در 84 سالگی؛
«اومبرتو اکو» درگذشت

«اومبرتو اکو» درگذشتReviewed by آزیتا لاجوردی on Feb 20Rating:

هنردستان: اومبرتو اکو نویسنده و خالق رمان «نام گل سرخ» درگذشت.

24695

به گزارش هنردستان به نقل از رسانه‌های ایتالیایی، اومبرتو اکو (نویسنده و فیلسئف ایتالیایی) در سن 84 به دلیل بیماری سرطان درگذشت.

بر اساس این گزارش، روزنامه لا رپوبلیکا در پایگاه اینترنتی خود ضمن اعلام تایید این خبر از سوی خانواده‌ی اکو، تاکید کرده است: این نویسنده که به بیماری سرطان مبتلا بود ساعت 9 و نیم شب به وقت محلی (12 شب جمعه به وقت تهران) درگذشت.

اومبرتو اکو، نشانه‌شناس، فیلسوف، متخصص قرون وسطی، منتقد ادبی و رمان‌نویس ایتالیایی که پس فارغ‌اتحصیل مدرک دکترا از دانشگاه تورینو بوده ، در دانشگاه‌های میلان، فلورانس، بولونیا و کولژ دو فرانس نیز تدریس کرده‌ است.

با اینکه در برابر بیش از ۴۰ کتاب علمی و صدها مقاله، اکو تنها ۵ رمان خلق کرده است، او را  بیشتر به نام رمان‌هایی همچون «نام گل سرخ» می‌شناسند. اما او قبل از نویسندگی نشانه‌شناس و فیلسوف است.وی یکی از مهمترین و پرکارترین اندیشمندان و روشنفکران دنیای معاصر له شمار می‌رفت و از جمله مهمترین زبان‌شناسان و نشانه‌شناسان ساختارگرا بود. اکو از طرفداران گفتگوی میان شرق و غرب است، از هواداران افزایش ارتباطات و فهم متقابل در محیط بین‌المللی است و علاقهٔ زیادی به زبان بین‌المللی اسپرانتو دارد.

اکو  همچنین مدتی ریاست دانشکدهٔ انسان‌شناسی دانشگاه بولونیا را نیز بر عهده داشته و  نگارش متن‌های آکادمیک فراوانی درزمینهٔ فلسفه، نشانه‌شناسی و نقد ادبی و کتاب‌هایی برای کودکان نیز بخش دیگری از فعالیت‌های او به شمار می‌آید.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

هجده − یازده =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?