انتشار فراخوان کنگره شعر «پیامبر مهربانی»

انتشار فراخوان کنگره شعر «پیامبر مهربانی»Reviewed by Khademi on Nov 2Rating:

هنردستان: کنگره شعر «پیامبر مهربانی» که با همکاری بنیاد شعر و ادبیات داستانی و با هدف توسعه و ترویج همدلی و وفاق بین پیروان اسلامی، در ایام هفته وحدت در زاهدان برگزار می‌شود، فراخوان خود را منتشر کرد.

به گزارش هنردستان؛ این کنگره شعر به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد استان سیستان و بلوچستان در هفته وحدت برگزار می‌شود. بر اساس فراخوان اعلام‌شده، این کنگره با اهداف توسعه و ترویج همدلی و وفاق بین پیروان مذاهب اسلامی و شناخت مشترکات در قالب شعر و ادبیات و همچنین تولید و معرفی آثار فاخر ادبی با محتوای وحدت اسلامی در زبان‌های فارسی، بلوچی، ترکی، کردی و عربی، در بخش‌های شعر نو، شعر کلاسیک و مجموعه شعر برپا می‌شود.

پیامبر مهربانی

«از شبانی تا شبانه‌های عروج»، «برادرم، برادرم»، «مهربان باشیم»، «من مسلمانم»، «با خاندان خوبان» و «سرچشمه آفتاب»، جستارهای این کنگره اعلام شده‌اند.

بر اساس اعلام فراخوان منتشرشده، در خصوص برخی از شرایط و مقررات شرکت در این کنگره آمده است: برای شرکت در هر بخش از کنگره، ارسال حداقل سه شعر و حداکثر ۵۰ بیت یا بند الزامی است. همچنین ارسال برگردان فارسی آثار به پیوست ضروری است و لازم است موضوع انتخابی شاعر مشخص شود.
آثار راه‌یافته به مرحله دوم داوری در یک مجموعه چاپ و رونمایی خواهد شد.

علاقه‌مندان به شرکت در این کنگره باید آثارشان را تا ۳۰ آبان امسال به صندوق پست الکترونیکی زیر بفرستند:

[email protected]

سیستان و بلوچستان، زاهدان، بلوار خرمشهر، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نشانی دبیرخانه دائمی کنگره شعر «پیامبر مهربانی» است.

منبع: ایسنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?