vcxvdsvcvxc

آخرین وضعیت بازسازی یک تالار

آخرین وضعیت بازسازی یک تالارReviewed by روح الله امیر آبادی on Apr 26Rating:

امیرحسین حریری مدیر تالار مولوی در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر ایسنا، درباره آخرین وضعیت بازسازی این تالار بیان کرد: حجم کار با وجود اینکه در روزهای تعطیل هم کار انجام شده است، بسیار بالاست. هرچند شخصا از سرعت کار ناراضی هستم اما دلیل بر این نیست که کم‌کاری صورت گرفته از عوامل اجرایی باشد بلکه بزرگی حجم کار، سیر عملیات بازسازی را کُند کرده است.

او گفت: همچنین مشکلات اداری و تزریق نقدینگی و نیز سیر مسیرهای اداری برای تخصیص منابع مالی به پیمانکار و خرید وسایل سفارش داده شده، از دیگر عواملی است که سرعت کار را کاهش داده است، با این حال خوشبختانه با پیگیری‌هایی که صورت گرفته و افزایش نقدینگی، سرعت کار نسبتا خوب پیش می‌رود.

حریری خاطرنشان کرد: در کنار تمام مسائل و اتفاقات پیش آمده نکته مهمی که نمی‌توان آن را نادیده گرفت، عدم همراهی برخی مراکز و نهادهاست که انتظار داشتیم به صورت ویژه‌ای به بازسازی تالار مولوی ورود کنند، چراکه این تالار در منطقه 6 تهران دارای پیشینه فرهنگی است و هرچند به طور تخصصی و دانشگاهی فعالیت می‌کند اما پیشینه آن می‌گوید که این تالار یک مکان کاملا فرهنگی است که می‌تواند باعث ارتقاء سطح فرهنگ شهروندان شود.

وی با تأکید بر اینکه بحث کیفیت در بازسازی همواره از سوی مسئولان مربوط با اجرای پروژه مورد تأکید بوده و این مسأله فدای زمان و سریع‌تر تمام شدن بازسازی نمی‌شود، ادامه داد: با حضور آقای سرسنگی در پست معاونت فرهنگی دانشگاه تهران، مطمئن هستم به دلیل نگاه ویژه او به تئاتر سرعت بازسازی بیشتر خواهد شد.

حریری درباره زمان‌بندی اجرای پروژه بازسازی تالار مولوی گفت: حدود 30 تا 40 روز از زمان‌بندی صورت گرفته عقب هستیم و جبران این مدت با دو شیفته کردن کار قابل انجام است. هرچند این کار هم نیازمند تسهیل در مراحل اداری است و امیدوارم با افزایش شیفت کار، سرعت بازسازی نیز افزایش یابد؛ اگرچه بسیاری از اقدامات بنیادی و مهم در بازسازی تالار مولوی انجام شده است.

او اضافه کرد: پیش‌بینی ما بر این بود که پروژه را اوایل خرداد به پایان برسانیم، اما با توجه به عقب بودن برنامه امیدوارم تا آخر بهار امسال این تالار را به بهره‌برداری برسانیم.

مدیر تالار مولوی همچنین گفت: برای این مکان فرهنگی یک پروژه جدید هم تعریف شده که آن هم ایجاد دسترسی مستقیم به تالار از ضلع جنوبی آن یعنی از کنار سینما بهمن در میدان انقلاب است. برای این کار لازم است ساختمانی که در مجاورت تالار واقع شده و بخش زیادی از آن تحت تملک دانشگاه تهران است، در اختیار این مکان قرار گیرند. همچنین بخش دیگری از این مسیر مالک شخصی دارد که باید خریداری شود تا بعد کارهای عمرانی آن آغاز شود.

حریری در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر عملیات بازسازی در تالار مولوی به صورت تک شیفت انجام می‌شود و اگر دو شیفته شود، قابل پیش‌بینی است که تا 50 یا 60 روز آینده بهره‌برداری شود، بویژه اینکه بیشتر نازک‌کاری و مسائل مربوط به تجهیزات و نصب آن‌ها باقی مانده است.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

1 × دو =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?