در ایام نوروز 95؛
استقبال گردشگران از کاخ موزه های نیاوران

استقبال گردشگران از کاخ موزه های نیاورانReviewed by آزیتا لاجوردی on Apr 4Rating:

هنردستان: طی نوروز سال 1395 بیش از 254 هزار بازدید از مجموعه فرهنگی- تاریخی نیاوران توسط گردشگران داخلی و خارجی انجام شده است.

4336808_279

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی مجموعه فرهنگی-تاریخی نیاوران طی روزهای اول تا 12 فروردین سال جاری تعداد 254 هزار و 291 نفر از این مجموعه بازدید کرده اند و کاخ اختصاصی نیاوران با 62 هزار و 710 نفر بیشترین میزان بازدید از کاخ موزه های مجموعه نیاوران را در این مدت به خود اختصاص داد.

بر اساس این گزارش کوشک احمدشاهی با 32 هزار و 194 نفر و موزه خودروهای اختصاصی با 26 هزار و 712 نفر شاهد بیشترین بازدید کننده بوده اند.

همچنین در این مدت 655 مورد بازدید از کاخ ها و موزه های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران توسط گردشگران خارجی صورت گرفته است.

راه اندازی گیشه فروش بلیط واقع در درب ضلع شمالی مجموعه علاوه بر بلیط فروشی ضلع جنوبی، نصب سیستم هوشمند جهت خرید بلیت الکترونیکی، تجهیز سیستم رادیو به منظور معرفی موزه ها و اطلاع رسانی به مخاطبین در طول روز، ساماندهی و چیدمان جدید اشیای ویترین ها، طراحی و چاپ فرم های نظرسنجی و تهیه کارت شناسایی برای کارمندان در طول عید نوروز از جمله اقداماتی بودند که در نوروز امسال به منظور بالا بردن سطح رضایتمندی بازدیدکنندگان در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران انجام شد.

طراحی و چاپ بروشور جدید به دو زبان فارسی و انگلیسی جهت معرفی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، طراحی و نصب بنر سایت پلان مجموعه، بهای بلیط و توصیه های ضروری برای بازدیدکنندگان در چند نقطه از فضای داخلی و خارجی مجموعه، اصلاح و ساماندهی وضعیت تابلوهای راهنمای مسیر که بعضا به دلیل گذر زمان دچار فرسودگی و تخریب شده بودند و همچنین تجهیز سرویس های بهداشتی مجموعه دیگر اقدامات صورت گرفته است.

طراحی و نصب بنرهای ویژه سال نو، بازبینی و رفع نقایص سیستم حفاظت الکترونیک مجموعه و تعمیر بلندگوهای محوطه بخش دیگری از اقدامات را تشکیل می دهند.

بازدیدکنندگان و گردشگران در این روزها از کاخ اختصاصی نياوران و موزه پارچه و لباس های سلطنتی، کوشک احمدشاهي، موزه جهان نما، موزه کتابخانه اختصاصی، موزه خودروهای اختصاصی کاخ نیاوران و باغ کتیبه ها که متعلق به دوران قاجار و پهلوی هستند دیدن کردند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?