گفت و گو با کارگردان سینما و تلویزیون
آب پرور: نهادها با اعتبار نام کیمیایی درهمه هنرها به برپایی جشنواره مستقل کمک کنند

آب پرور: نهادها با اعتبار نام کیمیایی درهمه هنرها به برپایی جشنواره مستقل کمک کنندReviewed by مصطفی زبرجد on Mar 2Rating:

هنردستان: تمام نهادها و سازمانها باید کمک کنند تا این اتفاق با اعتبار نام مسعود کیمیایی سبب ساز یک جریانی شود تا در سایر هنرها نیز از این دست جشنواره ها ببینیم، تعداد آنها افزوده شود و از حالت فرمایشی و دستوری خارج شوند.

هنردستان: مصطفی زبرجد/ مسعود آب پرور کارگردان سینما در خصوص جشنواره های فیلم کوتاه گفت: اکثریت جشنواره های فیلم در ایران دچار یک اپیدمی تعارفی شده است و شکل و شمایل جشنواره و جشن در آن بیشتر از رقابت، آموزش و علم آموزی اهمیت دارد. الحمدلله اتفاقاتی در حال رخ دادن است که جشنواره کارگاه آزاد فیلم شروع کننده آن است و از دل جامعه هنری و سینمایی زاده می شود.

Masoud

این کارگردان سینما افزود: آموزشگاهها معمولا به شکل خودجوش بین هنرجویان خود رقابتی را برای بالا بردن سطح علمی آنها برگزار می کنند و خیلی خوشحالم که این دوره از جشنواره این آموزشگاه و استاد کیمیایی در سطح ملی قرار است برگزار شود. امیدوارم نهاد های ذیربط و مجموعه هایی که می توانند به رشد این جشنواره های خودجوش کمک کنند از حمایت های لازم دریغ نکنند تا جشنواره به رشد و پویایی خود و کشف استعدادها کمک کنند.

آب پرور در خصوص استعدادیابی توسط جشنواره کارگاه آزاد فیلم بیان کرد: موضوع مورد تمرکز این جشنواره فیلم های کوتاه است. این فیلمها امروزه در سینمای دنیا جایگاه خاص خود را دارد و از استقلال فکری و هنری ویژه ای برخوردار است. هر چه در این زمینه بتوانیم استعدادیابی کنیم و از گوشه و کنار کشور استعدادهای ریز و درشت را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهیم بنیه مناسبی برای آینده سینمای ایران ایجاد می کنیم.

وی ادامه داد: صاحبان اصلی سینمای ایران بعد از مردم سینماگران هستند. زمانی که یک یا چند سینماگر به این می رسند که حرکت خودجوشی را خود ایجاد و سرمایه گذاری کنند این اتفاق بسیار میمون و مبارکی است و بایستی آن را به فال نیک گرفت.

آب پرور در پایان گفت: به نظرم تمام نهادها و سازمانها باید کمک کنند تا این اتفاق با اعتبار نام مسعود کیمیایی سبب ساز یک جریانی شود تا در سایر هنرها نیز از این دست جشنواره ها ببینیم، تعداد آنها افزوده شود و از حالت فرمایشی و دستوری خارج شوند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?