پیام های نوروزی هنرمندان در هنردستان
اعتدال و اعتدال گرایی تضمین همه دوست داشتنی های بشر است

اعتدال و اعتدال گرایی تضمین همه دوست داشتنی های بشر استReviewed by مصطفی زبرجد on Mar 27Rating:

هنردستان: پیام دهکردی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در پیام نوروزی سال 95 را حرکت همه به سمت اعتدال خواند.

در متن این پیام آمده است:

بهار شاید یکی از زیبیاترین پیامهایی که هر ساله برای انواع بشر یکپارچه فریاد می زند و فکر می کنم بزرگترین پیامی که در کائنات، طبیعت و در این رویش دوباره نیز وجود دارد واژه اعتدال است و اگر کار خوبی هم در جهان باشد اعتدال و تعادل است، روح و جسم هم اگر به اندازه و معتدل باشد درست است بنابراین فکر می کنم بهترین آرزو، مشی و سلوک سرشار از تعادل و آرزوی دوم هم رفتن به سمت قله شکوهمند خردمندی است.

1422964337205689

اگر این دو اتفاق بیفتد بقیه چیزها اعم از سلامتی و عشق بی پایان از دل این مسائل رویش پیدا می کنند. مشی اعتدال گرا تضمین دائمی همه دوست داشتنی های بشر است و امیدوارم سال 95 حرکت همه ما به سمت اعتدال باشد.

براساس واقعیتهای موجود، تئاتر، تلویزیون و حوزه هنرهای نمایشی حکایت از یک وخامت گسترده دارند و بحث امروز و دیروز نیست. وضعیت غمناکی حاکم است و نباید انتظار داشته باشیم که رنسانس در سال جاری اتفاق بیفتد. فرایند امروز محصول عملکرد مدیران، سیاستگذاران و هنرمندان در حوزه هاییست که خوشه هایش امروز دیده می شود و برای اصلاح این سیستم و ساختار باید مجاهدت عملی از خود نشان دهیم. این زمین را آرام ارام پاک کنیم، بذر و کود مناسب به آن دهیم و رسیدگی کنیم، آرزوهای خوب برای آن بفرستیم و امید به گشایش در این حوزه ها در ده سال آینده دهیم. فرهنگ به سادگی درست شدنی نیست و با آرزو و پول کلان اتفاقی نمی افتد. سالهای سال این آسیب ها طول می کشد البته بی تفاوت بودن وضعیت بدی به دنبال دارد به نحوی که ممکن است حسرت سالهای کنونی را بخوریم.

به هر حال بشر به امید زنده است و با امید زندگی می کند. امیدوارم در سالهای پیش رو گشایش مناسبی برای این حوزه ها و فرهنگ و هنر جامعه آنگونه که شایسته واژه عزیز ایران است اتفاق بیفتد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?