استودیوی تلویزیونی حرم رضوی راه‌اندازی می‌شود

استودیوی تلویزیونی حرم رضوی راه‌اندازی می‌شودReviewed by Khademi on Jul 17Rating:

هنردستان: تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به خیل عظیم زائران ثامن‌الحجج (ع)، راه‌اندازی استودیوی تلویزیونی حرم مطهر رضوی را راهکاری مؤثر برای ترویج ارزش‌ها و مقابله با تهاجم فرهنگی دانست.

به گزارش هنردستان؛ حجت‌الاسلام رئیسی در دیدار با «عسکری»، بر اهتمام جدی رسانه در تقریب مذاهب و گفت‌وگوی ادیان با محوریت فرهنگ رضوی تأکید کرد.

حرم رضوی

وی همچنین توجه به محرومان و تعمیق وحدت بین فُرق اسلامی و تعامل دو نهاد فرهنگی آستان قدس رضوی و صدا وسیما را برای ترویج فرهنگ رضوی ضروری دانست.

«رئیسی» همچنین با بیان زوایایی از اشتراکات فرهنگی – مذهبی کشورهای مسلمان افزود: با توجه به ورود و خروج خیل عظیمی از زائران بارگاه ملکوتی حضرت ثامن‌الحجج (ع) به مشهد، راه‌اندازی استودیوی تلویزیونی حرم مطهر رضوی از جمله راهکارهای ملکوتی مؤثر در ترویج ارزش‌ها و مقابله با تهاجم فرهنگی است.

رئیس صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران هم در این دیدار از مشهد به‌عنوان مهم‌ترین قطب معنوی کشور یاد کرد و گفت: ایجاد زمینه‌های اتحاد و تقریب مذاهب اهمیتی دو چندان دارد و لازم است مساجد به‌عنوان کانون‌های مردمی تقویت و حمایت شوند.

عسکری اهتمام ویژه رسانه ملی به ترویج فرهنگ رضوی و عترت و نقش مساجد در ارتقای باور‌ها و اعتقادات مردم را یادآور شد و تصریح کرد: اگر مساجد فعال شوند و جایگاه محوری مساجد احیا و محقق شود، کشور مصونیتی دو چندان می‌یابد.

رئیس رسانه ملی همچنین مشارکت افزایی عموم مردم به‌ ویژه جوانان را در آیین‌های معنوی مساجد مفید دانست و گفت: غبارروبی مساجد و معرفی فعالان عرصه مساجد از جمله اقدامات مؤثر است.

وی تولیدات در قالب مستند، فیلم، نمایش‌های کوتاه را زمینه مناسبی در گسترش همکاری‌ها عنوان کرد و افزود: در شرایط امروز که فرهنگ جامعه تحت هجوم سنگین رسانه‌ای معاند است، حرکت در این راه همتی مضاعف می‌طلبد.

عسکری در عین حال نسبت به پوشش رسانه‌ای رخدادهای معنوی و آئین‌های ویژه حرم مطهر رضوی اعلام آمادگی کرد.

در این دیدار درباره تولیدات آستان قدس رضوی و پخش از شبکه‌های قرآن و معارف و شبکه‌های سراسری تبادل‌نظر شد.

 

منبع: ایلنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?