بسته شدن زندگی هنری با فیلم کوتاه
«آن شب» آخرین کار زنده یاد ثریا حکمت

«آن شب» آخرین کار زنده یاد ثریا حکمتReviewed by مصطفی زبرجد on Apr 11Rating:

هنردستان: زنده یاد ثریا حکمت زندگی هنری خود را با یک فیلم کوتاه به پایان رسانید.

هنردستان: فيلم كوتاه «آن شب» که در بخش مسابقه جشنواره کارگاه آزاد فیلم مسعود کیمیایی حضور داشت آخرین اثری بود که زنده یاد ثریا حکمت در آن ایفای نقش کرد.

photo_2016-04-11_00-23-34

غزل بهارستانی کارگردان این اثر دانش آموخته رشته تئاتر است و پيش از سكونت و فعاليت در تهران آثار زيادي با نويسندگي، كارگرداني و بازيگري او در صحنه تئاتر لارستان اجرا شد. وی که از خبرنگاران صدا و سیمای جمهوری اسلامی بوده این فیلم را با موضوع نقد آسیب های اجتماعی و بی تفاوتی جامعه به این مسائل ساخت.

این فیلم که بخشی از تصاویر  آن مستند، واقعی و از دل بزهکاران و معتادان جامعه است در کنار تصاویر فیلمبرداری شده حکایت از سختی های تولید این کار دارد.

زنده یاد ثریا حکمت که در آثاری چون  «آواز قو»، «تهاجم»، «روز دیدنی»، «خانه پدری»، «نیش»، «شاهین طلایی»، «دو همسفر»، «خواستگاری»، «ای ایران»، «سمندر»، «جنجال بزرگ» و «برزخی‌ها» بازی کرده و 10 سال از بازیگری دور بود آخرین بازی خود را در این فیلم به نمایش گذاشت.

«آن شب» تولید سال 94 به نویسندگی امیر شایانمهر و غزل بهارستانی است. کارگردانی این اثر را نیز غزل بهارستانی بر عهده دارد.

photo_2016-04-11_00-23-18

نسخه فیلم «آن شب» با بازي زنده ياد حكمت آماده است.

بازیگران این اثر عبارتند از:

ثریا حکمت، سیروس همتی، غزل بهارستانی، سوگل عابدی، محمد احمدی پاشاکی، رسول حسینی

گفتنی است مهری آذر قلی خانی با اسم هنری «ثریا حکمت» صبح دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵، بر اثر سکته مغزی، به کما رفت. وی در اوایل نوروز به دلیل مسمویت دارویی به بیمارستان منتقل شده بود که با بهبود نسبی شرایطش ترخیص شد اما بامداد ۱۶ فروردین  به دلیل تشنج بار دیگر به بیمارستان منتقل شد و به کما رفت. ثریا حکمت، در بامداد ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ در سن ۶۲ سالگی به دلیل تشنج و لخته شدن خون در مغز درگذشت.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?