افتتاح جشنواره تئا‌تر دانشگاهی/ نامزدهای بخش پژوهش اعلام شد

افتتاح جشنواره تئا‌تر دانشگاهی/ نامزدهای بخش پژوهش اعلام شدReviewed by آزیتا لاجوردی on May 13Rating:

هنردستان: نوزدهمین جشنواره تئا‌تر دانشگاهی ایران فردا در گالری تابستان خانه هنرمندان افتتاح می‌شود.

2015272

به گزارش هنردستان به نقل از مهر، مراسم افتتاحیه نوزدهمین جشنوارهٔ بین المللی تئا‌تر دانشگاهی روز شنبه، ٢۵ اردیبهشت ماه همزمان با افتتاح نمایشگاه «پوستر و عکس» جشنواره در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران برپا می‌شود.

این رویداد مهم دانشگاهی از ساعت ١٧ روز یاد شده با حضور مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از مدیران و هنرمندان عرصه هنرهای نمایشی کار خود را به طور رسمی آغاز می‌کند.

 برای خرید بلیت‌های دارای تخفیف نوزدهمین جشنواره بین المللی تئا‌تر دانشگاهی ایران فقط تا فردا ٢۵ اردیبهشت مهلت باقی است.

نامزدهای بخش پژوهش جشنواره تئا‌تر دانشگاهی

هیات داوران بخش پژوهش متشکل از آزاده شاه میری و رفیق نصرتی، از بین هفت مقالهٔ رسیده به دبیرخانه، سه مقاله را به عنوان نامزدهای این بخش معرفی کردند:

– مژده بندعلیزاده/ مطالعه‌ای بر دو جشنواره

تئا‌تر جهان با نگاهی به جشنواره تئا‌تر دانشگاهی ایران / دانشگاه هنر

– مجتبی رسولخانی/ بازتاب عناصر عبث نما

در نمایشنامه‌های سندلی کنار… و پژوهشی ژرف… نوشتهٔ عباس نعلبندیان/ دانشگاه تهران

– یاسمن طاهری خسروشاهی/ مالیخولیا و جنون قدرت در کالیگولا اثر آلبر کامو / دانشگاه تهران

همچنین روز پژوهش نوزدهمین جشنواره بین المللی تئا‌تر دانشگاهی ایران، همزمان با افتتاحیه ۲۵ اردیبهشت ماه در سالن کنفرانس مجموعه تئا‌تر شهر برگزار می‌شود. در این روز علاوه بر ارائه مقاله‌های پذیرفته شده توسط دانشجویان، میزگردی با عنوان «بررسی امکان‌های گریز از انسداد موجود در پژوهش تئا‌تر دانشگاهی ایران» ترتیب داده شده است.

این میزگرد با حضور رحمت امینی دبیر بخش پژوهش، رفیق نصرتی به عنوان کار‌شناس جلسه و تعدادی از استادان و هیات علمی دانشگاه‌های تئاتری ایران از جمله سعید اسدی، بهروز بختیاری، محمدحسین ناصر بخت برگزار می‌شود که طی آن وضعیت پژوهش در دانشگاه‌ها و نسبت آن با جشنواره تئا‌تر دانشگاهی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مقاله‌های پذیرفته شده در حضور دو داور ارائه می‌شوند با این هدف که به مقالهٔ مورد نظر راهکارهای مناسب برای ارتقاء تراز علمی و امکان انتشار در یکی از مجله‌های علمی – پژوهشی را به دست بیاورد.

در ترکیب داوران سعی شده تا حد امکان از پژوهشگران متخصص در‌‌ همان حوزه دعوت و در ضمن تنوع جغرافیای دانشگاهی نیز رعایت شود. مقاله‌ها از ساعت ۱۳ تا ۱۷ روز شنبه با حضور بهزاد آقاجمالی، علی قلی‌پور، میترا علوی طلب، غلامرضا شهبازی، هاجر سعیدی‌نژاد و رامتین شهبازی ارائه می‌شوند.  زمان برگزاری میزگردهای تخصصی روز پژوهش نیز از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در سالن نشست‌های مجموعه تئا‌تر شهر خواهد بود.

نوزدهمین جشنواره بین المللی تئا‌تر دانشگاهی ایران ٢۵ اردیبهشت تا ٨ خرداد به دبیری بهنام نوایی برگزار می‌شود.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?