اهدای جایزه بین المللی «مهندس سبز رسانه» به رسانه ملی

اهدای جایزه بین المللی «مهندس سبز رسانه» به رسانه ملیReviewed by Khademi on Oct 22Rating:

هنردستان:اجلاس سالانه رادیو تلویزیون‌های آسیا- اقیانوسیه جایزه بین‌المللی «مهندس سبز رسانه» را به سازمان صدا و سیما اهدا کرد.

به گزارش هنردستان؛ اجلاس سالانه رادیو تلویزیون‌های آسیا – اقیانوسیه (ABU) جایزه بین‌المللی سالانه «Green Broadcast Engineering» را به سازمان صدا و سیما به عنوان سازمان برتر اتحادیه در اجرای طرح های فنی که منجر به کاهش مصرف انرژی و مهندسی سبز رسانه می‌شود، اختصاص داد.

رسانه ملی

در سال ۲۰۱۶ سازمان صدا و سیما به علت فعالیت‌های گسترده فنی در حوزه معاونت فنی سازمان و اجرای طرح های توسعه‌ای در موضوع «گذر از فناوری آنالوگ به دیجیتال» در تمام مراحل مختلف تخصصی زنجیره پخش تلویزیونی و در مراحل تولید فنی، استودیوها، آرشیو و توسعه فرستنده‌های دیجیتال، به عنوان سازمان برتر از نگاه اتحادیه ABU شناخته شد و در مراسمی در افتتاحیه اجلاس کمیته فنی اتحادیه، این جایزه به نماینده سازمان صدا و سیما ناصری طاهری اهدا شد.

سازمان صدا و سیما با اجرای طرح‌های تخصصی در حوزه معاونت فنی و برنامه‌ریزی برای استفاده از فناوری‌های جدید در گسترش پخش تلویزیونی دیجیتال درحال حاضر، سازمان پیشرو در منطقه خاورمیانه است و اولین سازمان رسانه ای در این منطقه به شمار می‌آید که زمینه سازی برای قطع سیستم‌های پخش آنالوگ و اجرای فرایند کاهش مصرف انرژی و مهندسی سبز رسانه را فراهم آورده است.

اقدامات و فعالیت های مهندسی حوزه معاونت فنی که منجر به انتخاب این سازمان به عنوان سازمان برتر در توسعه مهندسی سبز رسانه شده، عبارتند از:

صداوسیما به عنوان سازمان پیشرو در خاورمیانه در توسعه ایستگاه‌های تلویزیونی دیجیتال بوده و پوشش وسیعی در مراکز استان و شهرهای پرجمعیت ایجاد کرده است.

صداوسیما طرح بزرگی را برای توسعه پخش تلویزیونی از طریق اینترنت موسوم به IPTV شروع کرده و سرویس‌های گسترده‌ای را به جز پخش سنتی رادیو تلویزیونی در اختیار بینندگان تلویزیونی قرار می‌دهد.

توسعه شبکه پخش با کیفیت HD و تبدیل سیستم‌های استودیویی و تولید برنامه به دیجیتال که منجر به کاهش مصرف انرژی و ارائه سرویس‌های بهبود یافته با کیفیت برتر می‌شود.

برنامه‌ریزی برای تغییر تجهیزات نور استودیویی به فناوری جدید LED که کاهش چشمگیری در مصرف انرژی و هزینه‌های جانبی بهره‌برداری خواهد داشت.

برنامه‌ریزی برای استفاده از انرژی خورشیدی در ایسگاه‌های رادیویی که امکانات اولیه و زمینه تأسیس این نیروگاه‌ها وجود دارد.

با توجه به معرفی این طرح‌های مهندسی و قابلیت‌های مهندسی حرفه‌ای در حوزه معاونت فنی سازمان، در جلسه کمیته فنی ABU نیز از این دستاوردهای گسترده فنی در اجرای طرح های سبز رسانه تقدیر شد.

منبع: خبرگزاری مهر

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?