اجرای «طلسم صبح‌گل» قطب‌الدین صادقی پس از توقفِ 2 ساله

اجرای «طلسم صبح‌گل» قطب‌الدین صادقی پس از توقفِ 2 سالهReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 6Rating:

هنردستان:  قطب‌الدین صادقی از اجرای نمایش «طلسم صبح‌گل» پس از دو سال توقف آن خبر داد.

به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا؛ قطب الدین  صادقی گفت: «طلسم صبح‌گل» نمایشی بود که در سی‌ویکمین جشنواره تئاتر فجر حضور داشت و قرار بود سال 93 در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برود که این اتفاق تا امروز میسر نشده بود.

صادقی خاطرنشان کرد: «طلسم صبح‌گل» از ابتدای مهر ماه امسال در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

این کارگردان و نویسنده تئاتر با اشاره به دلیل توقف دو ساله اجرای این نمایش، گفت: فردی به نام «حسین طاهری» آن دوره، مدیر مرکز هنرهای نمایشی بود و جلوی کار ما را گرفت.

قطب الدین صادقی

قطب‌الدین صادقی ادامه داد: آقای طاهری باند خودش را داشت و سالن من (سالن اصلی تئاتر شهر) را به کسی دیگر داد؛ او چنان خرابی‌ای به بار آورد که در عرض یک سال اهالی تئاتر او را کنار گذاشتند. طاهری جلوی اجرای نمایش «طلسم صبح‌گل» را گرفت؛ گروهی از هم‌کلاسی‌هایش توسط او درست شده بود که الان پست‌هایی دارند. آنها در آن دوره با او هم‌قدم و هم‌فکر شدند.

او خاطرنشان کرد: من نمایش «طلسم صبح‌گل» را اصلاً با این شرط وارد سی‌ویکمین جشنواره تئاتر فجر کردم که بلافاصله با معیارهای تئاتر شهر اجرا کنم.

کارگردان نمایش «طلسم صبح‌گل» با اشاره به تغییرات این نمایش در اجرای مهر ماه امسال، گفت: تغییرات کمی در تیم بازیگران و زمان نمایش صورت گرفته است.

«طلسم صبح‌گل» شوخی‌نامه‌ای به نویسندگی قطب‌الدین صادقی است که براساس نمایش‌های تخت حوضی و نمایش‌های شادی‌آور نوشته شده است؛ در اجرای این نمایش در جشنواره سی‌ویکم تئاتر فجر بازیگرانی مانند رضا فیاضی، حسن دادشکر، سیروس همتی، مجید علم‌بیگی، ژاکلین آواره، روشنک کریمی، مهدی زمین پرداز، سامان دارابی، الهه شه‌پرست، سپیده دستینه، امین اکبری‌نسب، بنیامین بخشی‌زاد و عظیم موسوی ایفای نقش می‌کردند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?