آغاز «آهنگ آفتاب» در موزه هنرهای معاصر

آغاز «آهنگ آفتاب» در موزه هنرهای معاصرReviewed by Khademi on Aug 31Rating:

 

هنردستان: نمایشگاه عکس های محمدرضا جوادی با عنوان «آهنگ آفتاب» در موزه هنرهای معاصر با حضور اهالی فرهنگ و هنر افتتاح شد.

به گزارش هنردستان؛ نمایشگاه «آهنگ آفتاب» همراه با عکس‌های محمدرضا جوادی با حضور چهره‌های فرهنگی و هنری چون منوچهر انوار، غلامرضا نامی، قطب الدین صادقی، مجید ملانورزوی، عباس مشهدی زاده، رضا بانگیز، حسین محجوبی و محمدرضا اصلانی 9 شهریور در موزه هنرهای معاصر افتتاح شد.

اهنگ افتاب

مجید ملانوروزی رئیس کل دفترهنرهای تجسمی ارشاد و مدیر موزه هنرهای معاصر در خصوص شکل گیری این نمایشگاه عنوان کرد: در جریان نمایش آثار غرب در موزه، یکی دیگر از اهداف ما هستی شناسی و خوانش ایرانی هنر معاصر بود، این که مفاهیمی چون گستردگی، تکرار و این دست موضوعات مطرح را در فرهنگ و هنر جستجو کنیم و به نمایش بگذاریم.

وی با اشاره به تأثیر عناصر هستی چون آب، باد، خاک و آتش روی هنر، فرهنگ و معماری در خصوص نمایشگاه «آهنگ آفتاب» تصریح کرد: در چند سال اخیر صحبت‌هایی مبنی بر نمایش تأثیر گذاری عناصر مذکور در قاب هنر مطرح شده بود تا اینکه بحث ثبت جهانی کویر لوت پیش آمد و ما هم به آثار کویر جوادی برخوردیم، به همین جهت این نمایشگاه را شکل دادیم. مجموعه‌ای که برخی از کشورها نیز خواستار نمایش آن بودند.

ملانوروزی اظهار کرد: قرار بود این اتفاق به صورت پرفورمنس رخ دهد ولی موسیقی نرسید. ما در کنار این آثار، کارهایی به انتخاب غلامرضا نامی از گنجینه موزه معاصر قرار داده شده‌اند که پرداخت پیشکسوتان هنر کشورمان را به این عناصر نشان می‌دهند.

رئیس کل دفتر هنرهای تجسمی ارشاد در پایان صحبت‌هایش با اشاره به بحثی که چندی پیش در خصوص ابراز پشیمانی از برگزاری بینال عکاسی در موزه در نشست خبری این نمایشگاه مطرح شد، عنوان کرد: امروز ما به دنبال برگزاری پرفورمنس‌ها و نمایش مجموعه‌های پروژه محور هستیم نه نمایشگاه های معمولی، به همین جهت من معتقدم که جای برپایی دوسالانه عکاسی که بینال بسیار خوبی بود در موزه نیست، وگرنه این که چنین رویدادی در دوره من انجام شده موجب خوشبختی ما است.

پس از این رضا پور وزیری به عنوان رایزن فرهنگی پیامی را از جانب سازمان اسکان بشر در خصوص این مجموعه و اهمیت کویر لوت قرائت کرد.

در ادامه محمدرضا اصلانی به صحبت درباره آثار جوادی پرداخت.

وی در بخشی از حرف‌هایش گفت: جوادی خیال کویر را با خودش یکی کرده، کارهای او حاوی خطوطی‌اند که نمی‌ایستند و در هر اندازه‌ای از قاب بیرون می‌زنند و ادامه دارند.

همچنین مهدی مجابی کارهای جوادی را مجموعه‌ای با نگاه معمارانه خواند و در آخر از آثار موجود در نمایشگاه رونمایی شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?