سمانه شجاعی:
امیدوارم«اکتسابات انتسابی» در جشنواره های خارجی به خوبی دیده شود

امیدوارم«اکتسابات انتسابی» در جشنواره های خارجی به خوبی دیده شودReviewed by Khademi on Aug 10Rating:

هنردستان: سمانه شجاعی کارگردان انیمیشن «اکتسابات انتسابی» ضمن توضیح درباره خط داستانی این اثر ۴ دقیقه‌ای، زمان ساخت آن را حدود ۲ سال اعلام کرد.

 به گزارش هنردستان؛سمانه شجاعی کارگردان «اکتسابات انتسابی» با اشاره به ساخت این انیمیشن چهار دقیقه‌ای گفت: ایده اصلی این انیمیشن بر اساس تصویری است که سال ها قبل در دفترم طراحی کرده بودم و همسرم امین کفاش زاده  از این طرح استفاده کرد و قصه ای از یک خانواده با ویژگی های ژنتیکی خاص نوشت. این انیمیشن به منظور ارائه پایان نامه کارشناسی ارشدِ رشته انیمیشن ساخته شد که با ارائه به مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، به این مرکز واگذار شد.

اکتسابات انتسابی

وی با اشاره به اینکه ساخت این انیمیشن تجربه‌ای جدید محسوب می‌شود، بیان کرد: این انیمیشن با نوع خاصی از ساخت و نحوه کارگردانی همراه است که به صورت تجربی شکل گرفته و از ترتیب و توالی متفاوتی در مراحل تولید به منظور رسیدن به گرافیکی خاص بهره برده است.

این هنرمند جوان توضیح داد:‌ بعد از اینکه این داستان انتخاب شد به دلیل مینیمالیسم موجود در شیوه بیان داستان، فکر کردم که شاید تصاویر فانتزی و با خطوط ساده سیاه و سفید قابلیت بیانی بهتری داشته باشند ولی بعد از چند تست به این نتیجه رسیدم که تصاویر و فضاهایی با بیشترین جزییات ممکن و رنگ و بافتی نزدیک تر به دنیای واقعی، تضاد جالبی در فرم و محتوا به وجود می آورد و در نهایت به سمت واقع گرایی بیشتر جلب شدم.

وی تاکید کرد: البته با توجه به تداوم حرکت دوربین، امکان پرداخت به جزییاتی بیش از این در توان این فیلم نبود.

این انیماتور توضیح داد: پروسه تولید ساخت «اکتسابات انتسابی» حدود ۲ سال و البته با وقفه هایی نامنظم به طول انجامید که برای فیلم ۴ دقیقه و ۱۸ ثانیه ای زمان بسیار زیادی محسوب می شود.

شجاعی در پایان گفت: با توجه به اینکه این انیمیشن یک اثر دانشجویی است، امیدوارم که بتواند در صورت شرکت در جشنواره های خارجی به خوبی دیده شود.

منبع: خبرگزاری مهر

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?