مدیر عامل انجمن سینمای جوانان در گفتگو با هنردستان:
ایده‌های نسل نو سینمای ایران را نجات می‌دهد

ایده‌های نسل نو سینمای ایران را نجات می‌دهدReviewed by مصطفی زبرجد on Nov 24Rating:

هنردستان: باید به دنبال نسلی با ایده های نو و تقویت آن باشیم چرا که ایده‌های نو سینما را نجات می‌دهد مقدمه کار ما اصلاح رویه‌ها و به روز کردن آن است.

هنردستان: مصطفی زبرجد/ فرید فرخنده‌کیش مدیر‌عامل انجمن سینمای جوانان گفت: جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران یکی از جشنواره‌هایی بود که مرا شخصا به آینده جوان‌های مستعد این مملکت و سینمای در حال رشد امیدوار کرد و امید دارم که آینده خوب برای سینما رقم خواهد خورد.

635828904125612853

وی در خصوص نحوه برگزاری اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه تهران اظهار داشت: اولین فکر این بود که مثل فیلم کوتاه موجز حرف بزنیم، رفتارها را طوری برنامه ریزی کردیم که وقت مخاطبان گرفته نشود و به آنان احترام گذاشته شود. همه داوران به شکل سازمان یافته حضور پیدا کردند و سعی کردیم یک لحظه را هم تلف نکنیم. پیش بینی ما بر دو ساعت برنامه بود که در یک ساعت و پنجاه دقیقه به پایان رسید. در واقع همانگونه که سینمای کوتاه موجز هست همه رفتارها نیز باید موجز و البته ثمر بخش باشد.

فرخنده‌کیش در خصوص نقش فیلم کوتاه در سینمای ایران بیان کرد: نقش فیلم کوتاه مثل پایه و بیس یک ساختمان است. پی ساختمان وقتی محکم گذاشته شود هر سازه‌ای هم که روی آن ساخته شود‌ احتمال خطر را 90 درصد کاهش می‌دهد.

مدیر‌عامل انجن سینمای جوانان ادامه داد: حس من این است که فیلم کوتاه پایه‌ها و شالوده‌های سینمای بلند است. سینمای ملی ترکیبی از فیلم کوتاه و بلند است که ما شالوده آن را می‌سازیم و امیدواریم سایر دوستان بتوانند بنای مناسبی روی این شالوده بنا کنند.

وی گفت: باید به دنبال نسلی با ایده های نو و تقویت آن باشیم چرا که ایده های نو سینما را نجات می‌دهد . در جشنواره، تولید و اتفاق هایی که در مجموعه می‌افتد ایده پردازان جوان را کمک و روش هایمان را اصلاح کنیم. مقدمه کار ما اصلاح رویه‌ها و به روز کردن آن در برنامه‌های آینده است.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

14 − چهار =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?