اثر برگزیده هیات داوران جشنواره مونولوگ در تهران؛
اُموفاجیا با پنج اجرا در سالن قشقایی روی صحنه می رود

اُموفاجیا با پنج اجرا در سالن قشقایی روی صحنه می رودReviewed by مصطفی زبرجد on Oct 21Rating:

هنردستان: نمایش اُموفاجیا اثر برگزیده هیات داوران جشنواره مونولوگ «موندا» در دوم اجراهای خود از 28 مهر در قالب بخش پژوهش-اجرای سالن قشقایی به تعداد محدود 5 اجرا روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش هنردستان  این نمایش که توانست در اولین دوره عنوان اثر برگزیده هیات داوران، رتبه نخست کارگردانی و همچنین نامزد بهترین بازیگری زن از جشنواره مونولوگ «موندا» و همچنین در اجرای عموم خود استقبال مخاطبان را کسب کند از 28 مهر تا دوشنبه 3 آبان هر روز ساعت 16 (به جز یکشنبه 2 مهر ساعت 15) در سالن قشقایی تآترشهر اجرا خواهد شد.

photo_2016-10-21_12-57-27

نمایش «اُموفاجیا» بر این اساس و با نگاهی به نمایشنامه «توئستس» نوشته سنه‌کا؛ خطیب، سیاستمدار و نویسنده روم باستان، نوشته شده است. در کنار این نمایشنامه سنه‌کا، متن با نگاهی به جستاری از ژرژ باتای؛ فیلسوف و مردم‌شناس فرانسوی قرن بیستم با نام «شست پا» کامل می‌شود.

نمایشنامه‌ «اُموفاجیا» بر اساس مفهوم انتقامی خانوادگی و در نسبت با این آیین کهن پیش رفته و در اجرا با حفظ موقعیت محوری آن درام، خوانشی کاملا معاصر از این متن را شاهدیم؛ خوانشی زنانه و البته متفاوت از نیای اسطوره‌ای خویش..

در کنار این اجرا سخنرانی‌ها پژوهشی توسط پژوهشگران و اساتید دانشگاه حول موضوع جامعه، تآتر و خشونت به شرح ذیل برگزار خواهد شد.

علاقه مندان می‌توانند برای حضور در هرکدام از نشستها و دیدن اجراها، مبلغ ده هزار تومان به شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۰۴۳۳۶۹۴۶ به نام سوده غفوری واریز کرده و هنگام ورود رسید یا پیامک تایید واریز خود را ارائه دهند.

 

عناوین سخنرانی ها:
✔️ پنج شنبه، 29 مهرماه، ساعت 14.30: «راویان خشونت» شکوفه اکبری
✔️جمعه، سی ام مهر ماه، ساعت 14.30: «آرتو، بدن بدون اندام و تآتر» هاجر سعیدی‌نژاد
« زنان و برساخت خشونت، نمایش از منظر نوربرت الیاس» میثاق نعمت‌گرگانی
✔️ یکشنبه، دوم آبان، ساعت 16: «اُموفاجیا؛پدیدارشناسی خشونت» رامتین شهبازی
✔️ دوشنبه سوم آبان، ساعت 14.30: « تآتر و انزوا» بهزاد آقاجمالی

photo_2016-10-21_12-56-36

عوامل مونولوگ «اُموفاجیا» عبارتند از: نویسنده، طراح و کارگردان: عرفان خلاقی، بازیگر: سمن مهدوی، آهنگساز: هومن قویدل و مجتبی تقوایی، دستیار کارگردان: مرتضی محمدی، طراح گریم: بهناز باقری، ساخت ویدئو: اردلان عباسی و طراح پوستر: سعید رضوانی

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?