با هدف منع خشونت علیه حیوانات

با هدف منع خشونت علیه حیواناتReviewed by آزیتا لاجوردی on Aug 3Rating:

هنردستان: تناولی یکی از مجسمه‌هایش را به شیر زیمبابوه‌ای تقدیم می‌کند.

به گزارش هنردستان، “پرويز تناولي” با هدف کمک به جلوگيري از خشونت عليه حيوانات، يکي از آخرين مجسمه‌هاي شير خود را به شير کشته‌شده در زيمبابوه تقديم مي‌کند.

اين مجسمه‌ساز پيشکسوت که اين روزها در خارج از کشور به‌سر مي‌برد، در پاسخ به پيگيري‌هاي خبرنگار بخش هنرهاي تجسمي درباره‌ي فعاليت‌هاي اخيرش، از اتفاقي گفت که به‌تازگي قلب او را شکسته است.

تناولي درباره‌ي اين اتفاق نوشته است: «50 سال از زماني که آخرين شير ايران در انزوا و تنهايي مرد، مي‌گذرد. با مرگ او نه‌تنها يکي از مخلوقات فوق‌العاده از روي زمين محو شد، بلکه نمادين‌ترين نشانه‌ي کشور ما نيز موجوديت ملموس خود را از دست داد. من شيرهاي زيادي را در اشکال مختلف به افتخار شير ايراني ساخته‌ام.

به‌تازگي نيز سلاخي وحشيانه‌ي يک شير در زيمبابوه قلب من را شکست و به ياد اين شير که «Cecil» (سيسيل) نام داشت، يکي از آخرين شيرهايي را که ساخته‌ام به او تقديم مي‌کنم تا ياد او را زنده نگه دارم و به جلوگيري از خشونت عليه موجودات زنده کمک کنم.»

به گزارش هنردستان، چندي پيش مشهورترين شير زيمبابوه که در پارک ملي «هوانگه» نگهداري مي‌شد، توسط يک جهانگرد آمريکايي به‌شکل فجيعي کشته شد. اين اتفاق به سرعت در صدر اخبار رسانه‌هاي دنيا قرار گرفت و اعتراض‌هاي گسترده‌اي را از سوي گروه‌هاي مختلف درپي داشت.

همچنين مقامات حيات‌وحش زيمبابوه از آمريکا درخواست کرده‌اند که دندانپزشک مسوول تلف شدن اين شير را به اين کشور تحويل دهد. مسوولان کشور زيمبابوه بر اين باورند که اين پزشک به‌دليل نقض قوانين اين کشور، استفاده از تير و کمان و همچنين پرداخت مبلغي براي شکار غيرقانوني، مجرم است.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

چهار × 5 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?