با اجرای قطعه‌ «کاروان شهید»؛
«برافشان» به یاد محمدرضا لطفی روی صحنه رفت

«برافشان» به یاد محمدرضا لطفی روی صحنه رفتReviewed by آزیتا لاجوردی on Apr 30Rating:

هنردستان: گروه موسیقی «برافشان» 10 اردیبهشت‌ماه در ساری روی صحنه رفت و با اجرای قطعه‌ «کاروان شهید» یاد محمدرضا لطفی را زنده کرد.

photo_2016-04-30_12-07-40

به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا؛ در این کنسرت با خوانندگی غلامرضا رضایی و سرپرستی هامان خلیلی، قطعاتی قدیمی از ساخته‌های علی‌اکبرخان شهنازی، رضاقلی تجریشی، علی‌اصغر بهاری و ابوالحسن‌خان صبا اجرا شد. همچنین در بخش دوم، قطعاتی از ساخته‌های خلیلی – آهنگساز گروه – روی صحنه رفت.

قطعه‌ی «بیز» این اجرا نیز «کاروان شهید» به آهنگسازی محمدرضا لطفی بود که گروه آن را به‌مناسبت سالروز درگذشت زنده‌یاد لطفی انتخاب کرده بود.

غلامرضا رضایی، خواننده‌ی گروه قبل از اجرای این قطعه گفت: بیش از یک سال است که با گروه موسیقی «برافشان» همکاری دارم و این گروه خودش را وام‌دار تفکر و اندیشه‌ی محمدرضا لطفی می‌داند. درست است که جسم خاکی هنرمندانی مانند محمدرضا لطفی یا پرویز مشکاتیان در میان ما نیست، ولی تفکر و اندیشه‌های آن‌ها همیشه زنده است و به‌خاطر همین باید گفت، لطفی‌ها و مشکاتیان‌ها هرگز نمرده‌اند.

در کنسرت گروه «برافشان» علاوه بر غلامرضا رضایی به‌عنوان خواننده‌ی گروه و هامان خلیلی به‌عنوان آهنگساز، نوازنده‌ی تار و سرپرست، هنرمندانی مانند وحید ربیع‌پور (دف ودایره)، پویا لقایی (رباب)، نیره فخری (عود)، مهدی ولی‌زاده (نی)، فریما موفقی (کمانچه)، مهدی دریاباری (تار)، سهیل‌اله دادیان (تمبک)، مرجان راغب (سنتور)، چکاد فشارکی (کمانچه) و فرزاد موسوی (بم‌تار) حضور داشتند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?