مدیرعامل شرکت طراحان تک پوش "رائیکا" درباره فعالیت‌های مجموعه "رائیکا" و اهداف و برنامه‌های پیش رو گفت
از تربیت طراحان تا رعایت شاخصه‌های کسب نشان شیما

از تربیت طراحان تا رعایت شاخصه‌های کسب نشان شیماReviewed by Khademi on Nov 27Rating:

هنردستان: مدیرعامل شرکت طراحان تک پوش “رائیکا” می‌گوید اغلب طرح‌های این برند شاخصه‌های دریافت نشان شیما و مجوز ثبت اثر را دارا هستند.

به گزارش هنردستان؛ سمیه علی‌بخشی، مدیرعامل شرکت طراحان تک‌پوش “رائیکا”، دکترای شیمی نساجی دارد و از سال 1390 در زمینه مدو لباس به فعالیت مشغول است.

علی‌بخشی درباره فعالیت‌های مجموعه “رائیکا” و اهداف و برنامه‌های پیش رو گفت: شرکت طراحان تک‌پوش “رائیکا” در زمینه طراحی پوشش‌های ایرانی و اسلامی و ارائه به تولیدکنندگان و بحث آموزش فعالیت دارد. این مجموعه به پشتوانه حضور اعضای هیئت‌مدیره توانمند و تحصیل‌کرده خود در مقاطع مختلف و در زمینه انجام پژوهش‌های هدفمند توانسته است قدم‌های خوبی را در زمینه پوشش‌های اسلامی و تربیت طراحان بردارد.

او در ادامه تصریح کرد: بخش قابل توجهی از طراحی‌های مانتوی انجام‌شده با این برند موفق به دریافت نشان شیما و ثبت اثر شده‌اند و این در حالی است که همواره توجه ما به طراحی آثاری معطوف بوده است که از هر جهت شاخصه‌های پوشش ایرانی و اسلامی را دارا باشند. چندی پیش که 30 اثر به بنیاد ملی مد و لباس ارائه کردیم، 10 مورد به ثبت اثر رسیدند و باقی طرح‌ها نیز حائز دریافت نشان شیما شدند.

مدیرعامل شرکت طراحان تک‌پوش “رائیکا” درباره نحوه فعالیت طراحان این مرکز توضیح داد: از همان ابتدا فعالیت برند ما به گونه‌ای کلید خورد که پژوهش در اولویت کار قرار گیرد. برای اینکه کارهایی درخور و قابل توجهی به منصه ظهور برسند نیاز بود که با رویکرد و نگاه جهانی و بررسی چرایی و چگونگی موفقت کشورهایی همچون ترکیه در زمینه طراحی لباس دست به طراحی زنیم.

علی‌بخشی با اشاره به اینکه اغلب طراحان تمایل دارند که در فضای مطلوب ذوق هنری خود را در زمینه مد و لباس پیاده‌سازی کنند، اظهار داشت: برای دریافت طرح‌های کاربردی و شاخص به ویژه در بخش مانتو، کلاس‌های آموزشی را برای طراحان در نظر گرفتیم و از آن‌ها خواستیم که در کنار توجه به جنبه‌های هنری، آن وجوه را نیز در نظر گیرند.

او درباره چگونگی برپایی کلاس‌های آموزشی “رائیکا” نیز اظهار داشت: خوشبختانه و با توجه به تبلیغات انجام گرفته و معرفی برند از تمامی نقاط کشور در دوره‌های آموزشی این مرکز شرکت کرده و سعی داریم با تجهیزات کامل و با تکیه بر جدیدترین نرم‌افزارهای آموزشی و طراحی کار را در این بخش به پیش بریم.

منبع: هنرآنلاین

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?