در دیدار مدیر شبکه المنار در ایران با دبیر جشنواره فیلم مقاومت عنوان شد؛ بنیل حموده:
برای حمایت از  بزرگ‌ترین جشنواره سینمایی مقاومت، اعلام آمادگی می‌کنیم

برای حمایت از  بزرگ‌ترین جشنواره سینمایی مقاومت، اعلام آمادگی می‌کنیمReviewed by Khademi on Jul 23Rating:

هنردستان: در راستای برگزاری باشکوه‌تر جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت و توسعه ابعاد خبری و بازتاب‌های بین‌المللی این رویداد راهبردی سینمای ایران، نشست مشترکی بین مدیر شبکه المنار در ایران و دبیرجشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت برگزار شد.

به گزارش هنردستان؛ در این نشست که محمد خزاعی_دبیر جشنواره، بنیل حموده_مدیر شبکه المنار در تهران، یزدان عشیری_مدیر ورابط عمومی و تبلیغات جشنواره مقاومت حضور داشتند، طرفین با توجه با رویکرد بین‌المللی جشنواره و رسالت مشترک در عرصه تبیین نیازها و ضرورت‌های فرهنگ مقاومت به بحث و تبادل نظر پیرامون ابعاد و اهمیت بین‌المللی جشنواره فیلم مقاومت در جهان و منطقه و واکنش­های احتمالی رسانه‌های غربی و صهیونیستی پرداختند.

خزاعی

دبیر جشنواره مقاومت با تشریح ابعاد ملی و بین‌المللی این حرکت به رویکرد جهانی مفهوم مقاومت و استراتژی جشنواره پرداخت و گفت: جشنواره مقاومت قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی انقلاب اسلامی است که سابقه 32 ساله دارد و امسال با طراحی شعار “تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی” بیش‌تر بنا داریم که هدف‌گذاری‌های لازم را در عرصه ملی و بین‌المللی، نشانه‌شناسی و نشانه‌گذاری نمائیم.

وی افزود: هم‌اکنون جشنواره با گذشت سه دوره بین‌المللی و برگزاری بیش از 40 هفته فیلم در دنیا شناخته شده است و دلیلش استقبال بیش از 1700 فیلمساز از 104 کشور دنیاست که برای ما فیلم ارسال کرده‌اند.

خزاعی با بیان اینکه در نظر داریم زنجیره‌ای از فیلمسازان مستقلی که در لوای مفهوم مقاومت می‌گنجند را گرد هم آوریم خاطرنشان ساخت: برای تبیین گفتمان انقلاب اسلامی که دیگر امروز در منطقه و حتی جهان آشناست باید از زبان سینما استفاده کنیم همچنانکه غربی‌ها دارند این کار را می‌کنند.

وی اضافه کرد: لازم است شبکه جهانی برای گسترش این ادبیات و گفتمان ایجاد نمائیم و شبکه المنار چه در حوزه اطلاع‌رسانی و چه در حوزه کشف ظرفیت‌ها و استعدادها می‌تواند به جشنواره کمک نماید.

به گفته وی؛ افق جشنواره در عرصه بین‌الملل گسترده است و نیاز است با تعامل رسانه‌های همسو به ویژه شبکه المنار فضایی فراهم شود تا جشنواره با تاثیرات فراگیر بین‌المللی همراه شود.

بنیل حموده مدیر شبکه المنار در تهران در این نشست با اشاره به اهمیت انعکاس جشنواره در خارج از ایران گفت: جشنواره مقاومت نقش و رسالت روشنگری در زمینه تعریف مقاومت در جهان را دارد بویژه که غربی‌ها همواره تلاش می‌کنند مقاومت را تحریف کنند. نمونه‌اش بهره‌برداری‌هایی است که از جریان داعش می‌کنند.

مدیر شبکه تلویزیونی المنار تصریح کرد: باید بکوشیم با کمک حرکت‌های فرهنگی و جشنواره‌ها و با یاری رسانه‌ها اجازه ندهیم مفهوم مقاومت تحریف شود.

وی ادامه داد: معتقدم باید از طریق رسانه‌های منطقه‌ای و مستقل دنیا به شناسایی ابعاد گسترده و اهمیت مفهوم مقاومت بپردازیم و در این مسیر شبکه المنار از هیچ کوشش و کمکی دریغ نخواهد کرد.

مدیرشبکه المنار در تهران اظهار خرسندی کرد که ارتباط شبکه با جشنواره گسترده‌تر شود تا بتوان کارهای نتیجه بخشی را رقم زد. در زمینه تبادل برنامه‌ها ما آمادگی داریم به صورت وسیعی در کنار مجریان جشنواره باشیم. در ایام برگزاری آمادگی داریم تا با حضور و استقرار در جشنواره نسبت به انعکاس این اتفاق مهم اقدام نمائیم.

 منبع: روابط عمومی فیلم مقاومت

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?