آغاز فیلمبرداری«دایان» با موضوع آوارگان سوری

آغاز فیلمبرداری«دایان» با موضوع آوارگان سوریReviewed by Khademi on Oct 16Rating:

هنردستان: فیلم سینمایی «دایان» با موضوع آوارگان سوری در مرزهای ترکیه و سوریه اواخر آبان جلوی دوربین می‌رود.

به گزارش هنردستان؛  بهروز نورانی پور از آغاز فیلمبرداری فیلم سینمایی «دایان» از 15 آبان ماه در مرز سوریه و ترکیه آنهم بدون بازیگر ایرانی خبر داد.

دایانl

بهروز نورانی پور کارگردان فیلم سینمایی «دایان» درباره آماده سازی شرایط برای ساخت فیلم گفت: هم اینک در مرز ترکیه و سوریه همچنین مرز عراق و سوریه  در حال بازسازی و آماده سازی لوکیشن های لازم برای فیلمبرداری هستم.

وی درباره خطرآفرین بودن شرایط ساخت فیلم در آن مناطق گفت: ما نیاز داریم که در آن جغرافیا بازسازی و آماده سازی لوکیشن ها را انجام دهیم زیرا باید به اردوگاه آوارگان نزدیک باشیم همچنین آن جغرافیا رادر جای دیگر نمی توانیم داشته باشیم. روایت اصلی اثر نیاز به آن جغرافیا دارد.

کارگردان تحسین شده «A157» درباره داستان فیلم توضیح داد: فیلم روایتگر روستایی در دل جنگ است و افرادی که یک روز بعد از جنگ به روستایشان مراجعت می کنند و به موطن و سرزمینشان باز می گردند. زندگی در فردای جنگ  داستان این فیلم است . فیلم یک دایکو درام (مستند داستانی) است که  فضای سینمایی را دنبال می کند.  «دایان» بخشی از دغدغه مستندسازی من بود که در سینمای حرفه ای آن رادنبال می کنم .

وی درباره نحوه بازسازی مناطق لازم برای فیلم گفت: گروه تولید فیلم ترکیه ای هستند و عهده دار بازسازی مناطق لازم برای فیلم هستند تا بتوانیم 25 آبان ماه فیلم را جلوی دوربین ببریم. این فیلم نیاز به بازیگران خارجی دارد که در سفر اخیرم بازیگران ترکیه ای را برای بازی در فیلم انتخاب خواهم کرد. این بازیگران از بازیگران مشهور سینمای ترکیه نیستند اما تجربه جلوی دوربین را دارند.

وی درباره تغییر تهیه کننده گفت:تهیه کنندگی فیلم برعهده سید امیر سیدزاده بود اما از ماه های گذشته به این نتیجه رسیدیم که نمی توانیم با یکدیگر همکاری کنیم به همین دلیل تهیه کنندگی فیلم را برعهده گرفتم.

منبع: خبرگزاری فارس

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?