انتشار فراخوان سومین دوسالانه بین‌المللی کارتون کتاب

انتشار فراخوان سومین دوسالانه بین‌المللی کارتون کتابReviewed by Khademi on Oct 29Rating:

هنردستان: سومین دوسالانه بین‌المللی کارتون کتاب به دبیری سید مسعود شجاعی‌ طباطبایی برگزار می‌شود.

به گزارش  هنردستان؛ سومین دوسالانه بین‌المللی کارتون کتاب به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و به دبیری سید مسعود شجاعی‌ طباطبایی برگزار می‌شود.

 

کارتون کتاب

دبیر سومین دوسالانه بین‌المللی کارتون کتاب در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: فراخوان این رویداد هنری با موضوعات کتاب و شهر، کتاب و زندگی، کتاب و خانواده، کتاب و کودک، کتاب و کتابخانه، کتاب و کتابدار، کتاب و رسانه، کتاب و آینده از هفته گذشته در سایت این دوسالانه به 10 زبان دنیا اعلام شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع در همین فرصت، هنرمندانی از 13 کشور آثاری را به دبیرخانه ارسال کرده‌اند و همین استقبال نشان می دهد تا 10 دی (آخرین مهلت ارسال آثار) شاهد حضور پرشورتری از هنرمندان ایران و جهان خواهیم بود.

شجاعی‌طباطبایی یادآور شد: دوره‌های اول و دوم دوسالانه بین‌المللی کارتون کتاب، با استقبال خوبی از سوی هنرمندان برگزار شد؛ طوری که در دوره دوم دوسالانه 1348 اثر از 468 هنرمند 64 کشور دنیا شرکت کردند که نشان دهنده اعتماد هنرمندان داخلی و خارجی است.

وی بیان داشت:‌ با توجه به اینکه کارتونیست‌های ایرانی به لحاظ کمی و کیفی حضور خوبی در رویدادها دارند، در دوره قبل، جوایز اصلی را از آن خود کردند و هنرمندان خارجی الواح تقدیر را دریافت کردند.

دبیر سومین دوسالانه بین‌المللی کارتون کتاب خاطرنشان کرد: ارتقا سطح کمی و کیفی آثار، قضاوت را مشکل‌تر می‌کند و بر همین اساس داوری آثار در دو مرحله اولیه و نهایی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به جوایز درنظر گرفته شده برای این دوسالانه گفت: نفرات اول تا سوم به ترتیب جوایزی به رقم 2000 دلار،1500 دلار و 1000 دلار به همراه لوح تقدیر و تندیس دوسالانه دریافت می‌کنند؛ ضمن اینکه 5 جایزه 500 دلاری به همراه لوح تقدیر و تندیس برای 5 نفر برگزیده در نظر گرفته شده است.

علاقه‌مندان آثار خود را می‌توانند به [email protected] ارسال کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.booktoon.ir مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?