برگزاری نمایشنامه‌خوانی و کارگاه بازیگری محمد یعقوبی در آمریکا

برگزاری نمایشنامه‌خوانی و کارگاه بازیگری محمد یعقوبی در آمریکاReviewed by Khademi on Sep 14Rating:

هنردستان: محمد یعقوبی نمایشنامه‌ی «تنها راه ممکن» را در دالاس، ایالت تگزاس آمریکا می‌خواند.

به گزارش هنردستان؛ یعقوبی که از شنبه‌ی گذشته کارگاه نمایشنامه‌خوانی و بازیگری با عنوان «چگونه شخصیت نمایشی خلق کنیم» را در مؤسسه «آرام آرت» شهر دالاس آغاز کرده است، پس از یک هفته و در پایان این دوره با ۴۴ ساعت تمرین و آموزش، از میان هنرجویان این کارگاه، نقش‌خوانانی را برای اجرای پایانی انتخاب می‌کند.

محمد یعقوبی

نمایشنامه‌ی «تنها راه ممکن» نوشته‌ی همین کارگردان ۲۷ و ۲۸ شهریورماه ساعت ۱۸ به وقت محلی با هنرجویان منتخب اجرا خواهد شد. آرام‌ آرت با هدف آموزش تئاتر و معرفی نمایشنامه‌های معاصر ایران طی پروژه‌ای به نام «ما» چهار نمایشنامه را در چهار فصل روی صحنه می‌برد.

علاوه بر یعقوبی، محمد عاقبتی و کیومرث مرادی دیگر کارگردانان این پروژه بودند و نمایشنامه‌خوانی آن‌ها نیز گفته می‌شود با استقبال بسیار خوبی از سوی ایرانیان مقیم این ایالت و همچنین سایر علاقه‌مندان خارجی‌زبان به فرهنگ و هنر ایرانی روبه‌رو شد.

این مؤسسه تجربه‌هایی در زمینه آموزش فرهنگ و هنر ایرانی و برگزاری اتفاقات فرهنگی، هنری مثل نمایش فیلم‌های مستند و داستانی، کنسرت با چهره‌های موسیقی خارجی و ایرانی یا گالری نقاشی از هنرمندان معاصر و … داشته است.

محمد یعقوبی نمایش «تنها راه ممکن» را سال ۱۳۸۴ در ایران با بازی بازیگرانی مانند بهروز بقایی، ناهید مسلمی، آیدا کیخایی، سعید چنگیزیان و… در تئاتر شهر روی صحنه برد.

منبع: ایسنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?