آخرین خبرها از پردیس تئاتر خاوران/ جنوب تهران تئاتری می شود

آخرین خبرها از پردیس تئاتر خاوران/ جنوب تهران تئاتری می شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 12Rating:

هنردستان: مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران از آخرین اقدامات انجام گرفته برای راه اندازی بزرگترین مرکز تئاتر حرفه ای ایران سخن گفت.

به گزارش هنردستان به نقل از مهر؛ مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اینکه احداث بزرگترین مرکز تئاتر حرفه ای ایران در جنوب پایتخت یکی از اساسی ترین اقدامات انجام شده از سوی شهرداری تهران است، گفت: عملیات احداث این مرکز به پایان رسیده و به زودی به بهره برداری می رسد. به هرحال کم کردن فاصله شمال با جنوب شهر یکی از سیاست ها و اولویت های اصلی شهرداری تهران به شمار می آید. به همین دلیل بهترین مرکز فرهنگی و سالن تئاتر با تجهیزات و امکانات گسترده در منطقه ۱۵ احداث شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مرکز تئاتر حرفه ای خاوران به پیشرفت صد در صدی رسیده است، بیان کرد: این مجموعه به منظور رفع نیاز هنرمندان به مرکز حرفه ای و همچنین نیاز مناطق جنوب شهر به اماکن فرهنگی و هنری ساخته شده تا فضاهای خالی موجود در این حوزه برطرف شود.

جعفری

جعفری با اشاره به تاکیدات شهرداری تهران مبنی بر اولویت قرار دادن مناطق محروم، تصریح کرد: توسعه فضاهای فرهنگی در مناطق جنوب منجر به کاهش آسیب های اجتماعی و برطرف شدن برخی از مشکلات و تهدیدات در شهر می شود. باید ساکنان مناطق محروم بتوانند با صرف هزینه اندک از امکانات فرهنگی موجود حداکثر استفاده داشته باشند بنابراین ساخت مراکز فرهنگی در این مناطق امری اجتناب ناپذیر است تا ساکنان این محدوده به خصوص نوجوانان و جوانان از اوقات فراغت خود به بهترین نحو استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه مرکز تئاتر حرفه ای خاوران قابلیت میزبانی از جشنواره های بین المللی و اجرای چندین نمایش به طور همزمان را دارد، گفت: این مجموعه فرهنگی و هنری نقش مهمی در راستای گسترش فرهنگ و هنر ایفا کرده و منجر به جلب نظر علاقه مندان خواهد شد. مرکز تئاتر حرفه ای خاوران دارای یک سالن اصلی با گنجایش هزار نفر و ۴ سالن نمایش تجربی با گنجایش ۱۵۰ نفر است، ضمن اینکه مجموعه یاد شده به سالن نمایش تئاتر عروسکی با ظرفیت ۱۲۰ نفر نیز مجهز است.

جعفری با تاکید براینکه استانداردهای جهانی مقیاس های شهری در مرکز تئاتر حرفه ای خاوران رعایت شده است، گفت: این مرکز دارای سالن نمایش سینما و آمفی تئاتر، امکان اجرای کنسرت های بزرگ موسیقی، کارگاه ساخت دکور و خیاطی، سالن  های تمرین، اتاق گریم، برگزاری تئاتر موزیکال، تئاتر سنتی، اجرای ارکستر سمفونیک، کتابخانه تخصصی، سایت اینترنت، گالری ها، ایجاد فضاهای کارگاهی و آموزشی و مکانهایی تفریحی چون رستوران، فروشگاه، سالن بازی کودکان و غرفه های فروش محصولات فرهنگی است.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران به بهره برداری از پروژه های دیگر در تهران تا پایان سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: پروژه صبا، باغ کتاب، مسجد ۷۲ تن و همچنین بازسازی و مرمت خانه مشاهیر و هنرمندان از جمله خانه سیمین و جلال از دیگر پروژه های ما به شمار می آید.

 پردیس تئاتر تهران با نام تئاتر حرفه ای خاوران بزرگ‌ترین مرکز تئاتر حرفه‌ای ایران است که در جنوب شرقی تهران و در نزدیکی فرهنگسرای خاوران ساخته شده است. این مرکز در زمینی به مساحت ۲۷ هزار و ۹۶۰مترمربع و با زیربنای ۱۸ هزار و ۱۸۲ مترمربع جنب فرهنگسرای خاوران قرار گرفته است.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?