«اسرارالتوحید» در اسپانیا چاپ شد

«اسرارالتوحید» در اسپانیا چاپ شدReviewed by آزیتا لاجوردی on Aug 1Rating:

هنردستان: ترجمه کتاب “اسرارالتوحید فی مقامات الشیخ ابی سعید” تالیف محمد بن منور میهنی توسط انتشارات ماندالا در اسپانیا به چاپ رسید.

به گزارش هنردستان: این کتاب که با همت و حمایت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا منتشر شده مشتمل بر 305 صفحه است و توسط خواکین رودریگز وارگاس به اسپانیولی ترجمه شده است.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: کتاب با مقدمه‌ای از علیرضا اسماعیلی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا آغاز می‌شود و سپس مترجم در پیش‌گفتاری مشتمل بر 22 صفحه، به زندگی، آثار و اندیشه عارف بزرگ شیخ ابوسعید پرداخته و توضیحات و تعلیقات مفیدی را که فهم کتاب را برای خواننده اسپانیولی‌زبان آسان‌تر می‌کند، ارائه می‌کند.

از نکات برجسته این کتاب علاوه بر تعلیقات و توضیحات مربوط به حکایات و نمونه‌های آن در آثار دیگر نویسندگان و عرفای ایرانی مثل عطار نیشابوری، افزودن ضمایم فهرست اعلام، توضیح واژگان و اصطلاحات عرفانی، فهرست اماکن و کتابشناسی در پایان آن است.

این کتاب در سه بخش (بر اساس فهرست‌بندی کتاب اسرارالتوحید فی مقامات الشیخ ابی سعید با مقدمه، تصحیح و تعلیقات دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی چاپ انتشارات آگاه) به موضوع حالات شیخ ابو سعید در سه دوره ابتدا، میانه و پایان زندگی وی می‌پردازد.

روی جلد این کتاب که با قیمت 20 یورو در کشور اسپانیا عرضه می‌شود با مینیاتوری از شیخ ابوسعید برگرفته از کتاب مجالس العشاق که در کتابخانه ملی فرانسه موجود است، تزیین شده است.

بر اساس این خبر، تعدادی از نسخه‌های کتاب مذکور توسط رایزنی فرهنگی به کتابخانه‌های معتبر اسپانیا اهدا شده است.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دوازده − شش =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?