برندگان «پولیتزر» معرفی شدند/ جایزه‌ بخش داستانی به «همدرد» رسید

برندگان «پولیتزر» معرفی شدند/ جایزه‌ بخش داستانی به «همدرد» رسیدReviewed by آزیتا لاجوردی on Apr 19Rating:

هنردستان: «ویت تان نگوین» با نخستین رمان خود، جایزه‌ بخش داستانی «پولیتزر» را دریافت کرد.

index

به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا، درحالیکه از زمان انتشار فهرست نامزدهای نهایی در اکثر نقدها نام «یک زندگی کوچک» به قلم «هانیا یاناگیهارا» به عنوان شانس دریافت جایزه تکرار می‌شد، هیات داوران «پولیتزر» 2016 «ویت تان نگوین» را برای نگارش «همدرد» شایسته دریافت این جایزه ادبی شناختند.

تقریبا هیچ‌یک از نشریات ادبی از «همدرد» که به دوران جنگ ویتنام از نگاه یک جاسوی ویتنامی پرداخته، ‌به عنوان شانس دریافت «پولیتزر» نام نبرده بودند. «کلی لینک» و «مارگارت وربل» فینالیست‌های این بخش بودند.

«همیلتون» نوشته «لین مانوئل میراندا» جایزه بخش نمایشنامه‌نویسی را از آن خود کرد. او در بخش نهایی با نویسندگانی چون «استفن کارام» و «برندل جیکوبز جنکینز» به رقابت پرداخت.

جایزه بخش کتاب تاریخی «پولیتزر» نصیب «محاکمه کاستر: زندگی در مرز آمریکای نو» نوشته «تی.جی. استایلز» شد. جایزه بخش زندگی‌نامه یا شرح‌حال‌نویسی این دوره به «ویلیام فینگان» نویسنده کتاب «روزهای بربری‌وار» تعلق گرفت.

در بخش شعر «پولیتزر» 2016 «دفتر خاطرات اوزون» کتابی شامل سروده‌های «پیتر بالاکیان»، به عنوان برنده انتخاب شد. «الیزابت ویلیس» و «دایان سوس» نامزدهای نهایی این بخش بودند.

به گزارش گاردین، «جابی واریک» جایزه ادبیات غیرداستانی عمومی را با کتاب «پرچم‌های سیاه: قیام داعش» به دست آورد. این کتاب نشان داده چطور منطق اشتباه پشت جنگ عراق کمک کرد تا گروه تروریستی داعش رشد پیدا کند. جایزه بخش موسیقی «پولیتزر» هم به «هنری تردگیل» اعطا شد.

«پولیتزر» مجموعه جوایزی در حوزه‌های روزنامه‌نگاری، ادبیات و موسیقی است که از معتبرترین جوایز دنیا به حساب می‌آید. این جایزه از سال ۱۹۱۷ به صورت سالانه با نظارت دانشگاه کلمبیا به روزنامه‌نگاران و نویسندگان، شاعران و موسیقی‌دانان اعطا می‌شود. جایزه «پولیتزر» به ‌نام بنیان‌گذار آن «جوزف پولیتزر» روزنامه‌نگار مجاری‌تبار آمریکایی قرن نوزدهمی نام‌گذاری شده‌ است. برندگان جوایز «پولیتزر» مبلغی 10 هزار دلاری دریافت می‌کنند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?