محمد جواد ظریف در اختتامیه جشنواره فیلم سبز:
برای معرفی فرهنگ شایسته نام ایران دست هنرمندان را می فشارم

برای معرفی فرهنگ شایسته نام ایران دست هنرمندان را می فشارمReviewed by مصطفی زبرجد on May 21Rating:

هنردستان: وزیر امور خارجه گفت: خشونت و تخریب محیط زیست یک خطر اساسی است و نیاز به همکاری همه دارد و دست همه هنرمندان را برای معرفی فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی می فشارم.

به گزارش هنردستان، اختتامیه پنجمین دوره جشنواره فیلم سبز با حضور هنرمندان، مسئولان کشوری و لشکری و مخاطبان و هنردوستان عصر جمعه 31 اردیبهشت در فرهنگسرای آسمان برگزار شد.

3090519-4997836

در این مراسم که مهمانانی چون دکتر محمد جواد ظریف، معصومه ابتکار، محمود فرشچیان، علی معلم دامغانی، پرفسور کهرم حضور داشتند در ابتدای برنامه پس از قرائت قرآن توحید پور به روی صحنه آمد و از همه عوامل برگزاری تشکر کرد.

در ادامه موسیقی سنتی اجرا شد و سپس احسان کرمی به عنوان مجری روی  صحنه آمد. وی با تشکر از شخصیت های هنری و سیاسی از دبیر این جشنواره دعوت کرد تا به روی صحنه بیاید.

توحیدی گفت: این همه خشونت از فرهنگ و روح ایرانی بعید است. فیلمسازان باید پرسش گری در موضوع محیط زیست را در فیلمهایی که می سازند مطرح کنند. از دکتر ظریف تشکر می کنیم که راهی گشودند. آسوده تر بنویسیم، تا بیندیشیم و ارتباط برقرار کنیم.

وی افزود: بوستان هنر روح آدمی را تلطیف می کند، باید شادی حاکم باشد و محیط زیست انسانی حفظ شود. بی خردی محیط زیست آدمی را نابود می کند. محیط زیست نیازمند ارتباط و آرامش دو طرفه است و این باید از مسئولان شروع شود.

در ادامه برنامه وزیر امور خارجه دکتر محمدجواد ظریف به روی صحنه آمدند و ضمن تشکر از خانم ابتکار عنوان کردند: از ایشان به جهت برپایی جشنواره و دغدغه ای که برای محیط زیست دارند تشکر می کنم. حضور ایشان در هر برنامه ای در کیفیت مراسم تاثیرگذار  است. افتخار می کنم که در کنار استاد فرشچیان هستم که با آثار ایشان و تقدیم به افراد در کشورهای مختلف هنر ایرانی را به جامعه جهانی معرفی می کنم.

وی افزود: امیدوارم با توجه به این که نماینده فرهنگی با بعد ایرانی و اسلامی و مخالف خشونت هستیم، بتوانیم با آثار و ساخت هنری خودمان به دور از سیاه کاری ها که در جهان شکل گرفته آن چه شایسته نام ایران و ایرانی است به جهان معرفی کنیم.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه هنر ایرانی معرف یک فرهنگ بالاتر و برابر است گفت: خشونت و تند روی هیچ جایی در فرهنگ ما ندارد و ایران و اسلام بر حقوق و رعایت حقوق همه تاکید دارد.

ظریف ادامه داد: امروز نیاز داریم اعلام کنیم هر روز زمین گرمتر می شود و به سمت نابودی می رود و باید این واقعیت را درک کنیم که تمام دنیا باید یک پارچه و یکجا برای حفظ محیط زیست تلاش کنیم و  به یاد داشته باشیم که خطوط جغرافیایی در حفظ محیط زیست نقشی ندارد همانطور که امروز خشونت مرز ندارد. همان خشونتی که در سوریه است امروز در پاریس هم وجود دارد و همه در یک کشتی نشسته ایم و هیچ فردی را فرار از این واقعیت نیست وباید این را بپذیریم که آینده همه ما به هم پیوسته است.

وزیر امورخارجه در پایان سخنان خود گفت: خشونت و تخریب محیط زیست یک خطر اساسی است و نیاز به همکاری همه دارد و دست همه هنرمندان را برای معرفی فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی می فشارم.

سخنران بعدی برنامه، ریاست سازمان حفاظت محیط زیست معصومه ابتکار بود که در سخنانی گفت: باعث خوشحالی است که بعد از 10 سال موفق شدیم در هفته ای که سراسر شادی است و با ولادت امام حسین، امام سجاد و حضرت ابوالفضل شروع شد و به ولادت امام زمان نزدیک می شویم این جشنواره برگزار شد.هفته ای که سراسر شادی است از این نظر که سعی کردیم طبیعت را از طریق هنر پاس بداریم و همه سعی کنیم همه چیز را اصلاح کنیم تا شرایط برای ظهور مصلح فراهم باشد چرا که هر کدام یک منتظر هستیم.

3090519-4997863

وی تاکید کرد: برگزاری این جشنواره مدیون دیپلماسی آقای ظریف است که مسیر تعامل با جامعه بین المللی فراهم شد و علاوه بر پاسئاشت محیط زیست فرهنگ ایرانی نیز به جامعه جهانی معرفی شد. از استاد فرشچیان هم به جهت خلق تابلویی با موضوع محیط زیست در چند روز گذشته کمال تشکر دارم. امیدوارم کشورهای اکو با توجه به تلاش های آقای ظریف بتوانند آثار جشنواره سبز را در گشورهای خود اکران کنند.

 

بخش اهدای جوایز منتخبین در جشنواره:

 

بخش عکس

نفر اول: علیرضا مسلم زاده: «صبا»  از مازندران

نفر دوم: روزبه فکوری: از استان خوزستان

نفر سوم: اصغر بشارتی: «تلاش» از استان هرمزگان

هنرمندان تقدیری در این بخش عبارتند از:

محمد علی میرزایی:  «کشتار در باغ»

امیر شکرگزار ناوی: «عطش»

حمیدرضا بازرگانی: « بزرگ مرد کوچک»

آذین حقیقی: «دریاچه ارومیه»

 

بخش گرافیک

نفر اول: فاطمه طامهری: «آب برای همه» از یزد

نفر دوم: محمد افشار: «دیدار تو، دل ما» (آلودگی هوا)  از اصفهان

نفر سوم: الناز لطیف: «آب زندگی است» از یزد

تقدیری های این بخش عبارتند از:

مریم خالقی یزدی: «آیا می تواند به طبیعت بازگردد؟»

محمد علی خلجی: «بحران طبیعت، کشتار طبیعت با زباله» تهران

ایمان یزدان پژوه: «شنگی» سمنان

 

بخش کاریکاتور

نفر اول: احسان گنجی: «سرراهی» از کهکیلویه و بویراحمد

نفر دوم: طیبه خلیلی مهر: «کمبود آب» از کرمانشاه

نفر سوم: محمد علی خلجی: «بحران آب» از تهران

تقدیری های این بخش عبارتند از:

محمود آزاد نیا: «ویرانی» خراسان رضوی

مجتبی حیدر پناه: «محیط زیست»: فارس

 

بخش نقاشی

نفر اول: هدیه جوانی: «جم»  تهران

نفر دوم: موهبت خدایی «آیا من انسانم؟»  تهران

نفر سوم: آزاده برف رو «انتظار»  تهران

 

تقدیری های این بخش عبارتند از:

یاسمینا مقصودی: «دستان مهربان»

فرناز یاوریانفر: «سرود بهار»

زینب مهربانی: «آفرین»

مهسا مشایخی: «رویای کودکی»

رخشا خوش طینت: «رقص در باد صبا»

مریم اعتمادی: «جدال طراوت و خشکی» تهران

 

بخش مفهومی

نفر اول: وحید امین:  «بهار وسپا» از  تهران

آران ابراهیمی: «بضاعت دست رفته» از تهران

گلناز لواسانی: «سهم من از آسمان» از  تهران

 

هنرمندان مورد تقدیر این بخش نیز عبارتند از:

ازم طباطبایی: «خاطرات یک درخت» اصفهان

«افسانه: مدیر «امانی» تهران

 

بخش مجسمه

نفر اول: الهام فلاحی از تهران

نفر دوم: نازک پورسلطانی: «بازگشت به طبیعت» اتهران

نفر سوم: رامین جمشیدی از تهران

 

فیلم های کوتاه داستانی برتر بخش بین الملل جشنواره فیلم سبز

غزال زرین و ۳۰۰۰ دلار برای بهترین فیلم کوتاه داستانی به فیلم «کوزمک» از کشور ایران، به تهیه‌کنندگی مشترک جعفر شکوری، علیرضا سلمان‌پور و یونس طراحی رسید.

 

غزال زرین و ۲۰۰۰ دلار برای بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی نیز به فیلم «کوزمک» از کشور ایران، به کارگردانی مشترک علیرضا سلمان‌پور و یونس طراحی اهدا شد.

T3090519-4997833

نیکولای نیمان از کشور آلمان، آنتونین حداد از کشور فرانسه، ترزا کامو گوئِرِرو از کشور مکزیک، احمد ضابطی جهرمی و علیرضا شجاع‌نوری از کشور ایران آثار بخش بین الملل پنجمین جشنواره فیلم سبز را داوری کردند.

 

فیلم های برتر بخش مستند سینمایی و کوتاه در بخش بین الملل

 

جوایز فیلمهای مستند بلند و کوتاه بخش بین الملل جشنواره فیلم سبز بدین شرح معرفی شدند:

 

غزال زرین و ۵۰۰۰ دلار برای بهترین فیلم بلند مستند به فیلم “مادر کُشی” از کشور ایران، به تهیه‌کنندگی محمد شکیبانیا اهدا شد.

 

همچنین غزال زرین و ۴۰۰۰ دلار برای بهترین کارگردانی فیلم بلند مستند به فیلم «زندگی در خور موسی» از کشور ایران، به کارگردانی حجت طراحی رسید.

 

کوتاه مستند

 

در بخش فیلم‌های کوتاه مستند بخش مسابقه بین‌الملل غزال زرین و ۳۰۰۰ دلار برای بهترین فیلم کوتاه مستند به فیلم “Orchard Keepers” از کشور مصر، به تهیه‌کنندگی مشترک خانم بِریونی دون و خانم ژولیِن اِشمید اهدا شد.

 

غزال زرین و ۲۰۰۰ دلار برای بهترین کارگردانی فیلم کوتاه مستند به فیلم «اوسیا» از کشور ایران، به کارگردانی علیرضا دهقان رسید.

 

دیپلم افتخار و ۳۰۰۰ دلار جایزه هیات داوران برای بهترین پژوهش نیز به فیلم “COWSPIRACY: The Sustainability Secret” از کشور آمریکا، با پژوهش مشترک کیپ آندرسن و کیگان کوهن اهدا شد.

 

نیکولای نیمان از کشور آلمان، آنتونین حداد از کشور فرانسه، ترزا کامو گوئِرِرو از کشور مکزیک، احمد ضابطی جهرمی و علیرضا شجاع‌نوری از کشور ایران آثار بخش بین الملل پنجمین جشنواره فیلم سبز را داوری کردند.

 

فیلم‌های پویانمایی برتر بخش بین الملل جشنواره فیلم سبز

 

غزال زرین و ۳۰۰۰ دلار برای بهترین فیلم پویانمایی به فیلم «ناگهان باد برمی‌خیزد» از کشور ایران، به تهیه‌کنندگی ادریس سامانی اهدا شد.

 

همچنین در این بخش صدا و سیمای مرکز مهابادبه عنوان تهیه کننده دوم این اثر غزال زرین دریافت کرد.

 

غزال زرین و ۲۰۰۰ دلار برای بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی نیز به فیلم Espero? (Hope?) از کشور انگلستان به کارگردانی سیمونه جیامپائولو رسید.

 

دیپلم افتخار و ۳۰۰۰ دلار به‌عنوان انتخاب ویژه هیئت داوران از نظر بهترین دستاورد (فیلم پویانمایی) به فیلم «کشاورز و روبات» از کشور ایران، به کارگردانی عبدالله علی مراد اهدا شد.

اختتامیه+جشنواره+بین+المللی+فیلم+سبز+ایران+

نیکولای نیمان از کشور آلمان، آنتونین حداد از کشور فرانسه، ترزا کامو گوئِرِرو از کشور مکزیک، احمد ضابطی جهرمی و علیرضا شجاع‌نوری از کشور ایران آثار بخش بین الملل پنجمین جشنواره فیلم سبز را داوری کردند.

 

جایزه ویژه هیات داوران جشنواره فیلم سبز به OMEVA – Water رسید

 

هیات داوران بخش بین الملل جشنواره فیلم سبز جایزه ویژه خود را به اثری مشترک از کشور آلمان و نامیبیا اهدا کرد.

 

جایزه ویژه هیات داوران در بخش بین‌الملل جشنواره شامل دیپلم افتخار و ۲۰۰۰ دلار به فیلم OMEVA – Water تولید مشترک کشورهای آلمان و نامیبیا، به کارگردانی مشترک سارا ساندرینگ و اوشوشِنی هیوِلوآ رسید.

 

نیکولای نیمان از کشور آلمان، آنتونین حداد از کشور فرانسه، ترزا کامو گوئِرِرو از کشور مکزیک، احمد ضابطی جهرمی و علیرضا شجاع‌نوری از کشور ایران آثار بخش بین الملل پنجمین جشنواره فیلم سبز را داوری کردند.

 

استان های برتر جشنوتره فیلم سبز

 

با حضور میترا حجار بازیگر سینما و تلویزیون استان های برتر پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز معرفی شدند.

 

مزدک میررمضانی معاون اجرایی جشنواره بین المللی فیلم سبز، گفت: در بسیاری از استان ها اتفاقاتی افتاد که برایمان باور کردنی نبود. خواستیم به استان های برتر جوایزی بدهیم و آنها را به خاطر فعالیت هایشان تشویق کنیم.

 

وی ادامه داد: متاسفانه این جایزه معنوی است اما امیدواریم در سال های بعد بیشتر بتوانیم از آنها حمایت کنیم. تمام استان ها به ما کمک کردند تا جشنواره را به خوبی برگزار کنیم.

 

استان های آذربایجان غربی، بوشهر، فارس، هرمزگان، گیلان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان به عنوان هفت استان برتر شناخته شدند.

 

برگزیدگان بخش پویانمایی در مسابقه ملی

 

غزال زرین و دیپلم افتخار به همراه  مبلغ ۴۰ میلیون ریال  برای بهترین کارگردانی به فیلم «ناگهان باد بر می خیزد» به ادریس سامانی اهدا شد.

 

غزال زرین و دیپلم افتخار به همراه  مبلغ ۵۰ میلیون ریال برای بهترین فیلم پویانمایی به مهدی آقا جانی برای فیلم «اینسان» رسید.

 

برگزیدگان بخش مستند کوتاه مسابقه ملی

 

در این بخش هیات داوران با تقدیر از کارگردانی فیلم نوروز در نئور به کارگردانی عبدالله عزیزی، غزال زرین و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی  و مبلغ ۵۰ میلیون ریال را به محمد علی رخشانی برای کارگردانی فیلم مستند کوتاه موکان اهدا کرد.

 

هیات داوران با تقدیر از فیلم زمستان، عشق و سایر قوانین به تهیه کنندگی یاسر خیر، غزال زرین، دیپلم افتخار و مبلغ ۶۰ میلیون ریال را به فیلم «اوسیا» به تهیه کنندگی علیرضا دهقان اهدا کرد.

 

بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی

 

هیات داوران غزال زرین، دیپلم افتخار  و مبلغ ۵۰ میلیون ریال  را به بهرام و بهمن حاج ابول لو(ارک) برای فیلم کوتاه داستانی «نجس» اهدا کرد.

 

بهترین  فیلم کوتاه داستانی

 

هیات داوران غزال زرین ،دیپلم افتخار  و مبلغ ۶۰ میلیون ریال را اهدا می کند به سینا برادران آهنگری برای فیلم کوتاه داستانی «نجس»

 

فیلمنامه

 

هیات داوران ضمن تقدیر از ایده دو فیلم کوتاه تواتر و زباله در بخش داستانی هیچ فیلمنامه بلند و کوتاه را شایسته دریافت جایزه بهترین فیلمنامه تشخیص ندانسته است.

 

برترین آثار مستند بلند مسابقه ملی جشنواره فیلم سبز

 

در این بخش هیات داوران با تقدیر از فیلم زمستان، عشق وسایر قوانین به تهیه کنندگی یاسر خیر، غزال زرین، دیپلم افتخار و مبلغ ۶۰ میلیون ریال  را به فیلم «اوسیا» به تهیه کنندگی علیرضا دهقان اهدا کرد.

 

بهترین کارگردانی فیلم مستند بلند

 

هیات داوران ضمن تقدیر از کارگردانی فیلم ایران جنوب غربی، غزال زرین،دیپلم افتخار  و مبلغ ۷۰ میلیون ریال  را به کمیل سوهانی برای کارگردانی فیلم «مادرکشی» اهدا کرد.

 

بهترین فیلم مستند بلند

هیات داوران غزال زرین ،دیپلم افتخار  و مبلغ ۸۰ میلیون ریال را به فیلم «در پناه بلوط» به تهیه کنندگی مهدی نورمحمدی اهدا کرد.

 

بهترین پژوهش مستند بلند و کوتاه جشنواره فیلم سبز

 

هیات داوران دیپلم افتخار و مبلغ ۴۰ میلیون ریال جایزه بهترین پژوهش را به فیلم «غبار سرخ» به پژمان مظاهری پور اهدا کرد.

 

در بخش برترین دستاورد فنی مستند بلند و کوتاه، هیات داوران دیپلم افتخار و مبلغ ۴۰ میلیون ریال  را برای  تصویربرداری «زندگی در خور موسی» به حجت و عبدالخالق طاهری اهدا کرد.

 

برگزیدگان بخش مستند کوتاه مسابقه ملی جشنواره فیلم سبز

 

در این بخش هیات داوران با تقدیر از کارگردانی فیلم «نوروز در نئور» به کارگردانی عبدالله عزیزی، غزال زرین و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی  و مبلغ ۵۰ میلیون ریال  را به محمد علی رخشانی برای کارگردانی فیلم مستند کوتاه  «موکان» اهدا کرد.

 

برگزیدگان بخش داستانی جشنواره فیلم سبز

 

برگزیدگان بخش داستانی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز در بخش های مختلف در مراسم اختتامیه این رویداد سینمایی معرفی و غزال زرین جشنواره به برگزیدگان اهدا شد.

 

بخش بهترین فیلم و بهترین کارگردانی فیلم بلند داستانی

 

هیات داوران پنجمین جشنواره فیلم سبز ایران از میان فیلم های بلند سینمایی هیچ فیلمی را به عنوان بهترین فیلم بلند داستانی شایسته تقدیر نمی داند.

 

غزال زرین، دیپلم افتخار  و مبلغ ۷۰ میلیون ریال  برای بهترین کارگردانی فیلم داستانی بلند به مجید اسماعیلی پارسا برای  فیلم «گمیچی» اهدا کرد.

 

اسماعیل کهرم، عزیزالله حاجی مشهدی، شهاب الدین عادل، مرضیه برومند، محسن امیر یوسفی، وحید نصیریان و آیدا پناهنده آثار بخش ملی جشنواره را داوری کردند.

 

فیلم های کوتاه داستانی برتر بخش بین الملل

غزال زرین و 3000 دلار برای بهترین فیلم کوتاه داستانی به فیلم “کوزمک” از کشور ایران، به تهیه‌کنندگی مشترک آقای جعفر شکوری، آقای علیرضا سلمان‌پور و آقای یونس طراحی رسید.

 

غزال زرین و 2000 دلار برای بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی نیز به فیلم “کوزمک” از کشور ایران، به کارگردانی مشترک آقای علیرضا سلمان‌پور و آقای یونس طراحی اهدا شد.

 

نیکولای نیمان از کشور آلمان، آنتونین حداد از کشور فرانسه، ترزا کامو گوئِرِرو از کشور مکزیک، احمد ضابطی جهرمی و علیرضا شجاع‌نوری از کشور ایران آثار بخش بین الملل پنجمین جشنواره فیلم سبز را داوری کردند.

 

3090519-4997856

برگزیدگان بخش مستند کوتاه مسابقه ملی

 

در این بخش هیات داوران با تقدیر از کارگردانی فیلم نوروز در نئور به کارگردانی عبدالله عزیزی ؛غزال زرین ودیپلم افتخار بهترین کارگردانی  و مبلغ 50 میلیون ریال  را به “محمد علی رخشانی” برای کارگردانی فیلم مستند کوتاه  “موکان ” اهدا کرد.

 

هیات داوران با تقدیر از فیلم زمستان ،عشق وسایر قوانین به تهیه کنندگی یاسر خیر ، غزال زرین ،دیپلم افتخار و مبلغ 60 میلیون ریال  را به فیلم “اوسیا” به تهیه کنندگی “علیرضا دهقان ” اهدا کرد.

 

بهترین کارگردانی  فیلم کوتاه داستانی

هیات داوران غزال زرین ،دیپلم افتخار  و مبلغ 50 میلیون ریال  را به آقایان  بهرام و بهمن حاج ابول لو(ارک) برای فیلم کوتاه داستانی “نجس” اهدا کرد.

 

بهترین  فیلم کوتاه داستانی

هیات داوران غزال زرین ،دیپلم افتخار  و مبلغ 60 میلیون ریال را اهدا می نماید به آقای “سینا برادران آهنگری” برای فیلم کوتاه داستانی “نجس ”

 

فیلمنامه

هیات داوران ضمن تقدیر از ایده دو فیلم کوتاه ” تواتر” و” زباله” در بخش داستانی هیچ فیلمنامه بلند و کوتاه را شایسته دریافت جایزه بهترین فیلمنامه تشخیص نداده است .

 

جایزه ویژه هیات داوران جشنواره فیلم سبز به “OMEVA – Water” رسید

 

جایزه ویژه هیات داوران در بخش بین‌الملل جشنواره شامل دیپلم افتخار و 2000 دلار به فیلم “OMEVA – Water” تولید مشترک کشورهای آلمان و نامیبیا، به کارگردانی مشترک سارا ساندرینگ و اوشوشِنی هیوِلوآ رسید.

 

نیکولای نیمان از کشور آلمان، آنتونین حداد از کشور فرانسه، ترزا کامو گوئِرِرو از کشور مکزیک، احمد ضابطی جهرمی و علیرضا شجاع‌نوری از کشور ایران آثار بخش بین الملل پنجمین جشنواره فیلم سبز را داوری کردند.

 

فیلم برتر مستند در بخش بین الملل

 

جوایز فیلمهای مستند بلند و کوتاه بخش بین الملل جشنواره فیلم سبز بدین شرح معرفی شدند:

 

غزال زرین و 5000 دلار برای بهترین فیلم بلند مستند به فیلم “مادر کُشی” از کشور ایران، به تهیه‌کنندگی آقای محمد شکیبانیا اهدا شد.

همچنین غزال زرین و 4000 دلار برای بهترین کارگردانی فیلم بلند مستند به فیلم “زندگی در خور موسی” از کشور ایران، به کارگردانی آقای حجت طراحی رسید.

 

کوتاه مستند

در بخش فیلم‌های کوتاه مستند بخش مسابقه بین‌الملل غزال زرین و 3000 دلار برای بهترین فیلم کوتاه مستند به فیلم “Orchard Keepers” از کشور مصر، به تهیه‌کنندگی مشترک خانم بِریونی دون و خانم ژولیِن اِشمید اهدا شد.

 

غزال زرین و 2000 دلار برای بهترین کارگردانی فیلم کوتاه مستند به فیلم “اوسیا” از کشور ایران، به کارگردانی علیرضا دهقان رسید.

 

دیپلم افتخار و 3000 دلار جایزه هیات داوران برای بهترین پژوهش نیز به فیلم “COWSPIRACY: The Sustainability Secret” از کشور آمریکا، با پژوهش مشترک آقای کیپ آندرسن و آقای کیگان کوهن اهدا شد.

 

نیکولای نیمان از کشور آلمان، آنتونین حداد از کشور فرانسه، ترزا کامو گوئِرِرو از کشور مکزیک، احمد ضابطی جهرمی و علیرضا شجاع‌نوری از کشور ایران آثار بخش بین الملل پنجمین جشنواره فیلم سبز را داوری کردند.

 

3090519-4997851

فیلم‌های پویانمایی برتر بخش بین الملل

 

غزال زرین و 3000 دلار برای بهترین فیلم پویانمایی به فیلم “ناگهان باد برمی‌خیزد” از کشور ایران، به تهیه‌کنندگی آقای ادریس سامانی اهدا شد.

 

همچنین در این بخش صدا و سیمای مرکز مهابادبه عنوان تهیه کننده دوم این اثر غزال زرین دریافت کرد.

 

غزال زرین و 2000 دلار برای بهترین کارگردانی فیلم پویانمایی نیز به فیلم “Espero? (Hope?)” از کشور انگلستان، به کارگردانی سیمونه جیامپائولو رسید.

 

دیپلم افتخار و 3000 دلار به‌عنوان انتخاب ویژه هیئت داوران از نظر بهترین دستاورد (فیلم پویانمایی) به فیلم “کشاورز و روبات” از کشور ایران، به کارگردانی عبدالله علی مراد اهدا شد.

 

نیکولای نیمان از کشور آلمان، آنتونین حداد از کشور فرانسه، ترزا کامو گوئِرِرو از کشور مکزیک، احمد ضابطی جهرمی و علیرضا شجاع‌نوری از کشور ایران آثار بخش بین الملل پنجمین جشنواره فیلم سبز را داوری کردند.

پایان بخش اختتامیه پنجمین دوره جشنواره فیلم سبز اجرا توسط گروه موسیقی پالت بود.

گفتنی است؛ آیدا پناهنده، نظام کیایی، مرضیه برومند، محمد کدخدایی، بهزاد خداویسی و وحید شیخ زاده از دیگر مهمانان این برنامه بودند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?