برگزاری دومین جشنواره شعر نیاوران در سال جاری

برگزاری دومین جشنواره شعر نیاوران در سال جاریReviewed by Khademi on Jul 17Rating:

هنردستان: دومین جشنواره شعر نیاوران با موضوع آزاد و در بخش ویژه با موضوعات بین‌المللی صلح و محیط‌زیست به همت بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران در سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش هنردستان؛ پس از برگزاری موفقیت‌آمیز نخستین جشنواره شعر نیاوران در سال 1394 محمد سلمانی دبیر جشنواره شعر نیاوران از برگزاری دومین دوره این جشنواره در سال جاری خبر داد.

فرهنگسرای نیاوران

سلمانی در گفتگویی با اعلام این مطلب که دبیرخانه جشنواره تمام تلاش خود را به‌منظور اطلاع‌رسانی جامع در کل کشور در دستور کار خود قرار داده خاطرنشان کرد: یکی از نقاط قوت اولین دوره جشنواره شعر نیاوران طبق نظر اکثر کارشناسان ادبیات، بررسی شعر شاعران بدون توجه به نام آن‌ها بود که در دومین دوره نیز همین سیاست را با حضور داوران و اساتید پیشکسوت در کنار داوران جوان دنبال می‌کنیم.

وی جشنواره شعر نیاوران را یکی از بی حاشیه‌ترین جشنواره‌های شعر در کشور عنوان کرد و اظهار کرد: در بیشتر جشنواره‌های شعر در کشور حرف‌وحدیث‌های زیادی از نوع نگاه داوران به آثار رسیده به جشنواره، چینش داوری و … وجود دارد اما سیاست‌گذاری‌های بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران در این زمینه به‌گونه‌ای بوده است که برای هیچ‌کس هیچ شک و شبهه‌ای ایجاد نمی‌شود و شاعران می‌توانند با خاطری آسوده در این زمینه آثارشان را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

سلمانی در پایان صحبت‌هایش با اشاره به استقبال بسیار زیاد جوانان از موضوعات ویژه جشنواره شعر نیاوران خاطرنشان کرد: محیط‌زیست و صلح جهانی از موضوعات روز و دغدغه بسیاری از مردم جهان و ایران است. به همین منظور این دو موضوع در جشنواره شعر نیاوران موردتوجه است تا شاعران با پرداختن به آن سطح آگاهی مردم را در این مورد بالا ببرند. لازم به ذکر است که موضوع اصلی جشنواره نیز آزاد است.

 گفتنی است فراخوان دومین جشنواره شعر نیاوران به‌زودی در سایت فرهنگسرای نیاوران به نشانی www.fniavaran.ir و همچنین رسانه‌های مکتوب و الکترونیکی منتشر می‌شود. شرکت در این جشنواره برای کلیه شاعران بدون محدودیت سنی و جغرافیایی آزاد است.

منبع: خبرگزاری فارس

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?