«بحران در جامعه شناسی نیاز به داورین» به بازار نشر رسید

«بحران در جامعه شناسی نیاز به داورین» به بازار نشر رسیدReviewed by Khademi on Aug 30Rating:

 

هنردستان: کتاب «بحران در جامعه شناسی نیاز به داورین» نوشته جوزف لوپریاتو و تیموتی کریپن با ترجمه حسین حسنی راهی بازار نشر شد.

به گزارش هنردستان؛ کتاب «بحران در جامعه شناسی نیاز به داورین» دارای 9 بخش با عناوین؛ از نویدهای نخستین تا عمیق‌تر شدن بحران، عمیق‌تر شدن بحران، چرا بحران؟ یک طرح کلی، عناصر نظریه تکامل، عناصر علم رفتار تکاملی، انطباق‌پذیری گزینشی و دلالت‌های کاربردی آن، اتحاد پرآشوب، بنیادهای قشربندی اجتماعی، ذهن قبیله‌ای است.

«بحران در جامعه شناسی نیاز به داورین

 

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است:

بحران جامعه شناسی هنگامی اجتناب ناپذیر شد که ما از تعهدات نخستین بنیان‌گذاران این رشته منحرف شدیم؛ تعهداتی که می‌گفت بدون قوانین کلی، هیچ نوع جامعه‌شناسی علمی‌ای وجود نخواهد داشت. به علاوه جامعه شناسی در همان محیط فکری متولد شد که نظریه تکامل داورین و نهایتاً ژنتیک انسانی و علوم تکاملی مختلف متولد شدند علومی که در راستای مطالعه اجتماعی توسعه یافتند.

برای دهه‌ها این انقلاب علمی با گام‌هایی سریع توسعه یافت و برخی شاخه‌های علوم انسانی وارد جریان این انقلاب شدند. باید گفت که جامعه شناسی نیز برای حفظ بقای خود به عنوان یک رشته علمی، باید همانند آنها عمل کند و این کار را بسیار سریع انجام دهد زیرا اکنون روند مُثله کردن رشته ما بسیار سریع اتفاق می‌افتد در این راه جامعه شناسی نیاز به فراگیری درس‌های داروینی و سهیم شدن در قلمروهای رو به گسترش آن را دارد.

کتاب «بحران در جامعه شناسی نیاز به داورین» در ۴۳۲صفحه به قیمت ۳۰۰ هزار ریال با شمارگان ۵۰۰ نسخه توسط انتشارات ترجمان منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب با شماره تلفن 88854314 تماس بگیرند.

منبع: خبرگزاری فارس

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?