حسین نوش آبادی:
برگزاری کنسرت فقط در مشهد غیرممکن است

برگزاری کنسرت فقط در مشهد غیرممکن استReviewed by Khademi on Aug 22Rating:

هنردستان: سخنگوی وزارت ارشاد گفت: در مشهد به دلیل حرمت بارگاه امام رضا و حفظ حریم معنوی آن محدودیت برگزاری کنسرت وجود دارد. این شرایط اختصاص به مشهد دارد و سایر شهرهای همجوار این استان مشمول محدودیت نخواهند بود.

به گزارش هنردستان؛ حسین نوش آبادی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران؛ گفت: نظر وزیر ارشاد در خصوص عدم برگزاری کنسرت‌ها در مشهد به دلیل حرمت بارگاه امام رضا و حفظ حریم معنوی آن بزرگوار است. اظهارات برخی مقامات مذهبی مشهد دلیل اصلی عدم برگزاری در مشهد نیست و نخواهد بود. این شرایط اختصاص به مشهد دارد و سایر شهرهای همجوار این استان مشمول محدودیت نخواهند بود. برگزاری با رعایت ضوابط شرعی و قانونی در چارچوب نظرات فقهی رهبری تداوم دارد. 11 سال است در مشهد کنسرت برگزار نشده و اختصاص به این دولت ندارد.

نوش آبادی

 

سخنگوی وزیر ارشاد با اشاره به سیاست‌های فرهنگی نظام اظهار کرد: ایجاد وحدت رویه و هماهنگی فرهنگی بین دستگاه‌ها، بسیج امکانات فرهنگی در جهت تامین نیازها و هدایت نیروها جهت تامین نیازهای فرهنگی موجود یکی از مصادیق سیاست فرهنگی است. اگر به اصول سیاست‌ها توجه کنیم، می‌بینیم که باید برخی سیاست‌ها بازبینی و عملکردها بررسی شود. تحکیم وحدت ملی و دینی با توجه به قومیت‌های ملی و مذهبی، پاسداری از حریت و آزادگی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی، تقویت قدرت تعقل و به‌ کارگیری آن، مقابله با خرافات، جمود فکری و مقابله با افراط و تجددطلبی در مواجهه با فرهنگ غرب، اهتمام همه جانبه به اقتضای روحی و نیازهای نسل جوان، گسترش زمینه مشارکت و مباشرت مردم در امور فرهنگی، هنری و اجتماعی، گسترش روحیه نقدپذیری و … از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

وی با بیان اینکه دو دهه از تصویب این سیاست‌ها می‌گذرد، خاطرنشان کرد: از اصحاب رسانه می‌خواهم به این سیاست‌ها و هشدارهایی که داده شده و مسائلی که بررسی و مبدل به قانون شده بپردازند و ببینند چقدر از این سیاست‌ها اعمال و اجرا می‌شود.

منبع: ایلنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?