آشنایی با گونه های اندام انسانی

آشنایی با گونه های اندام انسانیReviewed by مصطفی زبرجد on Oct 4Rating:

اندام انسانی بر اساس اسکلت بندی و شکل گیری فرم استخوان ها در بدن متفاوت است

همان گونه که صورت انسان دارای شکل های مختلفی است اندام انسانی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و انواع آن براساس اسکلت بندی و شکل گیری فرم استخوان ها در بدن متفاوت است . این تفاوت برحسب نژاد ، منطقه ی جغرافیایی ، عوامل ژنتیکی ، تغذیه و موارد بسیار زیاد دیگری صورت می پذیرد و تنوع آن به حدی می رسد که غیرقابل شمارش می شود . اما در این میان گونه های اصلی ای وجود دارد که سایر اندام ، تلفیقی از آن ها هستند و با آشنایی آنها می توان در شناسایی اندام خود و دیگران مهارت پیدا کرد .

1

در ابتدا لازم است باخطوط اصلی بدن که این گونه ها را پدید می آورند آشنا شویم . بدن انسان بر حسب دو پارامتر اصلی که اولین آن خط زمین و آخرینش خط سر است محاسبه می گردد و دیگر خطوط در بین این دو خط قرار می گیرند . سومین خط ، خط انتهای سر می باشد که زیر چانه ی افراد کشیده می شود و قد سر و همچنین قد گردن را نمایان می سازد . چهارمین خط ، خط سرشانه است که از پهن ترین نقطه ی سرشانه و شروع ابتدای بازوی ( راست یا چپ ) تا انتهای بازوی دیگر رسم می شود . پنجمین خط ، خط سینه می باشد که آن را به دوقسمت مساوی تقسیم می کند . ششمین خط ، خط کمر است که در گودترین قسمت کمرجای دارد و خط انتهایی بالاتنه و ابتدای پایین تنه محسوب می شود . خط هفتم ، خط باسن است که در پهن ترین نقطه ی لگن محاسبه می گردد . خط هشتم ، خط زانوست که دقیقا کاسه ی زانو را به دوقسمت مساوی تقسیم کرده و قد ران را مشخص می نماید . نهمین خط ، که روی مچ پا رسم می شود قد ساق را تعیین کرده و تقسیمات بدن را به پایان می رساند .

2

نویسنده : آذین پذیرا ( استایلیست ، طراح لباس و وبلاگ نویس فشن )

استفاده از مقاله ی بالا باذکر نام نویسنده بلامانع است ، در غیر اینصورت پیگرد قانونی دارد .

منبع عکس ها ( سایت مجله ی وگ ، کالکشن دوهزاروشانزده برند بربری )

ادامه مطلب در مقاله ی آتی با عنوان : آشنایی با نام های گونه های اندام انسانی

 

تگ ها : فشن و مد / طراحی لباس / اندام شناسی / هنردستان /انواع اندام انسانی /آشنایی با گونه های اندام / اندام زن و مرد / نویسندگان فشن / آذین پذیرا / طراحان لباس / فشن و مد ایران / نویسندگان حوزه ی فشن در ایران

 

 

 

 

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

چهارده − سیزده =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?