انتصاب دبیران جشنواره‌های «کتاب برتر» و «کتاب و رسانه برتر»

انتصاب دبیران جشنواره‌های «کتاب برتر» و «کتاب و رسانه برتر»Reviewed by آزیتا لاجوردی on Sep 16Rating:

هنردستان: دبیران جشنواره‌های «کتاب برتر» و «کتاب و رسانه برتر» منصوب شدند.

به گزارش هنردستان، حمیدرضا شاه‌آبادی طی حکمی از سوی رییس هیأت مدیره انجمن ناشران کتاب کودک و نوجوان به عنوان دبیر علمی هشتمین دوره جشنواره کتاب برتر منصوب شد.
در حکم نادر قدیانی برای شاه‌آبادی آمده است: «با توجه به سوابق حضرتعالی در مسئولیت‏‌های فرهنگی و انتشاراتی خصوصاً حوزه کتاب کودک و نوجوان بدین‌وسیله به موجب این حکم به عنوان دبیر علمی هشتمین جشنواره کتاب برتر منصوب می‏‌شوید. امید است با کمک هیأت داوران شاهد انتخاب شایسته کتاب‌های برتر در این دوره باشیم
در معرفی حمیدرضا شاه‌آبادی، تالیف بیش از 20 عنوان کتاب برای نوجوانان و بزرگسالان، کسب بیش از 20 جایزه در جشنواره‌های کتاب برتر، شهید غنی‌پور، قصه‌های قرآنی و سلام بچه‌ها، دریافت لوح تقدیر از شورای کتاب کودک، فعالیت در حوزه تئاتر و سینما و داوری در جشنواره های مختلف ذکر شده است.
او همچنین در داوری ششمین و هفتمین دوره جشنواره کتاب برتر، با این جشنواره همکاری داشته است.
***
مجید غلامی جلیسه دبیر بیست و سومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، حمیدرضا مدقق را به سمت دبیر چهاردهمین دوره جشنواره «کتاب و رسانه برتر» منصوب کرد.
متن حکم مدقق به این شرح است:
«جناب آقای دکتر حمیدرضا مدقق
کتاب را بی‌تردید می‌توان یکی از قدیمی‌ترین رسانه ها دانست، اگر چه در دنیای امروز با وجود انبوه رسانه‌های با سرعت بالاتر از کتاب، وجه رسانه‌ای آن در موضوع اطلاع‌رسانی کمرنگ‌تر شده است اما کارکرد رسانه‌ای آن در موضوع عمق‌بخشی به مفاهیم و جهت‌دهی افکار را نمی‌توان نادیده گرفت.
از نگاه دیگر کتاب یک منبع برای رسانه‌های جدید است و نیز یک موضوع مهم برای بررسی در رسانه‌ها. از سوی دیگر کتاب برای عرض اندام بیشتر در عرصه فرهنگی و نیز رونق جریان کتابخوانی به رسانه‌ها نیاز دارد و از این رو توجه به رابطه میان کتاب و رسانه بسیار مهم است.
با توجه به اهمیت این موضوع و نیز با عنایت به توانمندی و تجربیات جنابعالی در حوزه رسانه و ارتباط تنگاتنگ با کتاب به موجب این حکم جنابعالی را به سمت «دبیر چهاردهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه برتر» منصوب می‌کنم.
امید که با استعانت از درگاه ایزد منان و بهره‌گیری از مشارکت و همراهی فعالان رسانه و کتاب، جشنواره‌ای درخور شان این دو حوزه برگزار شود
حمیدرضا مدقق متولد 1349 مشهد و دارای مدرک دکترای علوم ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبایی است. وی تدریس در دانشگاه، خبرنگاری و سردبیری علمی فرهنگی هنری شبکه خبر و داوری جشنواره‌های مختلف فرهنگی هنری را در کارنامه کاری خود دارد.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

20 − پنج =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?