هنرمندان فقید گران‌تر و جوانان پرتعدادتر می‌فروشند
آخرین جمعه ˝صد اثر صد هنرمند˝

آخرین جمعه ˝صد اثر صد هنرمند˝Reviewed by آزیتا لاجوردی on Aug 19Rating:

هنردستان: هنرمندان فقید گران‌تر و جوانان پرتعدادتر می‌فروشند.

“صد اثر صد هنرمند” گالرى گلستان مردادماه داغ و بسيار شلوغ را آرام‌آرام به پايان مي‌رساند، در حالي که هم از منظر فروش ريالى و هم فروش تعداد آثار و نيز ميزان استقبال مردم به ركوردهاى تازه‌اي دست يافته است.
جمعه ٣٠ مرداد، آخرين جمعه “صد اثر صد هنرمند” است كه به جهت ارائه نقاشى و مجسمه‌هاي تازه و قيمت‌هاي مناسبشان فرصتى نو براى خريد آثار هنرى است.
اين در حالى است كه بنا بر اعلام ليلى گلستان، مدير گالرى گلستان و نمايشگاه گردان “صد اثر صد هنرمند” تا اين لحظه ١١٠ نقاشى و مجسمه در مجموع به قيمت ٦٦٩ ميليون و ٨٠٠ هزار تومان به فروش رسيده است.

ركوردداران فروش ٢٣مين دوره تا اين لحظه

از منظر گران‌قيمت‌ترين آثار به فروش رسيده در اين دوره، آثار سه هنرمند فقيد در صدر فهرست است: بهمن محصص با ١٨٠ ميليون تومان، فريده لاشايى با ١٣٠ ميليون تومان و مجسمه‌اي از ژازه تباتبايى ٥٠ ميليون تومان. و از منظر پرفروش‌ترين هنرمندان بر اساس تعداد آثار به فروش رسيده: شمس‌الدين غازى با فروش هفت نقاشى و مجسمه، مصطفى دره باغى با فروش چهار اثر و هوشنگ پزشك نيا با فروش سه اثر در صدر ايستاده‌اند.
آخرين جمعه بيست و سومين دوره صد اثر صد هنرمند در حالى از راه مي‌رسد كه تماشاى دو تابلوى سهراب سپهرى كه براى فروش روى ديوار است، از جذابيت‌هاي حتى ديدار دوباره از اين نمايشگاه محسوب مي‌شود؛ يك نقاشى از سرى كمتر ديده شده از سهراب به قيمت ٢٥٠ ميليون تومان كه گران‌ترين اثر اين دوره هم محسوب مي‌شود و يك طراحى زيبا كه در فضايى بي‌تکلف و رها چنان كه رسم سهراب بود، يك گلدان گل را ترسيم كرده است به قيمت ٢٥ ميليون تومان.
اما اين نمايشگاه كه بدون اغراق از روى زمين تا سقف اثر هنرى چيده شده است اثر هنرى تماشايى كم ندارد: مجسمه‌ها برگ متفاوت اين دوره است كه از سه نسل مجسمه‌سازان خوب كشورمان آثارى با قيمت‌هاي مناسب عرضه شده‌اند؛ آثارى از ژازه تا مش اسماعيل و تاها بهبهانى تا جوان‌ترها امير ياراحمدى، مريم کوهستانى، رامين سعادتى …
اتفاقاً ديگر وجه تشخص اين دوره، فروش خوب جوان‌ترهاست؛ گلستان گفته است ٩٠ درصد خريداران اين دوره، مجموعه‌داراني هستند كه براى اولين بار اقدام به خريد آثار هنرى کرده‌اند بديهى ست در چنين فرايندى اقبال جوان‌ترها با قيمت‌هاي مناسب بيش از پيشكسوتان است؛ در بخش نقاشى هم پيشنهادهايى جالب توجه براى خريد وجود دارد که مى‌تواند هم فضاى کار و زندگى‌ را دلپذيرتر کند هم در درازمدت زمينه يک سرمايه‌گذاري در هنر را فراهم آورد.
در کنار در ورودى يک نقاشي‌خط زيبا از فرامرز پيلارام ٦٠ ميليون تومان، نقاشى دو شاخه زنبق از پروانه اعتمادى ٣٠ ميليون تومان، تابلوهايى کوچک اما چشم‌نواز از بهمن محصص از سرى ميوه‌ها، جغد، ماهى با قيمت‌هاى متفاوت، اثر زيباى عبدى اسبقى ١١ ميليون تومان، اثرى از ابراهيم حقيقى که بى همگان به سر شود … را با گرافيکى زيبا ترسيم کرده ٦ ميليون تومان، تابلوى زيبايى از گل و نيز پارچه‌اي که فيگوراتيو شده از شهره مهران هر يک پنج ميليون تومان، نقاشى انتزاعي چشم‌نوازي از گلناز قديرى پنج ميليون تومان، يک خط کلاسيک خوش از نصرالله افجه‌اى چهار ميليون تومان، آثار برادران دره باغى با قيمت‌هاى متفاوت، تابلويى بزرگ با فضايى زمستانى از فريده لاشايى ١٦٠ ميليون تومان، آثار اساتيد مانند پزشک‌نيا، بهمن نيکو و جوان‌ترها عليرضا سعادتمند، حسين چراغچى و … سبب مى‌شود يک علاقه‌مند به هنر، دست خالى از گالرى گلستان خارج نشود.
در روز افتتاحيه ١٧٨ اثر از ١٦٠ هنرمند روى ديوار گالرى بود كه با فروش بيش از يك سوم آثار و جايگزين شدن كارهاى تازه، اكنون مي‌توان نمايشگاهى نو را مشاهده كرد؛ از منظر قيمت هم از ٢٠٠ هزار تومان تا ٢٥٠ ميليون تومان کار با طيف‌هاي بسيار متنوع عرضه شده تا براى همه گونه سليقه‌اي اثر هنرى اصل وجود داشته باشد و شعار قديمى اين گالرى: ” هر خانه ايرانى، يک اثر هنرى” امکان تحقق يابد.
“صد اثر صد هنرمند” استثنائا پنجشنبه تعطيل، اما جمعه ٣٠ مرداد و نيز تا دوم شهريور در گالرى گلستان واقع در خيابان دروس، خيابان کماسايي، پلاک ۳۴ داير است.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

سه × 3 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?