از دو کتاب «مسافران وایو» و «آی کاب» رونمایی می شود

از دو کتاب «مسافران وایو» و «آی کاب» رونمایی می شودReviewed by Khademi on Aug 23Rating:

هنردستان: دو کتاب «مسافران وایو» و «آی کاب» هر دو به قلم یاسمن درستی در برنامه عصرانه با طعم کتاب فرهنگسرای فردوس رونمایی می‌شوند.

به گزارش هنردستان؛ در برنامه عصرانه با طعم کتاب که 9 شهریورماه برگزار می‌شود، دو کتاب تازه منتشرشده  «مسافران وایو» و«آی کاب» در گفت‌وگوی رودررو با خالق این آثار مورد بررسی قرار می‌گیرد.

عصرانه با طعم کتاب

«مسافران وایو» کاری است در زمینه اسطوره‌های ایرانی. در این رمان تعدادی از اسطوره‌های ایرانی در قالب یاوران و ناجیان مردمان زمینی مطرح می‌شوند. اهریمن به زمین تاخته و شبی طولانی بر زمین حاکم است. مردمان تنها با روشنایی آتش زندگی می‌کنند تا اینکه اهریمن آتش را نیز از بین می‌برد. با ورود میترا فرشته نگهبان خورشید حکمرانی فصل‌ها شروع می‌شود و اولین فصل باید آتش را از اردیبهشت بگیرد.

به گفته نویسنده، «وایو» نام  ایزد باد است و هرسه ماه در خدمت یک فصل قرار دارد.

درستی درباره کتاب دیگر خود هم گفت: «آی کاب» سومین کتاب چاپ‌شده من و درباره ورود یک ربات به محیط خانواده است. رباتی با ذهنی شبیه یک نوزاد. او توانایی یادگیری تدریجی و دیدن و حرف زدن و لمس کردن را دارد ولی چیزهایی که او می‌آموزد مثل یادگیری یک کودک است که موقع به کار گرفتن دوباره ممکن است ایجاد دردسر کند. اتفاقات خنده‌داری که آی کاب برای خانواده به وجود می‌آورد ممکن است در وهله اول ما را به قهقهه وادارد ولی در عمق داستان‌های آن با این  نکته روبه‌رو هستیم که آی کاب همان کودک ساده‌ای است که در محیط اجتماع دچار بدآموزی می‌شود و برایمان دردسر درست می‌کند.

مسئولیت نشر هر دو این کتابها را نشر بهانه بر عهده دارد.

یاسمن درستی شاعر و نویسنده کودکان و نوجوانان هم‌اکنون کتاب داستان«قفس»را با همت انتشارات شکوفه امیرکبیر زیر چاپ دارد. «قفس» قصه  یک شیر و گربه است که توی قفس کنار هم  نقاشی شده‌اند. شیر اول با غرور و تحقیر به گربه نگاه می‌کند. بعد هر دو متوجه می‌شوند که برای کتابهای کودکانه طراحی شده‌اند و قرار است بازیچه سیرک‌بازان شوند. آنها تصمیم می‌گیرند از قفس فرار کنند ولی متوجه می‌شوند که میله‌های قفس با خودکار طراحی شده و آنها با مداد… .

برنامه عصرانه با طعم کتاب برنامه‌ای است  که به گفت‌وگو با نویسندگان و شاعران درباره کتابهای در حال چاپ یا چاپ‌شده آنان اختصاص دارد و بعضا با جشن امضای کتاب همراه است.

منبع: ایسنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?