با امضای یک تفاهم نامه
اعضای خانه سینما از صندوق اعتباری هنر بهره مند می شود

اعضای خانه سینما از صندوق اعتباری هنر بهره مند می شودReviewed by Khademi on Aug 17Rating:

هنردستان: امضای تفاهم نامه همکاری میان صندوق اعتباری حمایت از هنرمندان، نویسندگان، خبرنگاران(صندوق هنر) با خانه سینما سبب شد تا اعضای خانه سینما از خدمات این صندوق بهره مند شوند.

هنردستان: این تفاهم نامه با حضور غلامرضا خلیل ارجمندی مشاور اقتصادی وزیرفرهنگ و منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما در خانه سینما امضا شد.

این تفاهم نامه پیرامون تعریف کارویژه های خاص به منظور تجمیع و دسته بندی مطالبات اصناف مختلف سینمای ایران و تاثیرگذاری بر اخبار رسانه ها و افکار عمومی و همچنین تجمیع اهداف مشترک این دو نهاد مهم وتاثیر گذار منعقدشده است.

82191255-70943410

این تفاهم نامه در هشت ماده و دو نسخه به مدت یکسال اعتبار میان طرفین مورد ذکر به امضا رسیده است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در این مراسم با اشاره به مشکلات این صندوق بخصوص بدهی های چندمیلیاردی مانده از قبل به بیمه تامین اجتماعی در دولت گذشته گفت ما این صندوق را با ۵۰ میلیاردتومان بدهی تحویل گرفتیم .

غلامرضاخلیل ارجمندی افزود: از طرفی نوع کار هنرمندان مشخص نبود که چه کسی هنرمند هست و چه کسی نیست.

وی ادامه داد:پس از یک سال ونیم پالایش و بررسی در نهایت ۶ هزار نفر غیر هنرمندان که هیچ ارتباطی با کارهای هنری نداشتند از لیست اعضا خارج شدند.

مشاور اقتصادی وزیر فرهنگ در ادامه از افزایش اعضای صندوق به ۴۷ هزارنفر خبر دادو گفت درصورت تامین بودجه و داشتن اعتبارمالی درصدد افزایش اعضا خواهیم بود.

خلیل ارجمندی تصریح کرد: آنچه در این صندوق شکل می گیرد فارغ از نظرات شخصی است.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به هماهنگی های بعمل آمده درخصوص قسط بندی بدهی های گذشته صندوق به تامین اجتماعی ، از پایان آخرین سررسید بازپرداخت اقساط تا سال ۹۶ خبر داد.

خلیل ارجمندی در عین حال گفت هم اکنون از نظر بدهی های جاری به تامین اجتماعی به روز هستیم و هیچگونه بدهی نداریم.

مشاور اقتصادی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه پول و بودجه دریافتی از وزارتخانه را بابت بازپرداخت بدهی های قبلی صندوق هزینه می کنیم اظهار داشت این صندوق از هیچگونه کمک های مالی استفاده نکرده و صرفا از طریق سرمایه گذاری مخارج راتامین می کند.

به گفته وی هزینه هایی که در صندوق می شود هیچکدام مربوط به دولت نیست و فقط از محل سرمایه گذاری تامین می شود.

مشاور وزیر فرهنگ همچنین در ادامه دخالت دولت در هنر را اشتباه عنوان کرد و گفت اقتصاد هنر باید مستقل باشد چراکه در غیر اینصورت هنر به بیراهه خواهد رفت.

خلیل ارجمندی با اشاره به برخی از عملکرد های این صندوق از ۶ برابر شدن هزینه های بیمه تکمیلی همخبر داد و گفت با توجه به تنگناهای مالی و موضوع اقتصاد مقاومتی سال گذشته یکهزارو ۳۰۰ فقره وام به هنرمندان داده شده است.

وی راه اندازی و حضور صندوق در بورس را به عنوان کار دیگر طی سال گذشته برشمرد و اظهار داشت و امسال نیز به عنوان صندوق برتر شناخته شد.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه از ثبت شرکت سرمایه گذاری آتیه توسعه هنر خبر دادو گفت با راه اندازی این شرکت انتظار می رود که خدمات بیشتر وبهتری بتوانیم به اهالی فرهنگ و هنر ارایه کنیم.

خلیل ارجمندی به شایعات دریافت پول توسط این صندوق بابت خانه سینما از دولت هم اشاره و ضمن رد این شایعات گفت این صندوق بابت خانه سینما از دولت هیچ پولی دریافت نکرده است.

به گفته وی عده ای اینگونه وانمود کرده بودند که صندوق پول بابت اعضای خانه سینما می گیرد ولی آنها به ما نمی دهد لذا بهتر است این پول را به خودمان بدهند تا ما خود راسا اقدام به بیمه کنیم.

مدیرعامل صندوق هنرمندان با اشاره به اینکه اکنون بیش از ۴۷ هزار نفر در این صندوق عضویت دارند گفت عضو پذیری برای این صندوق به معنای افزایش هزینه است بطوریکه با افزوده شدن یک نفر سه نوع هزینه به ما تحمیل می شود که شامل بیمه تامین اجتماعی، بیمه تکمیلی و خدمات رفاهی است.

 

منبع: ایرنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?