براساس ردیف آوازی عبدالله دوامی
آلبوم «سنتورنوازی» با اجراى احمد رضاخواه روانه بازار شد

آلبوم «سنتورنوازی» با اجراى احمد رضاخواه روانه بازار شدReviewed by Khademi on Aug 31Rating:

 

هنردستان: آلبوم «سنتورنوازی» با اجراى احمد رضاخواه منتشر شد.

به گزارش هنردستان؛آلبوم «سنتورنوازی» براساس اجرای ردیف آوازی عبدالله دوامی با اجراى احمد رضاخواه و زیر نظر مجید کیانی از سوی موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر شد.

«سنتورنوازی»

به گزارش ردیف آوازی به روایت استاد عبدالله دوامی بی‌شک یکی از بهترین نمونه های ردیف موسیقى ایرانى است و برای شناخت و درک بهتر موسیقى دستگاهی ایران یک منبع و مرجع بسیار معتبر است، چرا که در اثر همنشینی و تلمذ استاد دوامی در محضر بزرگ ترین استادان موسیقى دوره ی قاجار، از جمله میرزا عبدالله، آقا حسینقلی، درویش خان، اقبال آذر و طاهرزاده روح و جوهر این موسیقى در وجود ایشان رسوخ کرده و با تلاش و خلاقیت خویش توانسته است مجموعه‌ای نفیس از نغمات موسیقى ایرانى را به شکلی بدیع در قالب ردیف روایت کند.

وجود انواع اوزان عروضی به کار گرفته شده در شعرها، وجود تحریرهای آوازی متنوع، موجز و مختصر بودن دستگاه ها و آوازها در عین معرفی ساختار اصلی آنها،تناسب در زمان‌بندی، سکوت ها، جمله بندی و حالات موسیقی ایرانى از ویژگی های این ردیف است. در این مجموعه، روایت استاد دوامی که با صدای خود ایشان در سال 1354 ضبط شده با ساز سنتور و زیر نظر استاد مجید کیانی، یکی از شاگردان مستقیم استاد دوامی، اجرا شده و سعی بر رعایت اصل امانت داری و وفاداری به روایت استاد دوامی بوده است.

آلبوم «سنتورنوازی» براساس اجرای ردیف آوازی عبدالله دوامی با اجراى احمد رضاخواه و زیر نظر مجید کیانی از سوی موسسه فرهنگی هنری ماهور منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری فارس

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?