اعطای جوایز جشنواره تئاتر بدون حضور الگوی مشایخی

اعطای جوایز جشنواره تئاتر بدون حضور الگوی مشایخیReviewed by مصطفی زبرجد on Sep 29Rating:

آیین اختتامیه چهارمین دوره جشنواره تئاتر شهر شامگاه دوشنبه ۶ مهر در آمفی تئاتر فرهنگسرای اندیشه برگزار شد و این جشنواره بیش از 90 برگزیده بخش های مختلف خود را شناخت.

به گزارش هنردستان به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ آیین اختتامیه چهارمین جشنواره تئاتر شهر با حضور محمدباقرقالیباف شهردار تهران، محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالحسین مختاباد رئیس کمیته هنری شورای شهر تهران، علی صابری عضو شورای اسلامی شهر تهران، امیر عبدالحسینی معاون هنری سازمان فرهنگی هنری، پریسا مقتدی مدیر مجموعه تئاتر شهر و ‌جمعی از هنرمندان پیشکسوت ‌تئاتر کشور از جمله علی نصیریان، جمشید مشایخی، رضا فیاضی، مرضیه برومند، احترام برومند، رویا افشار، فرهاد آئیش، بهرام شاه محمدلو، اصغر همت، اسماعیل خلج، ایرج راد، کریم اکبری مبارکه و رضا بابک در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.653540_608

در این مراسم چهار ساعته‌ که اجرای آن را امین زندگانی بر عهده داشت، بیش از600هنرمند در جشنواره شرکت داشتند و 90 هنرمند برگزیده بخش های هشت‌گانه جوایز خود را دریافت کردند.

*دوره پنجم با 12 سالن جدید برگزار خواهد شد

اولین سخنران مراسم محمود صلاحی بود که بعد از پخش کلیپ یادبود بانو هما روستا به سخنرانی پرداخت.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به رشد کمی و کیفی در چهارمین دوره جشنواره تئاتر شهر گفت: این اتفاق به مدد حضور و همراهی همیشگی هنرمندان بنام عرصه تئاتر در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و همین‌طور همراهی و توجه ویژه دکتر قالیباف شهردار تهران به وجود آمد.

صلاحی اضافه کرد: دکتر قالیباف در دو هفته گذشته، 6 ساعت جلسات ویژه و خاص برای تئاتر شهر تهران گذاشتند و دو اتفاق جدی در راستای اعتلای تئاتر سازمان فرهنگی هنری اتفاق افتاد. طبق این جلسات، پردیس تئاتر خاوران و پردیس تئاتر صبا که در مراحل پایانی ساخت هستند، به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران واگذار شد و به امید خدا دوره پنجم جشنواره تئاتر شهر با دوازده سالن جدید برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: دومین اتفاق مهم این جلسات، تشکیل یک ستاد مشترک برای اداره یکپارچه تئاتر شهر تهران بود؛ ستادی که زیر نظر مدیریت امور هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و شهرام کرمی اداره خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت هنر تئاتر گفت: امیدواریم که در ماه‌های آینده با اضافه شدن این سالن‌ها و تشکیل ستاد مشترک شاهد اتفاقات خوبی در حوزه هنر تئاتر باشیم. تئاتر هنر والایی است که می‌توان با آن فرهنگ شهرنشینی، فرهنگ ترافیک و فرهنگ‌های والای دیگر را با تاثیرگذاری بیشتر و سریع‌تر به مردم انتقال بدهیم.

*هما روستا انسانی شریف و بی مثال بود

در ادامه مراسم، آیین تجلیل از داوود رشیدی هنرمند بزرگ عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون بدون حضور وی برگزار شد و هدایای بزرگداشت ایشان به احترام برومند و لیلی رشیدی همسر و دخترش تقدیم شد.

علی نصیریان رئیس دوره گذشته جشنواره تئاتر شهر هم با تسلیت واقعه درگذشت حجاج در روز عید قربان و همچنین فوت هما روستا گفت: هما روستا نه تنها یک هنرمند برجسته، با سواد و فرهیخته بود بلکه انسانی شریف و بی مثال بود. من اولین اجراهای حرفه‌ای خود را کنار او تجربه کردم.

وی افزود: متاسفم که عمر طولانی من باعث شد از دست دادن یاران، همراهان و همکاران عزیزم را شاهد باشم.

*داوودی رشیدی هنرمندان ایران را با تئاتر مدرن آشنا کرد

علی نصیریان درباره ویژگی‌های داوود رشیدی هم گفت: تئاتر ما از تئاترهای غربی تقلید شد. سال 1340 وقتی تعدادی از هنرمندان فرنگ رفته، به ایران بازگشتند؛ داوود رشیدی، مرحوم حمید سمندریان و تعدادی دیگر از هنرمندان که سال‌ها خارج از ایران هنر تئاتر ار تجربه کرده بودند، هنرمندان کشورمان را با تئاتر مدرن آشنا کردند.

این پیشکوست عرصه نمایش اضافه کرد: داوود رشیدی در انتخاب نمایشنامه‌هایی که به صحنه می‌برد، وسواس خاصی داشت. تنها به یک کار ترجمه شده اکتفا نمی‌کرد، کاری را انتخاب می‌کرد که به فضای روز جامعه ایران نزدیک باشد. من در تمام کارهای مشترکی که با او داشتم، نوع نگاه، انتخاب و کارگردانی‌اش را ستایش می‌کنم.

نصیریان ادامه داد: خوشحالم که شهرداری تهران خود را موظف می‌دارد که به فرهنگ و جوانان هنرمند توجه کند. جوانان کشور ما پر انرژی هستند و به فرهنگسراهای شما، به سالن‌های تئاتر شما و به جشواره‌های شما به عنوان جایی برای تخلیه انرژی احتیاج دارند.

استاد علی نصیریان با اشاره به دیدار خود با شهردار وقتِ تهران، پیش از انقلاب گفت: اوایل دهه 50 برای پیشنهاد ساخت سالن تئا‌تر، بعد از طی مراحل اداری مختلف، نزد شهردار آن زمان تهران رفتم که به من گفتند ساخت سالن تئاتر به ما ربطی ندارد! اما خوشبختانه بعد از انقلاب، شاهد عملکرد خوب شهرداری در زمینه تئا‌تر هستیم.

*حضورم به خاطر محبت برگزارکنندگان است

بانو احترام برومند، همسر داوود رشیدی نیز که به نمایندگی از وی، در این مراسم شرکت کرده بود، با تشکر از شهردار تهران به خاطر نگاه ویژه به هنرمندان و اینکه جویای حال استاد رشیدی بودند، گفت: برای من آسان نیست در غیاب داوود رشیدی در بزرگداشت او شرکت کنم و اگر اینجا ایستاده‌ام به خاطر محبت برگزار کنندگان این مراسم و مردم هنردوست کشورم بوده است. می‌دانم که داوود رشیدی را فراموش نمی‌کنید و برای بازگشت سلامتی او دعا می‌کنید.

وی ادامه داد: من بیش از آقای مرادخانی به دلیل تمام تلاش‌هایشان؛ از آقای قالیباف ممنونم. به این دلیل که وزارت فرهنگ و ارشاد متولی فرهنگ است، اما نگاه ویژه شهرداری تهران به هنر و فرهنگ که شاید وظیفه فرهنگی برعهده نداشته باشد، قابل تقدیر است.

*واقعه عاشورا به هنر تئاتر ماندگارتر شد

در ادامه محمد باقر قالیباف شهردار تهران به سخنرانی پرداخت. وی ابتدا با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: یاد تمام شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی می‌داریم، چرا که آرامش امروز ما مدیون خون‌هایی است که فدای این خاک شده است.

شهردار تهران ضمن تسلیت به ملت ایران برای فاجعه منا گفت: روزهای جنگ، خانواده‌ها می‌دانستند که اگر عزیزشان رفت، هر اتفقی ممکن است برای او بیفتد اما کسانی که عزیزانشان را راهی حج، راهی سرزمین امن الهی کرده اند، وقوع این اتفاق برایشان دردناک است؛ چرا که آمادگی ذهنی این اتفاق را نداشته اند.

دکتر قالیباف در آیین اختتامیه جشنواره تئاتر شهر گفت: از روزی که من به عنوان شهردار تهران انتخاب شدم، می‌دانستم که علاوه بر تلاش بسیاری که برای سامان دادن در حوزه خدماتی و رفاهی برای مردم تهران باید انجام شود، تهران به خدمات عمده فرهنگی نیاز دارد. البته حضور من در شهرداری به قدری ناگهانی بود که اجازه ارائه سریع برنامه کاری نداشتم و برنامه‌ام را، بعد از 4 ماه تقدیم شورای شهر تهران کردم. اما از همان ابتدا انجام کارهای فرهنگی و هنری را به عنوان یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های شهرداری برنامه ریزی کرده بودم.

*هنر زبان بین المللی برای تمام فرهنگ هاست

وی ادامه داد: در سه سال اول رسیدگی به بخش خدماتی، بخش زیادی از انرژی و وقت کاری مجموعه شهرداری تهران را گرفت، اما در 7 سال گذشته، هیچ وقت هیچ کاری را بدون توجه به جنبه فرهنگی و اجتماعی انجام نداده ام. چرا که هنر، زبان بین المللی و قابل فهم برای تمام نسل ها و فرهنگ ها است.

شهردار تهران با اشاره به ماندگاری هنر گفت: مظلومیت امام حسین(ع) هم با اینکه اتفاقی الهی بود و فطرت انسان ناخودآگاه آن را ماندگار می‌کرد، اما به کمک هنر اثرگذاری چندین برابری پیدا کرد و ماندگارتر شد. رسالت ما هم در این است که فرهنگ دفاع مقدس مان را با آمیختن هنر، ماندگار کنیم.

*تئاتر تهران در دو سال آینده متحول خواهد شد

قالیباف از هنر تئاتر به عنوان مادر تمام هنرهای نمایشی یاد کرد و گفت: تئاتر تاثیر گذارترین هنر در زندگی مردم است و همواره برای ما مهم بوده است. در سال‌های گذشته تلاش بنده در شهرداری همین بوده که با کمک پیشکسوتان تئاتر و گروه های جوان تئاتری به ارتقای این هنر کمک کنم. تئاتر ما باید عمومی‌تر و مردمی‌تر شود و این نکته‌ای است که شهرداری تهران با کمک سازمان فرهنگی هنری حتما به آن دست می‌یابد و شما تا دو سال آینده ثمره این اتفاق را خواهید دید.

وی افزود: جامعه جوان ما شور، حرارت و استعداد فراوانی دارد و ما باید این حرارت را در مسیر درست هدایت کنیم. اگر همه جامعه تئاتر اعم از پیشکسوت و جوان دست در دست هم دهیم، می‌توانیم جامعه را به سمت تفکر، اندیشه و اصلاح پیش ببریم.

*داوودی رشیدی تئاتر را به من آموخت

در ادامه مراسم، ضمن تجلیل از سال ها فعالیت داوود دانشور، کلیپی از فعالیت های ایشان پخش شد.

جمشید مشایخی هنرمند پیشکوست عرصه نمایش هم آخرین سخنران مراسم بود. وی در سخنان کوتاهی با آرزوی سلامتی برای داوود رشیدی گفت: مرحوم سمندریان و آقای رشیدی کسانی بودند که تئاتر را به من آموختند. اولین همکاری ما به کار بی‌سرانجام «ایوانف» چخوف باز می‌گردد. نمایشی که رشیدی مرا به عنوان نقش اول برگزید و من از انجامش انصراف دادم.

وی گفت: آن روزها داوود رشیدی خیال می‎کرد که کسی مرا تهدید کرده تا در اثرش بازی نکنم اما در واقع ترس من این بود که ایشان به من اجازه داد تا در کارش نقش اصلی را بازی کنم! اما یک سال بعد کار دیگری از سوی رشیدی به من پیشنهاد شد. نقشی که تنها یک دیالوگ داشت. من این نقش را قبول کردم. همه تعجب کردند که تویی که نقش اصلی را در کار قبلی قبول نکردی، حالا چطور برای گفتن تنها یک دیالوگ در کار او حاضر می‌شوی و من گفتم کنار رشیدی بودن و کار تئاتر کردن به بزرگ و کوچک بودن نقش ارتباطی ندارد.

اسامی بیش از 90 برگزیده بخش های 8 گانه چهارمین جشنواره تئاتر شهر، در آیین اختتامیه این جشنواره در فرهنگسرای اندیشه معرفی شدند.

در بخش مسابقه عکاسان تئاتر با مضمون شهرنشینی: لوح تقدیر به آقایان مسعود میر‌میری، مریم ملک‌مختار، سمانه جویا، حسین اسماعیلی رسید؛ جایزه سوم شامل جایزه نقدی و دیپلم افتخار به ساینا قادری، جایزه دوم شامل جایزه نقدی و دیپلم افتخار پری‌ناز آل آقا و جایزه اول شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی ساناز دریایی اهدا شد.

در بخش مسابقه عکس تئاتر صحنه‌ای، لوح تقدیر به خانم ها فاطمه خواجه‌نوری، آئین سبزی وند، مریم دیهول رسید؛ جایزه سوم شامل جایزه نقدی و دیپلم افتخار به پرنا بهارعلی، جایزه دوم شامل جایزه نقدی و دیپلم افتخار مونا تهرانی و جایزه اول شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به ساینا قادری تقدیم شد.

در بخش مسابقه عکاسی تئاتر خیابانی، لوح تقدیر به یاسر مروت، سیاوش حمیدی، غزل صداقت، فاطمه مهری اهدا شد. جایزه سوم شامل جایزه نقدی و دیپلم افتخار به زهره صفی نور، جایزه دوم شامل جایزه نقدی و دیپلم افتخار کیمیا نیک وجایزه اول شامل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و جایزه نقدی به حسین اسماعیلی رسید.

در بخش جایزه بخش پژوهش در عکاسی تئاتر هم جایزه نقدی و دیپلم افتخار خانم پگاه قدیری رسید.

آرای هیات داوران مسابقه تئاتر کودک و نوجوان چهارمین جشنواره تئاتر شهر هم به این شرح اعلام شد. جایزه موسیقی برگزیده شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای رامین کهن برای نمایش «گیسوانی برای پرواز» اهداد شد و همچنین لوح تقدیر و جایزه نقدی به گروه موسیقی نمایش آقای سالار خلیل نسب خانم فرناز ساحری رسید.

جایزه طراحی لباس شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم فاطمه زعفرانی برای نمایش «دنیای وارونه رویا» رسید و برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خانم ریحانه مطهری و آرش شریف زاده برای طراحی لباس نمایش «یک دقیقه» جوایز خود را دریافت کردند.

جایزه طراحی صحنه شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم مریم تیموری برای نمایش «جادوی مروارید سیاه» رسید و برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای امیر مشهدی عباس برای طراحی صحنه نمایش «خیمه قمرخانم» اهدا شد.

در بخش صداپیشه و عروسک‌گردانی؛ ضمن تقدیر از خانم زهرا ناظری جایزه عروسک‌گردانی و صداپیشگی شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم ساناز عبدالرزاق در نمایش «بابای من یه قهرمانه» و خانم زهرا عظیمی‌نیا در نمایش «جادوی مروارید سیاه» اهدا شد.

جایزه بازیگری زن شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم‌ها مینووش رحیمیان برای بازی در نمایش «گیسوانی برای پرواز» و خانم المیرا پارسا برای بازی در نمایش «مجید، هی فرچه‌ها» و خانم فهیمه باروتچی برای بازی در نمایش «گیسوانی برای پرواز» اهدا شد و هدیه برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خانم ندا نوری برای بازی در نمایش «یک دقیقه» و «گربه خیر ندیده موش‌های دم بریده» رسید.

در بخش بازیگری مرد، جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقایان فرزین محدث برای بازی در نمایش «گیسوانی برای پرواز» و آقای علیرضا رحیم زاده برای بازی در نمایش «شهر بی‌گدا» اهدا شد و برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی، آقای امیرحسین انصافی برای بازی در نمایش «خیمه قمر خانم» معرفی شد.

در بخش نمایشنامه نویسی، جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای جعفر مهیاری برای نمایشنامه «یک دقیقه» رسید و برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای امیرمشهدی عباس برای نمایشنامه «خیمه قمر خانم» اهدا شد.

جایزه کارگردانی این بخش هم شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای رضا بیات برای کاگردانی نمایش «بابای من یه قهرمانه» رسید. همچنین برگزیده این بخش بهناز مهدیخواه بود که برای برای کارگردانی نمایش «خیمه قمر خانم» تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را دریافت کرد.

آرای هیات داوران بخش تئاتر باران چهارمین جشنواره تئاتر شهر هم اعلام شد. در بخش موسیقی، جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای محمد عرب حمید ابراهیمی برای نمایش «بلور» رسید و علی‌سینا رضانیا برای نمایش «پروانگی، آواره‌گی، ویرانگی» تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را برد.

در بخش طراحی صحنه و لباس، جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای ناصر عاشوری طراح صحنه نمایش «مجلس شاه فتاح» و آقای علیرضا مهران طراح صحنه نمایش «تابندگان» اهدا شد. شهرام سلطانی در نمایش «بلور» هم برگزیده این بخش بود که تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی دریافت کرد.

هدیه تقدیر ویژه هیات داوران برای بخش بازیگری هم شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به بازیگران نوجوان محمدرضا معقولی و امیرحسین فلاح آزادروش برای نمایش «کمی دورتر» اهدا شد.

برای جایزه بازیگری زن هم خانم باران ستوده در نمایش «کمی دورتر» لوح تقدیر و جایزه نقدی دریافت کرد و به برگزیده این بخش خانم لاله نورالدین موسی در نمایش «پروانگی، آواره‌گی ویرانگی» تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهداد شد.

در بازیگری مرد، جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای بیژن محرمی در نمایش «مجلس شاه فتاح» اهدا شد. همچنین هدیه برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای شهرام سلطانی در نمایش «بلور» رسید.

در بخش های نمایشنامه‌نویسی و کارگردانی، لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای شهرام سلطانی برای نمایشنامه «بلور» اهدا شد. جایزه برگزیده بخش کارگردانی شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی هم به آقای احسان بیات‌فر در نمایش «پروانگی، آواره‌گی، ویرانگی» رسید.

هیات داوران جایزه ویژه خود را شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی را به بورژین عبدالرزاقی، علی جدیدی و بهنام سلطانی بازیگران نمایش «پروانگی، آواره‌گی، ویرانگی» اهدا کرد.

در بخش مسابقه نمایشنامه‌نویسی و نمایشنامه‌خوانی، جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای سهیل قناعتی برای نمایشنامه «رقص ماهی» و خانم لیدا شیرمرد برای نمایشنامه «ورودی یاس، پلاک دو» اهدا شد. برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی هم احسان شادمانی برای نمایشنامه «علاالدین و پراید پرنده» بود.

برای کارگردانی این بخش هم جایزه نقدی به آقای احسان شادمانی برای نمایشنامه‌خوانی «علاالدین و پراید پرنده» رسید.

برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای سهیل قناعتی برای نمایشنامه‌خوانی «رقص ماهی» بود.

برای جایزه بهترین نقش‌خوان زن، جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم‌ها رها خدایاری در نمایشنامه‌خوانی «من آنجا نیستم» و ملیحه کیادربندسری برای نمایشنامه‌خوانی «تهران ۱۳۹۰ خورشیدی» و «دلبند وقایع اتفاقیه مفقودالپدر» اهدا شد. جایزه برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خانم لیلا دوکوهکی برای نمایشنامه‌خوانی «علاالدین و پراید پرنده» رسید.

در بخش نقش‌خوان مرد، جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقایان محمد ساربان برای نمایشنامه‌خوانی تقاطع و مهران مرادی برای نمایشنامه‌خوانی مغز سرخ رسید و برگزیده این بخش آقای احسان شادمانی برای نمایشنامه علاالدین و پراید پرنده تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی دریافت کرد.

جایزه ویژه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای سهیل قناعتی برای نمایشنامه‌خوانی رقص ماهی اهدا شد.

آرا هیات داوران بخش مسابقه تئاتر خیابانی چهارمین جشنواره تئاتر شهر هم اعلام شد. احمد صمیمی برای موسیقی نمایش «در کوزه اگر آب نیست» برگزیده بخش موسیقی، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را دریافت کرد. برای طراحی صحنه و لباس، جایزه برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای حیدر رضایی برای طراحی صحنه و لباس نمایش «محاکمه در خیابان» رسید و جایزه متن و ایده، شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای علی اردستانی برای نمایش «کنکور شهروندی» رسید. برگزیده این بخش علی عمرانی برای نمایش «فرشته ماهی‌ها در خاک» تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را دریافت کرد.

برای کارگردانی این بخش، جایزه شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای علی عمرانی برای نمایش «فرشته ماهی ها در خاک» اهدا شد و جایزه برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خانم الهه شه‌پرست برای نمایش «کودک درون» رسید.

در بازیگری زن؛ جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم سحر نوری در نمایش «محاکمه در خیابان» رسید و برگزیده این بخش، خانم نرگس خاک کار برای نمایش «کسی لبخند نمی‌زند» تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را دریافت کرد.

در بازیگری مرد هم جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای ابراهیم رضایی برای نمایش «قبل، حین، بعد» و آقای محمد هادی عطایی برای نمایش «غائله شبیه‌خوانی» و نمایش «کنکور شهروندی» رسید. جایزه برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای امیرحسین شفیعی برای بازی در نمایش «ساعت نُه» رسید.

تقدیر ویژه این بخش، شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای مسعود مهرابی برای بازی موثر در تئاتر خیابانی و آقای علی جباری برای توجه به نمایش سنتی و آئینی اهدا شد.

اما آخرین بخش مراسم اختتامیه اهدای جوایز تئاتر صحنه‌ای چهارمین جشنواره تئاتر شهر بود.

برای بخش موسیقی، علی سینا رضانیا در نمایش «پشت سرت رو نگاه کن» فرژام فلکی در نمایش «با من حرف نمی‌زنی چرا؟» کاندید بودند که جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به فرژام ملکی رسید و جایزه برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای علی‌سینا رضانیا اهدا شد.

در طراحی لباس؛ محمد قاسمی برای طراحی لباس نمایش «خطوط خاطر»، مهسا پارسایی برای طراحی لباس نمایش «با من حرف نمی‌زنی چرا؟» و الهام یوسفی برای طراحی لباس نمایش «سنگ فرش‌های خیابان ولیعصر» نامزد شدند که جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم الهام یوسفی برای طراحی لباس نمایش «سنگ فرش‌های خیابان ولیعصر» و جایزه برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خانم مهسا پارسایی برای طراحی لباس نمایش «با من حرف نمی‌زنی چرا؟» رسید.

برای بهترین طراحی صحنه؛ احسان فلاحیان برای طراحی صحنه نمایش «آوایی در زندگی دوردست»، وحید لاری برای طراحی صحنه نمایش «وداع سبز»، وحید دژمی برای طراحی صحنه نمایش«همان همیشگی»، محمد قاسمی برای طراحی صحنه نمایش«خطوط خاطر»، هما پریسان علیرضا شمس برای طراحی صحنه نمایش«با من حرف نمی‌زنی چرا؟» و مسلم خراسانی، هانی حسینی برای طراحی صحنه نمایش«سنگ فرش های خیابان ولیعصر» با هم رقابت می کردند که در نهایت جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای مسلم خراسانی، هانی حسینی برای طراحی صحنه نمایش«سنگ فرش های خیابان ولیعصر» رسید و جایزه بهترین طراحی صحنه شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به خانم هما پریسان و آقای علیرضا شمس برای طراحی صحنه نمایش «با من حرف نمی‌زنی چرا؟» اهدا شد.
در بخش بازیگری، برای تقدیر ویژه جشنواره تئاتر شهر، لوح تقدیر و جایزه نقدی به بازیگر خردسال آرمان مرادی در نمایش «بچه تابستان» اهدا شد.

در بخش بازیگری مرد، احسان فلاحیان برای بازی در نمایش«آوایی در دوردست»، فرامرز قلیچ خانی برای بازی در نمایش«کمدی با شیوه فاصله گذاری»، محسن صادقی برای بازی در نمایش«همان همیشگی»، محمدقاسمی برای بازی در نمایش«خطوط خاطر»، احمد صمیمی برای بازی در نمایش«با من حرف نمی‌زنی چرا؟»، آرمین بشرویه برای بازی در نمایش«سنگ فرش‌های خیابان ولیعصر» و سروش جمشیدی برای بازی در نمایش«انگور» با هم رقابت کردند.

در نهایت جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به طور مشترک به آقایان فرامرز قلیچ خانی و احسان فلاحیان، و سروش جمشیدی رسید و بخش بهترین بازیگر مرد جشنواره، برگزیده‌ای نداشت!

در بهش بازیگری زن، سوده فارانی برای بازی در نمایش«گودبرداری»، آبان حسین آبادی برای بازی در نمایش«همان همیشگی»، مژگان غلامی برای بازی در نمایش«فولاد هرگز زنگ نمی‌زند»، نداشامی نوری برای بازی در نمایش«مردی که می‌خواست مرد بماند»، مهری سادات آل آقا برای بازی در نمایش«با من حرف نمی‌زنی چرا؟» و مهدخت مولایی برای بازی در نمایش«سنگ‌فرش‌های خیابان ولیعصر» کاندید بودند که لوح تقدیر و جایزه نقدی به خانم‌ها مهری سادات آل آقا، آبان حسین آبادی و سوده فارانی رسید و تندیس بهترین بازیگر زن جشنواره به خانم مهدخت مولایی برای بازی در نمایش«سنگ‌فرش‌های خیابان ولیعصر» تقدیم شد.

در بخش نمایشنامه‌نویسی، احسان فلاحیان برای نمایشنامه«آوایی در زندگی دوردست»، رضا خاتمی برای نمایشنامه «گودبرداری»، پویاپیرحسنلو برای نمایشنامه «سنگ‌فرش خیابان ولیعصر»، فرهاد نقدعلی برای نمایشنامه «گسل» و سیدمحمدمساوات برای نمایشنامه «انگور» نامزد شدند. جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به آقای پویاپیرحسنلو برای نمایشنامه «سنگ‌فرش خیابان ولیعصر» سیدمحمدمساوات برای نمایشنامه «انگور» اهدا شد. جایزه برگزیده این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آقای رضا خاتمی برای نمایشنامه «گودبرداری» اهدا شد.

برای کارگردانی هما شیرازی برای نمایش «گودبرداری»، وحید دژمی برای نمایش «همان همیشگی»، پری بارانی برای نمایش «خطوط خاطر»، هما پریسان برای نمایش «با من حرف نمی زنی چرا؟»، عبدالرضا شیبانی برای نمایش «انگور» و پویا پیرحسنلو و مسلم خراسانی برای کارگردانی نمایش «سنگ‌فرش خیابان ولیعصر» رقابت کردند که در نهایت جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به هما شیرازی، هما پریسان و زوج پویا پیرحسنلو و مسلم خراسانی رسید. بهترین کارگردان جشنواره هم وحید دژمی برای نمایش «همان همیشگی» بود که تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی را به خانه برد.

برای انتخاب نمایش برگزیده چهارمین جشنواره تئاتر شهر نیز از میان نمایش های «سنگ‌فرش خیابان ولیعصر»، «با من حرف نمی زنی چرا؟» و «آوایی در زندگی دوردست»؛ جایزه نمایش جشنواره شامل تندیس جشنواره، به گروه نمایش «همان همیشگی» به کارگردانی آقای وحید دژمی رسید.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

یک × یک =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?