بازیگر «معمای شاه» در گفتگو با هنردستان:
راه مطهری ادامه می یافت 15 میلیون پرونده قضایی نداشتیم/ با زندگی یک ملت بازی نکنیم

راه مطهری ادامه می یافت 15 میلیون پرونده قضایی نداشتیم/ با زندگی یک ملت بازی نکنیمReviewed by مصطفی زبرجد on May 3Rating:

هنردستان: اگر راه شهید مطهری ادامه می یافت در حال حاضر 15 میلیون پرونده قضایی به خصوص طلاق در دادگستری نداشتیم، یک جایی از کار ما می لنگد.

هنردستان: رسول توکلی بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص شخصیت شهید مطهری گفت: تا قبل از ایفای نقش ایشان در سریال «معمای شاه» از طریق مطالعه کتابهایشان از ایشان شناختی داشتم، بعد از صحبت با خانواده، فرزندان، دوستان و شاگردانش شناخت کاملتری حاصل کردم و احساسم این است که در وجاهت یک روحانیت و نقشی که این مقام در زندگی مردم دارد، شهید مطهری نمونه ای است که هرکس به دنبال ایشان باشد بُرده است.

215790_576

وی افزود: این معلم انقلاب همواره می گویند اول علم و برای آن مرز نمی شناسد و ممکن است این علم از جاهایی باشد که با ما زاویه داشته باشد. همانطور که پیامبر اسلام فرموده اند که بروید از چین و ماچین علم بیاورید، بنابراین اولین نقطه علم است. برای اینکه زاویه پیدا نکند و به قهقرا نرود بهتر است که یک دیواری مانند ایمان این علم را هدایت کند که استاد مطهری چنین نقشی دارند.

توکلی درباره محدود بودن شهید مطهری در قالب زمان اظهار کرد: ایشان متعلق به یک زمان نیست و همواره یاد او برقرار است. نسل جدید هم باید بدانند که این معلم تا چه اندازه ارزشمند هستند همان طور که یاد او همواره برقرار است و مدتی پیش سالگرد تولد 96 سالگی او برگزار شد پس نمرده است، مرده آن است که نامش به نکویی نبرند.

بازیگر «معمای شاه» درباره این موضوع که آیا توانسته ایم راه شهید مطهری را ادامه دهیم عنوان کرد:  اگر راه ایشان ادامه می یافت در حال حاضر 15 میلیون پرونده قضایی به خصوص طلاق در دادگستری نداشتیم، یک جایی از کار ما می لنگد.

وی ادامه داد: مطهری صادقانه گفت و نتیجه هم گرفت. خدا در قرآن می گوید به شخص کار نداشته باشید و ببینید حرف چیست. متاسفانه نتوانستیم از این دریای بیکران علم، تقوا و فهم به خوبی برداشت کنیم.

توکلی درباره وجود نمونه ای شبیه به مرتضی مطهری بیان کرد: چون عدالت در پخش توانمندی ها، امکانات و معرفی به خوبی توزیع نمی شود نمی توانم بگویم کسی مانند او نیست اما ایران همیشه قهرمان و شاخص داشته است.

این بازیگر سینما در خصوص وضعیت سریال «معمای شاه» اظهار کرد: این پروژه بسیار سخت بود به خصوص که در ابتدا به شما می گویند سریال را با این میزان بسازید ولی وقتی وارد تولید می شوید ناگهان می گویند قسمت ها را بیشتر کنید و توقعات خود را بالا می برند. امیدوارم همزمان با توقعات؛ بودجه و سایر امکانات فراهم شود.

وی ضمن در خواست از مردم و مسئولین گفت: از مردم می خواهم قضاوت نکنند و سریال را تا پایان تماشا کنند، برای این پروژه زحمت زیادی کشیده شده است و فشاری پشت تولید این اثر وجود دارد که در ابتدا برای ساختن آن نبوده است. قرار بر بیست و هفت قسمت بوده اما الان در تعداد قسمت ها افزوده اند.

توکلی افزود: حالا که پروژه به این بزرگی با این وسعت در موضوع ساخته شده باید توجه کرد البته آقای سرافراز و پور محمدی به این موضوع توجه می کنند اما امیدوارم این توجه ده برابر شود چرا که این سریال ماندگار است و می خواهد بگوید چرا باید انقلاب شود؟ اگر سرعت در ساخت و نبود پول حاکم باشد ما جوابگوی تاریخ نیستیم چرا که زندگی یک ملت است. همه ما باید کمی تامل داشته باشیم.

وی در خصوص فیلم های در حال اکران عنوان کرد: برخی فیلم ها را دیدم و با وجود اینکه حتی فیلم های هنر و تجربه را تا پایان تماشا می کنم اما تنها فیلمی که نتوانستم تا پایان ببینم «اژدها وارد می شود» بود.

توکلی در پایان گفت: همین که مردم با وجود انواع شبکه های مختلف و سرگرم کننده به سینما می روند و فیلم ها را می بینند یعنی ویژگی هایی دارند که با استقبال روبرو شده اند.

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?