بیانیه جشنواره بین المللی فیلم مقاومت در محکومیت اعدام شیخ نمر رهبر شیعیان عربستان
رژیم مستاصل آل صعود آغاز اضمحلال خود را کلید زد

رژیم مستاصل آل صعود آغاز اضمحلال خود را کلید زدReviewed by مصطفی زبرجد on Jan 2Rating:

هنردستان: جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با صدور بیانیه ای اعدام ظالمانه دانشمند شیعی آیت الله شیخ نمر الگوی مقاومت و پایداری شیعیان عربستان سعودی را محکوم کرد و آن را یک جنایت بزرگ خواند.

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با این خبر متن بیانیه را به این شرح منتشر کرد: اعدام ظالمانه دانشمند شیعی آیت الله شیخ نمر -الگو و اسطوره مقاومت شیعیان شبه جزیره حجاز – توسط رژیم آل سعود یک جنایت بزرگ است.

به یقین، این حرکت ناجوانمردانه برخواسته از ناکامی دشمنان اسلام در کشورهای اسلامی و پیروزی های پی در پی مسلمانان در کشور یمن، سوریه، لبنان و عراق بوده و نوید بخش زوال قریب الوقوع تفکر تندرو، افراطی، وهابی و تکفیری و در رأس آنان هیات حاکمه عربستان سعودی  است.

اعدام شیخ نمر بار دیگر ماهیت ضدبشری آل سعود را به عنوان رژیمی غاصب، خائن و اشغالگر به نمایش گذاشت. متفکری که تنها ابزار مبارزه‌اش زبان و قلمش بود. شخصیتی که؛ سال های متمادی از عمر پربرکتش را در ظلمات مطلق سلطه آل سعود و وهابیت بر بلاد حرمین شریفین صرف احیای تعالیم اسلام ناب محمدی(ص) و ولایت حقه اهل بیت(ع) نمود.

اگر چه این مبارز نستوه پس از سال ها حبس و شکنجه اکنون توسط بی‌دادگاه فرمایشی آل سعود اعدام گردید ولی بی گمان، این جنایت آشکار، عمق وقاحت، عناد و قساوت ؛و نیز،  استیصال و فلاکت حکام غاصب آل سعود را نشان می دهد.

 رژیم مستاصل آل سعود باید بداند که با اجرای این حکم و با بی تدبیری و بی مسئولیتی خود، آغاز اضمحلال خود را کلید زده است.

شایسته است اندیشمندان، هنرمندان، نخبگان و روشنفکران جهان با به چالش کشیدن تفکر ظالمانه و متضاد با آزادی و افشاساختن ماهیت استبدادی رژیم آل سعود افکار عمومی جهان را از ژرفای چنین جنایتی آگاه و هوشیار سازند و روشن نمایند اگر امروز دامن جهان اسلام و حتی کلیت جهان با چالش تفکر بیمار گروه های افراطی و وهابی مانند داعش دست و پنجه نرم می کند خاستگاه و آبشخور آنان کجاست؟

جشنواره بین المللی فیلم مقاومت ضمن محکوم نمودن این حکم ظالمانه از همه هنرمندان و اندیشمندان جهان می خواهد با حرکتی فراگیر با حمایت از این الگوی بزرگ مظلومیت و مقاومت -اسوه‌ای در رویارویی با ظلم و شهیدی در مقابله با استبداد – از کنار چنین فجایعی نظاره گر و ساکت نگذرند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

3 × دو =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?