در گفت‌وگو با هنردستان اظهار شد؛
آب‌پرور: مدیران فرهنگی نقشی مخرب در سطحی شدن سینمای اکشن داشته‌اند

آب‌پرور: مدیران فرهنگی نقشی مخرب در سطحی شدن سینمای اکشن داشته‌اندReviewed by مصطفی زبرجد on Oct 28Rating:

هنردستان: کارگردان «قتل آنلاین» در گفت و گو با هنردستان ضمن انتقاد از نقش مدیران در سینمای اکشن اظهار داشت: مدیران فرهنگی به دلیل نداشتن دانش و تجربه لازم نقش مخرب در سطحی شدن آثار نمایشی داشته اند که این ناآگاهی در کنار تغییر مدیریت و پایان یافتن مدیریت سابق که در حال توانمند شدن بود باعث ضعف در سینما شده است.

مسعود آب پرور

هنردستان:مصطفی زبرجد/ مسعود آب پرور فیلمنامه نویس و کارگردان سینما و تلویزیون در خصوص سینمای اکشن گفت: برای بهبود کیفیت فیلم ها نیاز به وقت و پول مناسب است که به دلیل بیماری اقتصادی،در تولیدات سینمایی و تلویزیونی کمتر این هزینه و وقت صرف می شود.

وی تصریح کرد: واقعیت این است که در گذشته سینمای اکشن نداشته ایم و در حال حاضر نیز با فریب حسی و عاطفه و تند کردن ریتم آثار در صدد هیجانی کردن مخاطب هستیم. تصور ما این است که با این شیوه ها فیلم اکشن تولید کرده ایم در حالی که باید این ساختار در درام طراحی شود.

آب پرور در ادامه اظهار داشت: باید به لحاظ روانی و اجتماعی شرایط و کیفیت لازم در باورپذیری صحنه ها وجود داشته باشد تا مخاطب جذب اثر شده و آن را بپذیرد.

این کارگردان سینما در خصوص وضعیت رسانه ای این روزها بیان کرد: به دلیل دسترسی آسان به تولیدات جهانی و دیدن صحنه ها و موضوعات متنوع توقع مخاطب متفاوت شده است با این وجود تمایل دارد در کشور خود نیز نظیر کیفیت خارجی را ببیند اما به دلیل ضعف مطالعه،  تجربه و بدون در نظر گرفتن وضعیت روانی،سینمای اکشن در زمان و کیفیت دچار افراط و در نتیجه کمبود مخاطب شده است.

آب پرور در ادامه برای بهبود این وضعیت عنوان کرد: مطالعه،دقت،بررسی آثار متعدد در سطح دنیا و تلاش برای یادگیری بیشتر و پرداختن به درام، از دچار شدن در افراط می کاهد.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

4 + هشت =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?