پوران درخشنده در گفت و گو با هنردستان:
با وجود منیت ها در فیلمنامه نویسی شکوفایی در سینما رخ نمی دهد/ بدون پژوهش نمی توانم فیلم بسازم

با وجود منیت ها در فیلمنامه نویسی شکوفایی در سینما رخ نمی دهد/ بدون پژوهش نمی توانم فیلم بسازمReviewed by مصطفی زبرجد on Jun 13Rating:

هنردستان: کارگردان فیلم های اجتماعی و روانشناسانه سینمای ایران گفت: اگر فیلمنامه نویسان از منیت ها دور شوند اتفاق خوبی شکل می گیرد اما اگر همانگونه  که در حال حاضر شاهد آن هستیم و همه من هستند و نیم من نیستند تغییر و شکوفایی بسیار سخت است.

هنردستان: پوران درخشنده گفت: من به فیلم های روانشناسانه و پژوهشی علاقه دارم و بدون شناخت جامعه و انسان های پیرامونم نمی توانم فیلم بسازم.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-05-31 07:10:15Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

وی افزود:زمانی که به این افراد و جامعه ام نزدیک می شوم و بیشتر باآنها زندگی می کنم تازه می فهمم باید به چه چیزهایی توجه کنم بنابراین یک نگاه روانشناختی اجتماعی را نسبت به کارهای خود دوست دارم که داشته باشم و کارهای من هم همیشه معمولا با پژوهش شروع می شود.

درخشنده درباره نقش پژوهش در گرایش خود به فیلم های روانشناسانه اظهار کرد:این پژوهش است که من را به جایی که واقعیت های اجتماعی شکل می گیرد حرکت می دهد و طبیعتا بعد هم می روم به بحث روانشناختی آدمها که چرا در موقعیتهای متفاوت عکس العمل های متفاوت دارند و چرا اینگونه به زندگی و اطرافیانشان نگاه می کنند و طبیعتا این از آنجا ناشی می شود.

کارگردان «هیس دختران فریاد نمی زنند» تاکید کرد: پژوهش در فیلمنامه های ما بسیار موثر و حداقل در سینمای  اجتماعی خیلی مهم است.

درخشنده درباره وضعیت و چگونگی پژوهش در سینمای ایران عنوان کرد: من نقش پژوهش را در سینمایمان بسیار کمرنگ می بینم اما خود من از روزی که کارگردانی را شروع کردم تا به الان پژوهش به شیوه ای که گفتم روشم است.

وی درباره فیلمنامه نویسی گروهی در ایران بیان کرد: فیلمنامه نویسی گروهی در ایران آنچنان وجود ندارد و همه فکر می کنند خودشان باید مستقل این کار را انجام دهند اما من فکر می کنم اگر چند فکر به هم دیگر نزدیک شوند و اثری شکل بگیرد خیلی بیشتر می تواند تاثیر داشته باشد.

درخشنده در پایان گفت:اگر فیلمنامه نویسان از منیت ها دور شوند اتفاق خوبی شکل می گیرد اما اگر همانگونه  که در حال حاضر شاهد آن هستیم و همه من هستند و نیم من نیستند تغییر و شکوفایی بسیار سخت است.

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?