جواد موحد خبر داد:
اعطای فرهنگ‌کارت به ایرانی‌ها/ واریز یارانه 47 هزارتومانی فرهنگی

اعطای فرهنگ‌کارت به ایرانی‌ها/ واریز یارانه 47 هزارتومانی فرهنگیReviewed by آزیتا لاجوردی on May 21Rating:
هنردستان: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اجرای طرح فرهنگ‌کارت، یارانه فرهنگی به ایرانیان می‌دهد.
4560743_904
به گزارش هنردستان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ جواد موحد مدیر توسعه و ترویج مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص طرح اعطای فرهنگ‌کارت و واریز یارانه فرهنگی به ایرانیان گفت: فرهنگ‌کارت و یارانه فرهنگی به ایرانیانی که تمایل به استفاده از خدمات آموزشی، فرهنگی و اقتصادی مجازی را در محیط مجازی و رسانه‌های دیجیتال دارند، با ثبت‌نام و درخواست از طریق سایت farhangcart.ir امکان‌پذیر است و محدودیتی برای افراد متقاضی نیست. افراد پس از تکمیل ثبت‌نام فرهنگ‌کارت دریافت می‌کنند و یارانه فرهنگی آن‌ها به این کارت واریز می‌شود.
وی در ادامه افزود: برای این حرکت فرهنگی، زیرساختی در نظر گرفته شده است که برای خدمات‌رسانی فرهنگی و توسعه اقتصاد فرهنگی در حوزه محتوایی دیجیتال ایجاد شده است. با شروع اعطای فرهنگ‌کارت، چند سرویس فرهنگی و آموزشی در این سامانه وجود دارد و تعداد این سرویس‌ها به مرور افزایش خواهد یافت. این طرح برای ارائه‌کننده محتوایی که در شرایط عادی نیازمند جذب مخاطب استف حجم انبوه و قابل توجهی از مخاطب را فراهم می‌کند.
موحد در خصوص مزایای این کارت‌ اظهار داشت: دارندگان فرهنگ‌کارت به غیر از 47 هزار تومان یارانه آموزشی و فرهنگی برای استفاده از خدمات، 47 هزار تومان دیگر اعتبار رایگان در حوزه سلامت دریافت می‌کنند. همچنین مشمول پوشش بیمه 10 میلیون تومانی حوادث از طرف شرکت بیمه ما خواهند شد.
وی با اشاره به بخش اقتصادی در حوزه آموزشی فرهنگ‌کارت بیان کرد: یک سرویس دیگر به نام سامانه آموزشی مجازی بورس وجود دارد که دارندگان فرهنگ‌کارت که مایل به آموزش اقتصادی در زمینه بورس هستند، پس از پایان دوره آموزشی کد بورس دریافت می‌کنند و می‌توانند در سازمان بورس فعالیت اقتصادی داشته باشند.
مدیر توسعه و ترویج مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به بودجه این حرکت فرهنگی عنوان کرد: بخش عمده بودجه با حمایت مرکز رسانه‌های دیجیتال تامین و سرمایه‌گذاری‌های لازم در این خصوص انجام شده است.
وی با اشاره به رونمایی از این طرح فرهنگی در نمایشگاه کتاب اظهار داشت: تخفیفات خوبی برای مخاطبان در نظر گرفته شده که 50 تا 70 درصد از طرف تولیدکنندگان محتواست.
موحد با اشاره به اطلاع‌رسانی و تبلیغات این طرح فرهنگی گفت: در حال حاضر تبلیغات به‌شکل فراگیر نیست و در قالب بسته‌های نمایشگاهی و رسانه‌ای تهیه شده است. برنامه مستمر و پیش‌بینی شده ما این است که در نمایشگاه‌های رسانه‌های دیجیتال سراسر کشور ثبت‌نام انجام شود و افراد از 30 تا 40 درصد تخفیف بهره‌مند شوند.
وی با اشاره به سرویس‌های آینده این طرح گفت: سینماهای برخی شهرها نیز برای تماشای فیلم برای دارندگان فرهنگ‌کارت، تخفیف 50 درصدی ارائه خواهند داد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?