در پی توهین‌های صورت گرفته در مراسم امسال؛
آکادمی اسکار رسما از آسیایی‌ها عذرخواهی کرد

آکادمی اسکار رسما از آسیایی‌ها عذرخواهی کردReviewed by آزیتا لاجوردی on Mar 16Rating:
هنردستان: بعد از شکایت گروهی از هنرمندان آسیایی عرصه سینما، مسئولان آکادمی اسکار از آسیایی‌ها عذرخواهی کردند.
4280848_371
به گزارش هنردستان به نقل از گاردین؛ برگزارکنندگان مراسم اسکار نسبت به توهین‌های صورت گرفته در مراسم امسال، از بازیگران و فیلمسازان آسیایی عذرخواهی کردند.
آکادمی اسکار که قرار است تا سال 2020 میلادی، تعداد اعضای زن و اقلیت‌ها را به دو برابر تعداد کنونی افزایش دهد، روز گذشته اعلام کرد که بابت هر توهینی در مراسم امسال متأسف است.
در بیانیه این آکادمی آمده است: ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا مراسم اسکار در آینده حساسیت بیشتری به مسائل فرهنگی نشان دهد.
در مراسم اسکار که ماه فوریه گذشته برگزار شد، کریس راک، مجری این مراسم در بخشی سه کودک آسیایی را به عنوان حسابداران آکادمی معرفی کرد که این موضوع  موجب ناراحتی انجمن آسیایی آکادمی شده است.
انگ لی، کارگردان دارنده دو جایزه  اسکار، جرج تاکی بازیگر مجموعه تلویزیونی پیشتازان فضا به همراه بیش از بیست آسیایی دیگر در نامه‌ای به آکادمی خواستار برخورد محترمانه نسبت به تمامی نژادها شدند. در این نامه برخورد مجری مراسم امسال «فاقد حساسیت» لازم خوانده شده است.
این نامه همچنین به امضای ساندرا اوه (ستاره مجموعه تلویزیونی آناتومی گری) و تنی چند از مستندسازان و تهیه‌کنندگان که اعضای آکادمی نیز هستند، رسیده بود.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?