بعد از 25 سال؛
«از میان شیشه، از میان مه» منتشر شد

«از میان شیشه، از میان مه» منتشر شدReviewed by آزیتا لاجوردی on Apr 30Rating:

هنردستان: بعد از بیست و پنج سال مجموعه‌داستانِ «از میان شیشه از میان مه» نوشته‌ی علی خدایی منتشر می‌شود.

635715220873569826

به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا؛ مجموعه‌داستانِ «از میان شیشه از میان مه» که سال‌ها نایاب بود در روزهای نمایشگاه تهران و از سوی نشرِ چشمه در اختیارِ مخاطبان قرار خواهد گرفت.

«از میانِ شیشه از میانِ مه» اولین کتابِ علی خدایی‌(1337) نویسنده‌ی اصفهانی است که برای نخستین بار در سالِ 1370 منتشر شد و این داستان‌نویسِ را به ادبیاتِ ایران معرفی کرد.

سال‌ها نایاب‌بودنِ این کتاب و شهرتِ بیشترِ داستان‌های‌اش که در بسیاری از آنتولوژی‌های داستانِ ایرانی بازنشر شده بودند، خدایی را بر آن داشت که بعدِ بیست و پنج سال به انتشارِ مجدد این کتاب رضایت دهد.

جهانِ داستان‌های خدایی ترکیبی‌ست از حسرت‌ها و زمان و مُرده‌گان. بسیاری از قهرمان‌های او ناگهان در هجومِ خاطرات، رنگ‌ها و بوها خود را باز می‌یابند و درگیرِ روایت می‌شوند. احساسِ امنیتی که از این جهانِ شاعرانه‌ برمی‌خیزد در عینِ دل‌ربایی حاوی تلخی زمان و آگاهی به کهنسالی‌ست.

مجموعه‌داستانِ «تمام زمستان من را گرم کن» خدایی به عنوان بهتریم مجموعه‌داستان دهه‌ی هشتاد از سوی جایزه‌ی منتقدان و نویسندگان مطبوعات معرفی شد. او پیش از این «کتاب آذر» را منتشر کرده بود.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?