با معرفی خوش‌پوش‌ترین ایرانی؛
اهداف و ضوابط جشنواره «پوشش مردم ایران» اعلام شد

اهداف و ضوابط جشنواره «پوشش مردم ایران» اعلام شدReviewed by آزیتا لاجوردی on Nov 1Rating:

هنردستان: دبیرخانه نخستین جشنواره «پوشش مردم ایران» با معرفی خوش‌پوش‌ترین ایرانی، اهداف، ضوابط و مقررات این دوره از جشنواره را اعلام کرد.

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی جشنواره «پوشش مردم ایران»، این جشنواره با اهدافی چون «ترویج آراستگی و خوش‌پوشی با محوریت ایرانی – اسلامی»، «آگاهی بخشی به اقشار مختلف درباره انتخاب معقول لباس»، «تقویت سبک پوشش ایرانی – اسلامی»، «تاکید بر وجود سابقه تاریخی پوشش و طراحی لباس در ایران»، «تمرکز بر طراحی و تولید ملی و توجه به لباس اقوام ایرانی با نگاهی روزآمد» برگزار می‌شود.

«شناخت پوشش و سبک لباس مردم ایران در نقاط مختلف کشور»، «معرفی سبک‌های برتر و مناسب لباس ایرانی»، «ترویج بهپوشی و خوش‌لباسی در جامعه»، «بررسی و آسیب‌شناسی سبک‌های موجود پوشش» و «نگاه تحلیلی به سبک‌های لباس اجتماع در ایران» از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

براساس اعلام دبیرخانه جشنواره، لباس‌های مغایر با ارزش‌های ایرانی- اسلامی و مبلغ نمادها و فرهنگ غربی از ابتدا در چرخه رقابت قرار نخواهد گرفت.

همچنین در این جشنواره تنها لباس‌هایی مورد داوری قرار خواهند گرفت که در اجتماع پوشیده می‌شوند و لباس‌های دارای کاربرد مجلسی، خانگی و غیره مورد ارزیابی قرار نگرفته و از چرخه انتخاب حذف خواهند شد.

بنابر اعلام دبیرخانه نخستین «جشنواره پوشش مردم ایران» با معرفی خوش‌پوش‌ترین ایرانی، از جمله شاخص‌های داوری آثار توجه به لباس اقوام ایرانی با نگاهی روزآمد و کاربردی برای ایران امروز، لباس‌‌های زنانه و مردانه اجتماع که در جامعه قابل استفاده باشد، تاکید بر استفاده از پارچه ایرانی و هماهنگی(سِت) لباس در فرم و رنگ می‎توان اشاره کرد.

بدیهی است داوری نهایی به صورت تخصصی بوده و همه تلاش دبیرخانه بر این اصل استوار است که نمونه‌های موفق و مناسب لباس ایرانی و اسلامی به مردم معرفی شود.

دبیرخانه نخستین جشنواره پوشش مردم ایران ضمن احترام به دغدغه‌ها و تشکر از نظرات منتقدان که در رسانه‌های مختلف انعکاس یافته است، بر برگزاری جشنواره «پوشش مردم ایران» با معرفی خوش‌پوش‌ترین ایرانی طبق مقررات و آیین‌نامه‌های جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

هجده − 8 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?