گفت‌وگوی اختصاصی هنردستان با کارگردان اتریشی؛
اشتیاق جوانان ایرانی به سینما مایه افتخار است/ سینما نشان می‌دهد همه مردم جهان یکسانند

اشتیاق جوانان ایرانی به سینما مایه افتخار است/ سینما نشان می‌دهد همه مردم جهان یکسانندReviewed by مصطفی زبرجد on Nov 23Rating:

هنردستان: اشتیاق جوانان ایرانی برای دیدن فیلم‌ها برای هر کارگردان و فیلمسازی مایه افتخار است. سینما مردم و فرهنگ‌های مختلف را دور هم جمع می‌کند و هرگز نمی‌میرد.

هنردستان: مصطفی زبرجد/ کارگردان اتریشی، پاتریک ولرات برنده جایزه بهترین فیلم داستانی بخش بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه تهران در خصوص فیلم خود گفت: فیلم من “همه چیز رو به راه می‌شود” نام دارد و آخرین فیلمی است که در مدرسه فیلم ساختم. در این فیلم رابطه پدر و دختری نشان داده می‌شود که پدر، دخترِ خود را از روی عشق و علاقه زیاد می دزدد.

photo_2015-11-21_04-42-06

وی به فضای جشنواره اشاره و بیان کرد: جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران تجربه بسیار خوبی برای من بود. این اولین باری بود که من به ایران و تهران سفر کردم و پیش از این، چنین تجربه ای نداشتم اما امروز احساس بسیار خوشایند و خوبی از حضورم در اینجا پیدا کردم.

ولرات افزود: باعث افتخار من است که جوانان ایرانی را در اینجا می‌بینم که اشتیاق زیادی برای دیدن فیلم‌های ساخته شده در دنیا دارند تا جایی که برای دیدن این فیلم ها به اینجا می‌آیند و روی پله‌ها می‌نشینند و آن‌ها را تماشا می‌کنند. این برای هر کارگردان و فیلمسازی مایه افتخار است.

کارگردان «همه چیز رو به راه می‌شود» در خصوص نقش فیلم یا سینما در تعامل کشورها اظهار کرد: سینما همیشه تاثیر زیادی روی مردمی که فیلم می‌بینند دارد و آن‌ها با دیدن فیلم حس‌های مختلفی را تجربه می‌کنند. من معتقدم که سینما این قدرت را دارد که مردم را دور هم جمع کند تا نشان دهد ما همگی افرادی یکسان هستیم و تفاوت خاصی باهم نداریم و با وجود اینکه در کشور های مختلف زندگی می‌کنیم و فرهنگ‌های مختلفی داریم اما احساسات و نیازهایی مشابه به هم داریم.

وی تاکید کرد: حضور در چنین جشنواره‌هایی بهترین فرصت برای به اشتراک گذاشتن این احساسات از طریق فیلم‌ها و روی پرده سینما است.

ولرات گفت: سینما برای همیشه وجود خواهد داشت. همیشه جایی برای فیلم دیدن خواهد بود، ممکن است که این مکان به جای سینما و تئاتر، در خانه باشد اما سینما هرگز نمی‌میرد.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

18 − 11 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?