انیمیشن «کودکان بلوط» از «انیمیشن و کمیک لیبو» مدال نقره گرفت

انیمیشن «کودکان بلوط» از «انیمیشن و کمیک لیبو» مدال نقره گرفتReviewed by Khademi on Aug 16Rating:

هنردستان: انیمیشن «کودکان بلوط» برنده مدال نقره جشنواره «انیمیشن و کمیک لیبو» در چین شد.

به گزارش هنردستان؛ انیمیشن «کودکان بلوط» به کارگردانی سعادت رحیم زاده توانست از جشنواره «انیمیشن و کمیک لیبو» در چین برنده مدال نقره شود و البته این جشنواره در بخش انیمیشن اثری را شایسته دریافت مدال طلا ندانسته است.

کودکان بلوط

به گفته رحیم‌زاده، گرچه نام سارا رحیم زاده در تیتراژ به عنوان یکی از کارگردانان نیامده ولی وی در این بخش حق کارگردانی اثر را هم به جا آورده است.

سعادت رحیم‌زاده با اشاره به اینکه جشنواره «انیمیشن و کمیک لیبو»در تاریخ ۶ تا ۱۰ آگوست برگزار شده است، عنوان کرد: همکارانم در کیژان فیلم در ساخت این اثر زحمت زیادی کشیدند و موفقیت های این انیمیشن مدیون زحمت همه همکارانم است.

«کودکان بلوط» یک انیمیشن مستند است که به بیان مراسم  زندگی، آداب و رسوم کهن، جغرافیا، پوشش و لباس، موسیقی، مراسم عروسی و… مردمان کرد زبان ایران با روایتی مستند و به دور از داستانگویی مرسوم می پردازد. تمام شخصیت ها در این فیلم مانند افراد مسن، جوانان، زنان و مردان و کودکان به یک اندازه اهمیت دارند.

«کودکان بلوط» به سفارش مرکز پویانمایی صبا و در استودیوی کیژان فیلم با تکنیک رنگ روغن روی شیشه و به شکل دستی و فریم به فریم زیر دوربین به مدت یک سال اجرا شده است.

پخش این اثر را رسانه بین الملل سازمان صدا و سیما به عهده دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?