‘اکتبر 1942، پاریس’ در تئاتر شهر اجرا می شود

'اکتبر 1942، پاریس' در تئاتر شهر اجرا می شودReviewed by آزیتا لاجوردی on May 28Rating:

هنردستان: مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه رییس مجموعه تئاتر شهر جمعه هفتم خرداد ماه با حضور در این مجموعه از نمایش ‘اکتبر 1942، پاریس’ دیدن کرد.

به گزارش هنردستان به نقل از ایرنا؛مهدی شفیعی با حضور در مجموعه تئاتر شهر به تماشای نمایش های «اکتبر 1942، پاریس» در تالار سایه و «بیگانه» در تالار چهارسو نشست.
نمایش «اکتبر 1942، پاریس» که داستان آن در فاصله تاریخی سال 1942 هنگام اشغال پاریس توسط ارتش آلمان به وقوع می‌پیوندد، روایت قتل فرانسیس یکی از اعضای خانواده اصیل فرانسوی توسط آلمان‌ها به نام «ژابس» است؛ اما در همین حین اتفاق جالبی می‌افتد و کلوز برادر دیگر خانواده از طرف آلمان‌ها به عنوان شهردار پاریس انتخاب می‌شود؛ همین موضوع آغازگر ایجاد تضادهایی می‌شود که خانواده را در معرض اتفاقات جدیدی قرار می‌دهد.
این نمایش به نویسندگی میلاد حسینی و کارگردانی مسعود موسوی هر روز غیر از شنبه ها ساعت 19 با بازی معصومه آقاجانی، شیوا خسرو مهر، ریحانه سلامت، فرداد صفاخو، صالح میرزاآقایی، رسول نقوی در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

 

اکتبر 1942

 

«بیگانه» نخستین اثر آلبر کامو نویسنده مشهور فرانسوی، به سرگذشت انسانی بازمی گردد که روند جامعه پذیری را آنگونه که باید طی نکرده است؛ مخاطب از همان آغاز داستان با یک تناقض عجیب روبه رو می شود؛ او مورسو و صداقت بی چون و چرا در رفتارش را با تمام وجود می ستاید اما از تضاد او با جامعه که به او برچسب «بیگانه» زده، سخت آزرده خاطر می شود. ممکن است همین تناقض باشد که موجب شود خواننده داستان را نیمه تمام رها کند.
اکنون این داستان را مسعود دلخواه دراماتورژی و کارگردانی کرده است؛ این نمایش هر روز غیر از شنبه ها ساعت 21 با بازی رحیم نوروزی، حسین سحرخیز، سیاوش چراغی‌پور، علی زرینی، حمیدرضا هدایتی، ناصر عاشوری، محمدرضا ترابی، هومن رستگار، افسون دلخواه، سارا نجفی، صادق حیدری، محمدمهدی شاهی، آریا توسلی، حمیدرضا نقره‌دوست، شفق خانی، علی دولت‌یاری و شیوا بیرانوند در تالار چهارسو میزبان علاقه مندان خواهد بود.
مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی هم شب گذشته میهمان این دو نمایش بود.
به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار این مجموعه به سایت آن به آدرس www.teatreshahr.com و برای تهیه یا رزرو بلیت آثار نمایشی به صحنه رفته به آدرس www.gishetheater.ir مراجعه کنید.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?