سهیل ملکی :
«اعترافاتی درباره زنان» زن‌ستیز نیست/ ماجرای یک مرد و ازدواج‌هایش

«اعترافاتی درباره زنان» زن‌ستیز نیست/ ماجرای یک مرد و ازدواج‌هایشReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 14Rating:

هنردستان: کارگردان «اعترافاتی درباره زنان» با اشاره به اینکه این نمایش اثری کمدی با مضمونی تلخ است، عنوان کرد در این کار مردی زن هراس که در زندگی قدرت تصمیم گیری ندارد به تصویر کشیده شده است.

به گزارش هنردستان به نقل از مهر؛ سهیل ملکی کارگردان نمایش «اعترافاتی درباره زنان» درباره اجرای این اثر نمایشی که در تماشاخانه استاد مشایخی روی صحنه است گفت: «اعترافاتی درباره زنان» نوشته محمد امیر یاراحمدی است که از ۹ خردادماه اجرای خود را در تماشاخانه استاد مشایخی آغاز کرده است. این نمایش یک قصه رئال ایرانی را در زمان معاصر روایت می کند و حال و هوا و فضایی طنز دارد.

وی درباره داستان نمایش توضیح داد: این نمایش درباره مردی به نام ابونصر است که به تازگی سردبیر یک بخش از روزنامه ای شده است که هیچ اطلاعاتی درباره آن سرویس ندارد. او که پیش از این خبرنگار بخش دیگری بوده حالا باید درباره حقوق زنان مقاله بنویسد در حالیکه این فرد در زندگی شخصی اش زن هراس است و به واسطه مادرش که از او بسیار حساب می برد زن های مختلفی را به همسری گرفته است و از ترس مادرش درباره هیچ کدام نیز حق اظهار نظر نداشته است. ابونصر یکبار در زندگی اش می خواهد حرف دلش را بزند و با زنی که دوست دارد ازدواج کند اما…

اعترافاتی درباره زنان

این کارگردان یادآور شد: با وجود اینکه به نظر می رسد نمایش مضمون تلخی دارد اما کار اصلا تلخ و گزنده نیست بلکه نمایشی کمدی است که همه رویدادهایش براساس اتفاقات خنده دار رخ می دهد.

ملکی درباره فضاسازی نمایش بیان کرد: اگر می خواستیم طبق پیشنهادی که متن می دهد جلو می رفتیم باید فضایی کاملا رئالیستی خلق می شد درحالیکه تلاش من این بود که در کارگردانی فراتر از متن پیش بروم و به متن چیزی اضافه کنم به همین جهت یک سری اتفاقات سوررئال نیز به داستان اضافه شده است. طراحی صحنه، نور و مشاور کارگردان نمایش حسین کیانی است و ما با توجه به پیشنهادهای وی جلو رفتیم.

وی در پایان درباره مفاهیمی که این نمایش قصد انتقالش را دارد، عنوان کرد: این نمایش به هیچ عنوان زن ستیز نیست و تحت هیچ شرایطی نمی خواهد زن ها را انسان های وحشتناکی نشان دهد بلکه این شخصیت مرد داستان است که هیچ قدرت تصمیمی گیری ندارد. این نمایش انسان هایی را به تصویر می کشد که از خودشان نظری ندارند و نمی توانند به تنهایی تصمیم بگیرند. همه ما چنین آدم هایی را می شناسیم و در طول زندگی مان با آنها برخورد داریم و این نمایش نیز قصد دارد ضعف این شخصیت ها را بازگو کند.

«اعترافاتی درباره زنان» با حضور بهزاد حاجی حسنی، مهراد مشهودی، ساناز نامدوست، میترا ثارالهی، شیرین ریاضی، سارا لاهوت و نسرین بذرافشان به صحنه می‌رود.

این نمایش تا آخر خرداد ساعت ۲۱ در سالن مشایخی، واقع در تقاطع خیابان ولی‌عصر (عج) و انقلاب اسلامی اجرا می‌شود.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?