«آوای باد» ایران در کوچه های هند

«آوای باد» ایران در کوچه های هندReviewed by آزیتا لاجوردی on Jul 25Rating:
هنردستان: گروه «آوای باد» در اجرایی مشترک، قطعات موسیقی ایرانی را به صورت بداهه با گروه موسیقی حیدرآباد در این شهر همنوازی می‌کند.
این اجراها به دعوت و برنامه‌ریزی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد هند به منظور آشنایی اتباع هندی علاقه‌مند به موسیقی ایرانی و دانشجویان ساکن هند با رویکرد ارایه خلاقانه و سرزنده نغمات ناب موسیقی اصیل ایرانی برنامه‌ریزی شده است. این برنامه با تکیه بر تکنوازی و اجرای بداهه الگوهای ملودیک ایرانی، کنسرتی متشکل از دو بخش اصفهان و ماهور است که در ۶ شب روی صحنه می‌رود.

در این اجراها علاوه بر برخی قطعات مشهور نظیر هزاردستان، رنگ درویش خان و بوسیلک، تصانیف قدیمی شناخته شده در این مایه‌ها و همچنین برخی ساخته‌های مدرن استاد فقید همایون خرم در آواز اصفهان اجرا می‌شود. سایر ملودی‌های این اجرا بر اساس فرم «ساز و آواز» به صورت تکنوازی، دونوازی و سه‌نوازی به صورت کاملا بداهه اجرا می‌شود. طبق برنامه‌ریزی انجام شده این گروه یک اجرای مشترک و کاملا بداهه با بزرگ‌ترین گروه موسیقی شهر حیدرآباد نیز خواهد شد.

ابراهیم علی حسینی نوازنده کمانچه و ویولن، مسعود صالح‌آبادی نوازنده تنبک و سازهای کوبه‌ای، سعید آقایی نوازنده نی و فرهاد حیدریان نوازنده تار، سه تار و سرپرست گروه و مسعود علی حسینی خواننده اعضای گروه «آوای باد» را تشکیل می دهند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

هفده − سه =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?