در نشست خبری نخستین جشنواره موسیقی «سبز» مطرح شد؛
برگزاری یک جشنواره موسیقایی در روز جهانی زمین/شجریان، روحانی و کامکار از ابتکار حکم گرفتند

برگزاری یک جشنواره موسیقایی در روز جهانی زمین/شجریان، روحانی و کامکار از ابتکار حکم گرفتندReviewed by آزیتا لاجوردی on May 23Rating:

هنردستان: نشست خبری نخستین جشنواره موسیقی «سبز» دوشنبه سوم خرداد با حضور اعضای شورای سیاستگذاری این جشنواره و تعدادی از مدیران سازمان حفاظت از محیط زیست برگزار شد.

2082941

به گزارش هنردستان به نقل از مهر، محسن روحانی دبیر اولین جشنواره موسیقی «سبز» در ابتدای این نشست رسانه ای که در محل سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، با اشاره به جزئیات برگزاری این رویداد موسیقایی بیان کرد: جشنواره موسیقی «سبز» بعد از برگزاری جشنواره فیلم «سبز» از جمله اتفاقات فرهنگی برگزار شده در سازمان حفاظت از محیط زیست است که بر اساس سیاست های این سازمان در جهت تاثیرات مسائل فرهنگی و هنری در تبیین حفاظت از محیط زیست انجام می شود.

وی با معرفی بخش های مختلف نخستین جشنواره موسیقی «سبز» توضیح داد: جشنواره در ۶ بخش اصلی شامل موسیقی کلاسیک، موسیقی نواحی، موسیقی ارکسترال و کرال، ترانه و موسیقی های کودکانه، موسیقی مدرن و تلفیقی و موسیقی کلاسیک ایرانی برگزار می شود. این در حالی است که در بخش جانبی نیز موضوع ساخت نماهنگ مورد توجه قرار گرفته است که امیدوارم در راستای این اهداف بتوانیم آثار قابل توجهی را دریافت کنیم. البته فضای مجازی دغدغه اصلی ما است که در این دوره از جشنواره به آن توجه ویژه ای داریم و شما اهالی رسانه می توانید در این امر ما را یاری کنید.

روحانی با اشاره به تقویم اجرایی این دوره از جشنواره گفت: روز ششم اردیبهشت سال جاری احکام شورای سیاستگذاری جشنواره از ریاست سازمان محیط زیست در همین جایی که نشست خبری را برگزار می کنیم به این عزیزان اهدا شد که طی آن افرادی چون شهرداد روحانی، اردشیر کامکار، همایون شجریان، فریبا لاهوتی، هنگامه اخوان، هانا کامکار، محمد درویش، دکتر کاظمی دینان و مجید فدایی به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری انتخاب شدند. این در حالی است که مهلت ارسال آثار جشنواره توسط هنرمندان تا ۳۰ دی ماه سال جاری اعلام شده است که این بازده زمانی به جهت این است که هنرمندان محدودیتی از لحاظ تولید اثر نداشته باشند.

دبیر اولین جشنواره موسیقی «سبز» افزود: نخستین جشنواره موسیقی سبز روز دوم اردیبهشت ماه سال آینده همزمان با روز جهانی زمین در تالار وحدت تهران برگزار می شود و طی آن به برگزیدگان جشنواره هدایایی تقدیم خواهیم شد. خوشبختانه شرایط به‌گونه‌ای است که ما با برگزاری جشنواره یکسال فاصله داریم و بسیاری از هنرمندان می توانند با ساخت موسیقی از این جشنواره عقب نمانند. البته تجلیل از هنرمندان فعال موسیقی در حوزه محیط زیست، و برگزاری ۶ شب ویژه موسیقی نواحی در چند استان کشور از جمله برنامه هایی است که برای این دوره از جشنواره در نظر گرفتیم و امیدواریم اتفاقی که برای دوره های گذشته جشنواره های هنری سازمان محیط زیست اتفاق افتاد، دیگر رخ ندهد و ما بتوانیم به صورت مستمر این جشنواره ها را برگزار کنیم. به هر ترتیب جشنواره موسیقی سبز این بار به صورت ملی برگزار می شود و ما تلاش می کنیم تا در دوره های بعد این رویداد در قالب بین المللی برگزار شده و کشور جمهوری اسلامی ایران گرانیگاه توجه محیط زیست باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: ما راغب هستیم که اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره برای ما در این جشنواره برنامه اجرا کنند و امیدواریم شرایط به گونه ای فراهم شود که اعضای شورای سیاستگذاری در کنار ما به اجرای موسیقی بپردازند تا هنرمندان بیشتری در حوزه موسیقی ترغیب شوند.

شهرداد روحانی عضو شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره موسیقی «سبز» نیز در این نشست خبری بیان کرد: ما باید آنقدر به محیط زیست بها بدهیم که حتی یک پروانه هم در این دنیا احساس امنیت کند. من در این دوره ۸ ماهه اخیر فعالیت هایم بین ۶ تا ۷ هزار مخاطب داشتم و فکر می کنم به عنوان یک موزیسین توانسته ام توجه حداقل چند هزار شنونده را برای تمرکز روی محیط زیست جلب کنم. من همواره به عنوان هنرمند فعال در عرصه موسیقی دلم می خواهد مخاطبانم به محیط زیست توجه بیشتری کنند. به هر حال محیط زیست دغدغه عمیقی است که همه می توانیم به بهبود آن کمک کنیم.

سیدعباس سجادی عضو دیگر شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره موسیقی «سبز» نیز درباره نحوه حمایت های وزارت ارشاد در برگزاری هر چه بهتر این جشنواره توضیح داد: مهمترین حمایت وزارت ارشاد تسهیل در صدور مجوزها است، وگرنه همه می دانیم که وزارت ارشاد نمی تواند در این حوزه سرمایه گذاری کند. به هر حال آنچه که مهم است توجه به موسیقی ایرانی و نقش آن در ارتقاء فرهنگ حفاظت از محیط زیست است که امیدواریم در این دوره از جشنواره به آن دست پیدا کنیم.

کاظمی دینان رئیس انجمن روابط عمومی ایران هم در این نشست ضمن بیان دغدغه های محیط زیستی خود اظهار کرد: باید باور کنیم که اگر به محیط زیست توجهی نکنیم، مشکلات فراوانی پیرامون ما اتفاق می افتد و به طور حتم موسیقی و هنر نیز می‌تواند نقش بسیار اساسی در این فضا داشته باشد.

محمد درویش مدیر دفتر مشارکت های سازمان حفاظت از محیط زیست نیز در این نشست خبری ضمن بیان انگیزه ها و دغدغه‌های سازمان حفاظت از محیط زیست در برگزاری این جشنواره گفت: امیدواریم این دوره از جشنواره بتواند آفریننده یک جنبش اجتماعی باشد که در آن هنرمندان بهترین آثار موسیقایی و ترانه های خود را در حفاظت از محیط زیست اجرا کنند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

پانزده − 1 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?